bosh alpha 2

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
maly_66
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 37
Rejestracja: 27 lut 2008, 22:11
Lokalizacja: Łódź

bosh alpha 2

#1

Post napisał: maly_66 » 27 lut 2008, 22:36

Prosze o porade,zamierzam kupic tokarke ze sterowaniem bosh alpha 2,czy trudno jest nauczyc się programowania w tym systemie,czy są osoby które poradzą sobie z tym sterowaniem w razie awari.Zaznaczam nigdy nie miałem nic wspólnego z obrabiarkami cnc,posiadam jednak wiedzę nt.obróki na maszynach konwencjonalnych.
Z góry bardzo dziękuję za poradę .



Tagi:


Jerzy Pierchała
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 16
Rejestracja: 07 lis 2008, 19:32
Lokalizacja: Rybnik

#2

Post napisał: Jerzy Pierchała » 02 maja 2009, 16:16

Kupiłem tokarkę CNC Weiller ze sterowaniem Bosch Alpha 2 w przyszłym tygodniu przyjadą mi ją uruchomić - kupiłem od firmy. Jest tam cała dokumentacja ale po niemiecku. Coś po niemiecku umiem - napiszę czy łatwo się ją programuje.
alucom


Armin Kupski
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 7
Rejestracja: 22 paź 2009, 13:49
Lokalizacja: Olesno

#3

Post napisał: Armin Kupski » 26 paź 2009, 09:03

witam
i jak uruchomiłeś tą obrabiarke
bo mam maszyne ze sterowaniem alpha 3 i nie wiem jak programować??


Jerzy Pierchała
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 16
Rejestracja: 07 lis 2008, 19:32
Lokalizacja: Rybnik

#4

Post napisał: Jerzy Pierchała » 26 paź 2009, 10:40

Tokarka uruchomiona lecz niestety wyskakuje coraz to nowy błąd ( alarmanzeige )
18, 15, 12,
Coś jest z maszyną gdyż stale wyskakuje "feedhold" - czyli przerwa suportu i maszyna staje.
15 nie ma w książce
12 to zanieczyszczony filtr oleju ?? Dziwne bo maszyna nie ma żadnego układu hydraulicznego.
Wezwałem seris - zobaczymy czy dadzą radę zlokalizować usterkę bo borykam się z tym od marca. Raz maszyna idzie to znowu nie idzie.

Nie wiem skąd jesteś ?? bo mogę Ci dać namiary na gościa który mi pisał programy.

[ Dodano: 2009-12-12, 12:16 ]
Tokarka w końcu działa - niestety ciężka usterka do zlokalizowania. Uruchomiona ale nie tak całkiem do końca wyskakuje błąd i maszyna staje. dzieje się to nie tak często jak poprzednio. Najprawdopodobnie miałem za małą temperaturę na hali - teraz grzeję i bład pojawia się raz na ok.3 godziny pracy.
Usterka na tyle upierdliwa że serwisant nie będzie cały dzień stał przy maszynie i czekał aż się pokaże błąd bo choćby czekał i widział to i tak nie potrafi go zlokalizować po po chwili bład znika i maszyna znowu "idzie". Trzeba czekać aż całkiem to "padnie". wtedy będzie można ją zlokalizować.
alucom

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”