Eckert problem z katodą wgniatającą się w blachę

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.
Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 3551
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#11

Post napisał: cnccad » 09 cze 2011, 20:45

Jaki by nie był serwis to powinien napisać co stwierdził i z jakiej przyczyny.
remont kapitalny ... tak jest najprościej powiedzieć ale może by tak na początek najpierw ją poprawić w działaniu bo nie zawsze jest możliwość oddania maszyny do remontu.

cięcie blach ... ja za zwyczaj proponuje cięcie plazmą do 10mm a powyżej gazówką.
Jak ktoś ma źródło dużej mocy to od 15mm wzwyż gazówka.

objawy ...
jeżeli przez pierwsze trzy sztuki paliła poprawnie a potem zaczęła szaleć to prawdo podobnie coś termicznie szaleje.
Trzeba by to powtórzyć czy nagrzanie się maszyny powoduje te jej szaleństwa.


Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.

Tagi:


mietekg
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 2
Posty: 73
Rejestracja: 22 sie 2010, 18:49
Lokalizacja: lubelskie

#12

Post napisał: mietekg » 09 cze 2011, 22:34

jaro_88 - widzę, że chyba zaczynasz pracę na tym sprzęcie. Remont remontem, ale jeśli na małych grubościach nie ma problemu to i na większych problemów nie powinno być. Trzeba szukać przyczyny a nie wymieniać od razu wszystko. Napisz konkretnie na czym pracujesz lub zrób zdjęcia, a będzie łatwiej cokolwiek podpowiedzieć.
- Jaki masz palnik/palniki
- jakie żródło
- na czym ustawiasz ciśnienia gazów
- jaki model maszyny masz od eckerta (szafir, jantar itd)

Pisałeś, że bierzesz też dane ze sterownika maszyny. Ja mam nawet katalog dołączany do źródła i większość co do wysokości palnika ustawianej przy cięciu się zgadza. Niestety też część podanych nastaw jest chyba wyssana z palca albo wpisana na tzw. "pałę".

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 3551
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#13

Post napisał: cnccad » 10 cze 2011, 06:52

dane w katalogu , dane w dokumentacji z parametrami są to dane wyjściowe.
Nie nalezy je nigdy traktować jako dane właściwe.Objaw opisany pojawia się po czasie , więc ma to duże znaczenie że nie ma go na cienkich blachach a pojawia się na grubych.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


Autor tematu
jaro_88
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 7
Rejestracja: 25 maja 2011, 16:58
Lokalizacja: Polkowice

#14

Post napisał: jaro_88 » 10 cze 2011, 15:33

no tak był serwis w poniedzialek maja sie zabrac do roboty, wstepnie ustalili że napędy-wózki do wymiany ogólnie maszyna przez 3 lata serwisu nie widziała :D ma prawo sie "rozjechać" tak czy inaczej w poniedzialek mają zrobic gruntowny przegląd i rozpocząć remont. A jeśli chodzi o moje umiejetności.. hmm.. nie pracuje długo na tej maszynie powiedzmy ze kolo miesiąca dlatego szukam rad tu na forum zeby byc pewnym co i jak. Z cnc mialem do czynienia narazie tylko z tokarkami frezarkami i centrami obróbczymi :) poznaje dopiero temat.. czytam wszelkie instrukcje, porady i sam próbuje coś wymyśleć. Zostalem zostawiony z maszyną bez szkolenia itp i "mam działać". Dobra koniec narzekania zaraz mi sie ktoś znajdzie co powie "to powiedz ze bez szkolenia sie nie da i tyle" ale takie teksty w dzisiajszym rynku pracy jednak nie maja odbicia w praktyce. Dzisiaj mogłem troszeczke podpytać serwisanta co i jak i to jedyna osoba od ktorej w rzeczywistosci przy maszynie rozmawialem mająca wieksze pojecie na ten temat. Jednak bardzo sie spieszyl co za tym idzie za duzo też nie mogłem sie dowiedzieć.
Mam pare pytań:
pytacie o źródło- agregat model itp? wszystkie akcesorja jakie sa to na pewno HP ale nie rozumiem pytania sam sie ucze wiec nie znam "fachowych określeń" JESZCZE :D
podczas dzisiejszej rozmowy serwisant tez mi odradził palenia 30mm blachy plazma. Może nie tyle dlatego bo sa problemy tylko dlatego że palenie blach powyzej 20mm mówi że nawet nie jest opłacalne. A problemy moga wynikać z tego że osoba co ma pisać programy na maszynę poprostu sobie olewa system i ja recznie "jade z makra" ale przy masowej produkcji to nie ma racji bytu. Serwis też mówi co mnie zdziwilo że makro w maszynie to tylko OPCJA NIE ZALECANA i wszystko ma iść z programów a makro to sluży tylko do tego żeby coś na szybkiego jakiś kwadrat czy cos wypalic sztuke bądź dwie. No ale cóż mam inne reali w firmie a do tego chce poznac ta maszynę. Jest tylko jeden haczyk.. Nie wiem jeszcze jak ciąć gazami.. Mówicie do plazmy ustawiać ciśnienie itp. Ja mam pod sterownikiem taki ekran dotykowy wybieram sobie rodzaj materiału np stal miekka później katode np 80A później klikam np blacha 5mm i po tym wyswietla jakie mam do maszyny wpisac: prędkość, jaką mam obok ustawić wysokość ciecia, zajarzenia, prąd itp(kompensacja z książki) zaraz po wybraniu na tym dotykowym wyświetlaczu pojawia się "OK, agregat ustowiony" wiec chyba ciśnienie on ustawia automatycznie pod wybrane parametry katody i blachy i rodzaju materialu.
Nie wiem jak to jest z palnikiem jeszcze jak to wszystko zrobić znalażłem tabele z dyszami itp ale dapiero bede coś próbował "to ugryźc". Jak zwykle sie rozpisałem jak bym esej pisał eh..

[ Dodano: 2011-06-10, 15:37 ]

link do zdjęcia dolny lewy ekran to ten dotykowy po jego prawej ustawiam wysokość ciecia zjarzenia i ogolne sonde itp a na górze chyba kazdy wie

[ Dodano: 2011-06-10, 15:38 ]
aa.. i wydaje mi sie ze to szafir :D ale pewności nie mam 100%

[ Dodano: 2011-06-16, 11:13 ]
dobra to jantar 2 na 100%

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”