Tokarka Proma

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
Tymonal
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 15 sie 2007, 08:42
Lokalizacja: Śląskie

Tokarka Proma

#1

Post napisał: Tymonal » 15 sie 2007, 09:36

Witam,

Jestem tu nowy, ale chcę się poradzić odnoście wyrobu tokarki.
Zamierzam nabyć tokarkę Proma z poniższego linka:

Tokarka Proma

Chcę obrabiać na niej aluminium i stal nierdzewną.
Proszę o informacje nt awaryjności, uchybach i innych użytecznych informacjach. Może ktoś taką lub podobną posiada.
Niestety nie jestem tokarzem z zawodu a jedynie na warsztatach szkolnym miałem z tokarkami doczynienia. Teraz muszę nabyć tokarkę do wykonywania elementów potrzebnych do prowadzenia działalności gospodarczej.
Toczone elementy muszą być dokładne co do 1/5 milimetra. Toczonym elementem będzie kwadrat o wielkości 90/90/9mm.

Pozdrawiam i liczę na informacje i wyrozumiałość.



Tagi:


Zbych07
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1479
Rejestracja: 21 cze 2006, 23:26
Lokalizacja: Pruszków

#2

Post napisał: Zbych07 » 15 sie 2007, 09:57

W tym przedziale cenowym i u tego producenta jest coś takiego:

http://www.elektro-narzedzia.pl/go/_info/?id=1978

lub na Allegro

http://allegro.pl/item224605767_tokarka ... ktura.html

Można dodatkowo frezować lub wiercić.
A gdyby dołożyć serva i sterowanie ........ :wink:

Niestety nie znam nikogo kto miałby taki sprzęt. Więc co do jakości nie mam wiedzy.


faniron
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 320
Rejestracja: 12 lut 2006, 18:56
Lokalizacja: Dolnośląskie

#3

Post napisał: faniron » 15 sie 2007, 10:19

Też kiedyś chciałem kupić tą tokarkę. Ale sprzedający odradił mi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Powiedział mi, że nie jest to sprzęt do produkcji (praca 8 godzin dziennie lub więcej), a raczej do zabawy.

Udało mi się kupić w dobrym stanie urzywaną tokarkę z porządnym hartowanym łożem za ułamek ceny PROMY , o którą pytasz.


Kołchoz
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 143
Rejestracja: 19 sty 2007, 21:17
Lokalizacja: Wielkopolska

#4

Post napisał: Kołchoz » 15 sie 2007, 16:50

Ta tokarka (ta zwykła) waży jedynie 420kg i ma silnik o mocy zaledwie 1.1kw, wiec na produkcje też sie zbytnio nie nadaje. Jeśli wystarczy Ci dokładność 0,2mm to radze poszukać używanej tokarki na allegro.

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#5

Post napisał: bartuss1 » 15 sie 2007, 16:53

no ta 900-ka jest niczego sobie, te kombajny to zabawki
tyle że nowe maszyny nie zawsze są takie jak na zdjęciu, czasem jakiegośdrobiazgu brakuje albo coś sie chrzani na dzien dobry, stare rzęchy sa sprawdzone ale zawsze to stare rzęchy prądożerne ... jakbym miał kupowac to wlasnie taka 900-ka byłaby wystarczająca nawet na małą produkcję :D
skoro c6 moze chodzic 12 godzin to czemu nie proma ?
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


Autor tematu
Tymonal
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 15 sie 2007, 08:42
Lokalizacja: Śląskie

#6

Post napisał: Tymonal » 15 sie 2007, 17:32

Jeżeli chodzi o używane to nie potrafię ocenić ich stanu. Co jest krzywe, wyrobione itp. Do tego zapewne dochodzi jakiś remont który będzie dla mnie uciążliwy. To jest nowa tokarka pewnie produkcji azjatyckiej, ale jest serwis i gwarancja na 2 lata.
Chcę tylko toczyć, nie potrzebuję frezarki nie mam tego w planach. A wcześniej chciałem kupić tańszy model za 3600zł, lecz sprzedawca odradził i powiedział że ta 900 powinna się sprawdzić.
Czy te 420 kg to tak źle? Myślisz że wpadnie w wibracje, rezonansy? Jeżeli podstawa jest lekka to może zastosować obciążenia i przyspawać je do tokarki? Wybaczcie za takie pomysły, może was śmieszą a może to dobry pomysł. Miejcie wyrozumiałość dla nowicjusza.
Piszecie że to zabawki co to dokładnie u was znaczy? Szybko się zużyje, ma duże uchyby?
Może jest jakaś alternatywna tokarka innej firmy w podobnej cenie. Może zakupić lepsze modele promy?
Zamierzam na niej pracował 8 godzin dziennie 5 dni w tygodniu. Dokładność jaką muszę uzyskać to sfazowanie 1,5mm na każdym elemencie. Mam duży dylemat, nie chcę wtopić bo to nie są małe pieniądze. Może Bartuss1 masz coś na zbyciu? Mieszkam niedaleko Kędzierzyna.

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#7

Post napisał: bartuss1 » 15 sie 2007, 19:01

na zbyciu to ja od biedy moge mieć TSB 20 do przeróbki :D
a ogólnie na co dzień duzo tocze na chinskiej c6 i nie narzekam - obudowy łozysk, czopy śrub trapezowych, kielichy i inne cuda - jedyne co to po pól roku pracy wysiadł silnik i wsadziłem tymczasowo z przecinarki i hula dalej, jakoś nie wierze w gwarancje i te pe ze względu na koniecznośc dostarczenia sprzetu do reklamodawcy ...
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”