Co to za przyrząd?

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Andrzej 40
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2059
Rejestracja: 11 wrz 2008, 16:04
Lokalizacja: Poznań

#11

Post napisał: Andrzej 40 » 30 paź 2015, 01:35

GABE pisze:Coś mi się wydaje, że jest to niekompletny przyrząd do sprawdzania czujników zegarowych. Może tak być?
Raczej nie, do sprawdzania czujników wymagana jest większa precyzja wykonania urządzenia kontrolnego.
Trzpień wystaje nad talerzyk i jest wypukły. To by była wada przy pomiarze płytek - można ustawić ukośnie. Może to miało mierzyć odchyłki średnic wałków? Też można przesunąć ukośnie. Wydaje mi się, że takie wypukłe powierzchnie mają mikrometry do pomiaru cienkich blach. Głowy nie dam.
Moletowanie talerzyka sugeruje, że się nim kręci. W jakim celu? Czy ten ząbek wchodzi może w jakieś wybranie w dolnym wkręcie?
Jeżeli to miało służyć do dokładnych pomiarów to dolny wkręt regulujący wysokość talerzyka powinien być kontrowany, blokowany albo przynajmniej dociskany sprężyną. Jest na nim gwint drobnozwojowy, dla dokładności pomiaru +/-0,01mm może to nie wystarczyć.
Może wymagana dokładność pomiaru była mniejsza a miernik zegarowy zastosowano ze względu na łatwość odczytu.



Tagi:


Autor tematu
GABE
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 5
Posty: 230
Rejestracja: 15 sty 2014, 18:57
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

#12

Post napisał: GABE » 30 paź 2015, 08:21

Na dolnym wkręcie nie ma żadnego wybrania, może brakuje tam czegoś?
Na dolnej nakrętce jest wypalone 0,01 :neutral:

[ Dodano: 2015-10-30, 21:48 ]
Znalazłem taki filmik
Prosty przyrząd i może coś w tym stylu?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”