luz międzyzębny kół zębatych

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.
Awatar użytkownika

panzmiasta
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 788
Rejestracja: 17 gru 2011, 18:13
Lokalizacja: MALBORK

#11

Post napisał: panzmiasta » 24 wrz 2013, 10:28

IMPULS3 pisze: Ale zauważyłem że jak się zrobi aby było fachowo to jest głośno, więc robię podobnie jak napisał zdzicho, i tyle. :smile:



Ale Zdzicho robi na oko a z Twojego opisu raczej wynika że na ucho :lol: . A tak na poważnie kiedyś miałem problem z moją tokarką - denerwował mnie luz pomiędzy zębatką współpracującą z listwą zębatą . W praktyce bez możliwości dokonania pomiaru luzu międzyzębnego a trzeba było "współpracę " pomierzyć na długości 70cm , do tego właśnie użyłem preszpanu np taki jak ten http://allegro.pl/gdansk-preszpan-1000x ... 07434.html o tyle fajnie że listwa nie była mocowana do boku [ jak w wiekszości tokarek ] lecz do spodu łoża -po "dokonaniu pomiaru" podłożony preszpan 0,35mm pomiędzy listwę a łoże konkretnie zmniejszył [ praktycznie wykasował ] luz współpracujących zębatek .
Załączniki
luz pomiedzy zebatką a listwą.jpg
luz pomiedzy zebatką a listwą.jpg (58.6 KiB) Przejrzano 969 razy


perfekcyjna B. S. , OUS 1 - Oświęcim 1066/72r; Pozdrawiam

Tagi:

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 11592
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#12

Post napisał: RomanJ4 » 24 wrz 2013, 10:48

panzmiasta pisze:o tyle fajnie że listwa nie była mocowana do boku [ jak w wiekszości tokarek ] lecz do spodu łoża -po "dokonaniu pomiaru" podłożony preszpan 0,35mm pomiędzy listwę a łoże konkretnie zmniejszył [ praktycznie wykasował ] luz współpracujących zębatek .
w innym przypadku pomaga zrobienie mimośrodowych tulejek łożyskowych do współpracujących kół, ale to sporo roboty i wymaga użycia wytaczadła oraz dostępu do frezarki.
pozdrawiam,
Roman

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”