KTÓRĄ WYBRAĆ

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
nieustraszony
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 5
Posty: 30
Rejestracja: 28 paź 2011, 07:01
Lokalizacja: Żywiec

KTÓRĄ WYBRAĆ

#1

Post napisał: nieustraszony » 28 paź 2011, 07:12

Witam jestem tu nowy nazywam się Jarek , jak się pewnie domyślacie mam pytanie dotyczące tokarki ,chcę kupić coś zajmującego nie wiele miejsca za przyzwoitą cene do użytku domowego bardzo zależy mi na czasie poniżej podaję linki do aukcji jeżeli ktoś z Was ma ochotęto proszę napiszcie co o tym myslicie.
dziękuje

http://tablica.pl/oferta/tokarka-warszt ... DozKp.html

http://allegro.pl/tokarka-do-metalu-moc ... 48520.html

[ Dodano: 2011-10-28, 14:24 ]
Proszę niech ktoś coś napisze, znalazłem jeszcze taką http://allegro.pl/tokarka-niemiecka-od- ... 67539.html



Tagi:

Awatar użytkownika

BYDGOST
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 4264
Rejestracja: 28 wrz 2007, 09:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

#2

Post napisał: BYDGOST » 28 paź 2011, 18:56

Ta pierwsza to polska tokarka ZUCH, już dawno nie produkowana. Na forum jest kilka osób, które z nią mają lub miały do czynienia to może powiedzą coś konkretnego. Ta trzecia, największa z nich, na pierwszy rzut oka widać, że mocno wyeksploatowana, ale z kolei największe detale utoczy. Nie wiadomo czy ma koła zmianowe do gitary. W pozostałych tak samo. Druga wygląda na chiński wyrób, niby solidna, ale w opisy lepiej nie wierzyć. Warto to sprawdzić. Ma bardzo wysoko posadowione wrzeciono. Niby to lepiej bo większe detale obrobi, ale z kolei jest mniej sztywna. Wszystkie mają jedną zaletę: niską cenę. A co konkretnie chcesz obrabiać?
Pomnik Ikara - Ku pamięci dawnego lotniska w Fordonie.


Autor tematu
nieustraszony
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 5
Posty: 30
Rejestracja: 28 paź 2011, 07:01
Lokalizacja: Żywiec

#3

Post napisał: nieustraszony » 28 paź 2011, 19:23

lubię majsterkować właśnie z kładam szlifierke taśmową potrzebuje wytoczyć rolki jakieś wałki czasami coś przetoczyć myślałem o tej pierwszej "ZUCH" żeby włożyć do niej trochę mocniejszy silnik i wydłużyć posów ,rozmawiałem ze sprzedającym tokarka jest podobno w idealnym stanie pochodzi z jakiejś szkoły,choć każdy tak muwi potrzebuje małą tokarke bo nie mam miejsca na dużą, dziękuje że odpisałeś.

Awatar użytkownika

BYDGOST
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 4264
Rejestracja: 28 wrz 2007, 09:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

#4

Post napisał: BYDGOST » 28 paź 2011, 19:51

Skontaktuję Cię z osobami, które taką mają. A nie chcesz kupić OUS-1? Zawsze to większe możliwości ma do majsterkowania. Ostatnio znowu takie pojawiają się na allegro.
Pomnik Ikara - Ku pamięci dawnego lotniska w Fordonie.


Andrzej 40
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2059
Rejestracja: 11 wrz 2008, 16:04
Lokalizacja: Poznań

#5

Post napisał: Andrzej 40 » 28 paź 2011, 22:23

Tokarka ZUCH poz.1 - świeżo malowana, nawet końcówki szczęk :mrgreen: nie mówiąc o pokrętłach. Raczej podejrzane, bo rączki pokręteł są stalowe i przy pracy farba by zeszła, zresztą nikt normalny ich nie maluje.
Wydłużyć posuwu się raczej nie da, wymaga zrobienia nowych prowadnic i śruby pociągowej. Można natomiast na stałe usunąć konika, bo niestety trzeba w tym celu wysunąć z prawej strony prowadnice (łoże) i wymaga to trochę pracy. Powtarzane może spowodować zmianę ustawienia prowadnic (łoża). Gdybyś sie zdecydował spytaj czy ma normalne szczęki i komplet kół zmianowych gitary. Nie wiem jaki ma silnik, ale trójfazowy 370W w zupełności wystarcza.
Cena atrakcyjna jeżeli faktycznie jest w dobrym stanie i z wyposażeniem.


Autor tematu
nieustraszony
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 5
Posty: 30
Rejestracja: 28 paź 2011, 07:01
Lokalizacja: Żywiec

#6

Post napisał: nieustraszony » 29 paź 2011, 07:16

Silnik 1 fazowy 180 wat właściciel na niej nie toczył kupił, dostał ją z jakiejś szkoły zawodowej ,myslałem o OUS-1 ale nie mogę znaleść żadnej fajnej, kiedyś widziałem na allegro ale obecnie nie ma, nie zauwarzyłem pomalowanych końcówek szczęk. Dajcie namiary na osoby które mają ZUCHY i są na tym forum. Dzisiaj muszę dać odpowiedz czy kupuje czy nie.Mogę włożyć większy uchwyt tokarski. Jak ktoś może to napiszcie jakie długie elementy można toczyć i jaka może być największa średnica obrabianego przedmiotu.Mam prośbe może ktoś z Was tam zadzwonic i wypytać co i jak będe wtedy miał opinie fachowca i nie strace 850 zł będę BARDZO wdzięczny.


pabloid
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1031
Rejestracja: 19 paź 2010, 18:53
Lokalizacja: ~ Kraków

#7

Post napisał: pabloid » 29 paź 2011, 12:34

Ja z tą tokarką to byłbym ostrożny, po pierwsze zaiste wygląda jak pomalowana, a po drugie ona sądząc po konstrukcji jest bardzo wiotka.
Dla modelarza ekstra jest taka tokareczka- dałem za nią 550zł. Radziecka Uniwersal 2.
Obrazek

Jest bardzo dokładna i sztywna. Gwinty można toczyc i stożki. akurat mam zdjęte sanki narzędziowe, ale są w komplecie, do tego dokupiłem stolik do frezowania za 100parę zł, uchwyt mam założony 100mm, oryginalnie 80mm, co powiększa możliwości maszynki. Lubię ją :mrgreen: Kilku kolegów na forum ma ją też, średno co poł roku na allegro się pojawia. Nawet ostatnio ze dwa tygodnie temu.


dziabi3
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 874
Rejestracja: 13 sie 2009, 16:15
Lokalizacja: xxx

#8

Post napisał: dziabi3 » 29 paź 2011, 19:50

żadna z nich to lepiej szukaj jakąś mini tokarkę ja mam einhela mtb300 i jestem zadowolony
Mach3 + CSMIO = :-) :-) :-)


Autor tematu
nieustraszony
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 5
Posty: 30
Rejestracja: 28 paź 2011, 07:01
Lokalizacja: Żywiec

#9

Post napisał: nieustraszony » 30 paź 2011, 18:30

Sprzedawca zapewnia mnie że wszystko jest ok chyba zaryzykuje ,czy jak ja kupie to moge wymienić uchwyt na większy np:120 mm. Czy w gitarze zmienia się paski (przełozenia) aby robić gwinty. ma ktoś fotki takiej tokarki w wzorowym stanie.

Awatar użytkownika

BYDGOST
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 4264
Rejestracja: 28 wrz 2007, 09:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

#10

Post napisał: BYDGOST » 30 paź 2011, 19:57

Istnieją takie zdjęcia. To wiem na pewno. Nawet mam takie jedno, ale nie jestem autorem to zaczekajmy aż wypowie się kolega, który już tu głos zabierał.
Pomnik Ikara - Ku pamięci dawnego lotniska w Fordonie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”