tokarka TUD 40 do przeróbki na CNC

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

dziabi3
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 874
Rejestracja: 13 sie 2009, 16:15
Lokalizacja: xxx

#11

Post napisał: dziabi3 » 29 lis 2012, 20:09

no jeśli ty nie wiesz to ja już wo gule nie wiem dlaczego krokówce mówi się nie !!!! :mrgreen:

ale tak pracuje maszyna na driverach arbach 1 kw i serwach dc ponad 1 kw które mają ok 20 lat , w miarę szybka jak na tokarkę i miała duży uciąg



serwo zawsze serwo , możesz przeciążyć , sprzężenie zwrotne , lepsze parametry itd itd

masz 10 tyśi spokojnie stać cię na takie drivery i jakieś okazyjne silniczki z alegro do których ludzie nie mają ori driverów i sprzedają za bezcen

potem sie odkujesz i kupisz sobie do tego csmio s i csmio enc i będziesz miał gwintowanko z enkodera i działa to jak na profesjonalnej cnc , niedługo ma być gwintowanie na sztywno

polecam taki zestaw bo pracowałem na 2 tokarkach z tym sprzętem przez 2,5 rokou i tylko mogę powiedzieć same dobre rzeczy

ale kogo posłuchasz to twoja sprawa


Ps co do enkodera to 2 koła pasowe i po sprawie żaden problem , robiłem już takie coś i no problem :mrgreen:


Mach3 + CSMIO = :-) :-) :-)

Tagi:


Autor tematu
zarebamarcin
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 7
Posty: 12
Rejestracja: 19 lis 2012, 21:27
Lokalizacja: Mielec

#12

Post napisał: zarebamarcin » 29 lis 2012, 20:19

kol,ego niemówie ze nie ale powiedz mi czy to bedzie chodzić na obojetnych serwach ponieważ mam 2 w domu i czy w uruchomieni mi ktoś pomoże
Ostatnio zmieniony 16 gru 2012, 16:00 przez zarebamarcin, łącznie zmieniany 1 raz.


dziabi3
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 874
Rejestracja: 13 sie 2009, 16:15
Lokalizacja: xxx

#13

Post napisał: dziabi3 » 29 lis 2012, 21:53

kolego jeśli te serwa dc to wystarczy enkoder inkrementalny na silniku , jeśli ac to hale i enkoder

jak kupisz takie driverki to wsparcie techniczne masz gwarantowane , instrukcja w komplecie , jak stroić jak podłączyć wsio dostaniesz.

Jak nie wiesz czy te silniki pójdą na tych driverach , to ślesz fote tabliczki i serwa , jak to za mało to ślesz silnik jeden i oni sprawdzą czy pójdzie czy nie , jak pójdzie to dostajesz paczkę z silnikiem i 2 driverami <nawet przerabiają drivery na wyższe napięcia na życzenie>

a teraz najlepsze , jeśli byś się skusił na csmio - s to przez ten sterownik możesz stroić te drivery i w plaginie w machu podglądać temperaturę , błędy stan wejść wyjść driverów

driver łączy się z csmio - s szyną can i wsio widać w machu

bazowanie realizowane na index <1 sygnał enkodera inkrementalnego>

takie csmio s to 32 wejścia , 16 wyjść (optymalizowane zabezpieczone przeciw zwarciowo i przeciążeniowo) , masz 4 wejścia analogowe 0-10 (czyli potencjometry do płynnej regulacji posuwu obrotów i co jeszcze chcesz tam) 2 wyjścia analogowe (np do falownika 0-10v)

jak cię poniesie to zmieniarkę sobie walniesz do narzędzi < skrypt tam ci gostek też śmignie z free jak taki cały zestaw byś wziął , w podłączeniu konfiguracji poprowadzi jak za rękę >

wiem bo ich znam i bywam u nich

sam mam w domu csmio - s w małej tokarce <kiedyś miałem na lpt i to chodziło ale gwintowanie rozpracowałem w 3 miesiące po ciężkich bojach jakoś to tam chodziło ale do gwintowania na enkoder to niema startu> na krokówkach <budowałem tylko do nauki>
jak pisałem pracowałem na tych driverach i csmio - s u nas w firmie było odpalane gwintowanie , testowałem je i byłem zadowolony < ostrze noża do gwintowania idzie jak przyklejone do przodu do tyłu , jak se pokręcisz wrzecionem , luknij filmik jak idzie gwintowanko.

zadzwoń do nich i pogadaj nikt ci w mordę nie da polecam ich gorąco



tu masz toczone wałeczki z zatoczeniem z dokładnością 0.02 mm , toczone z wałka 1,5metrowego dlatego mniejszymi warstwami aby nie wpychał w szczeki materiału i nie męczyć hydrauliki

na końcu filmiku widać szafę sterowniczą jeszcze moduł enkoder owy bez naklejki i drivery w wersji v1 w starych obudowach , teraz są w nowszej wersji ulepszonej.
Mach3 + CSMIO = :-) :-) :-)


Autor tematu
zarebamarcin
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 7
Posty: 12
Rejestracja: 19 lis 2012, 21:27
Lokalizacja: Mielec

#14

Post napisał: zarebamarcin » 29 lis 2012, 23:33

ciekawe nawet bardzo zadzwonimy zobaczymy


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 16255
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#15

Post napisał: kamar » 30 lis 2012, 04:58

zarebamarcin pisze:ciekawe nawet bardzo zadzwonimy zobaczymy
Może od razu zadzwoń do Fanuca, tez mają niezłe sterowania. :)
Posłuchaj kol. dziabi3!. 2.5 roku pracował na zmodernizowanej rewolwerówce do bolczyków i o modernicacji ciężkich tokarek uniwersalnych juz wie wszystko. :)

Awatar użytkownika

MlKl
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3706
Rejestracja: 15 sie 2010, 13:44
Lokalizacja: Błonie
Kontakt:

#16

Post napisał: MlKl » 30 lis 2012, 07:06

Kamar ma trzy tokarki podobnego typu przerobione na krokówkach, encodery też ma pozakładane i gwintuje nie gorzej niż dziabi na tym swoim machu. I za przeróbkę swoich trzech zapłacił mniej, niż szef dziabiego za tamtą jedną. Fakt - nie ma pomocy technicznej. Ino zestaw LinuxCNC plus krokówki jest tak prosty i niezawodny, że pomoc techniczna jest zbędna. To sie składa raz i używa.

Ale każdemu wedle potrzeb, gustu i portfela :)


Autor tematu
zarebamarcin
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 7
Posty: 12
Rejestracja: 19 lis 2012, 21:27
Lokalizacja: Mielec

#17

Post napisał: zarebamarcin » 30 lis 2012, 22:39

ja pewnie zostane przy krokówkach poniewaz 10tys to ma być razem z szlifem i geometrią suportu. A tak wogóle uporałm sie z łozem i już jes przygotownw do transportu i szlifowania

[ Dodano: 2012-11-30, 22:40 ]
:smile:

[ Dodano: 2012-11-30, 22:42 ]
:mrgreen: Obrazek


dziabi3
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 874
Rejestracja: 13 sie 2009, 16:15
Lokalizacja: xxx

#18

Post napisał: dziabi3 » 01 gru 2012, 10:23

zarebamarcin jest jeszcze inna opcja o wiele tańsza na serwa dc ale to na telefon 793693779

kamar - no comment :mrgreen:


miki - chwalisz ślepo swoje bo nie znasz czyjegoś :mrgreen:
Mach3 + CSMIO = :-) :-) :-)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”