Automaty tokarskie -- Tajwańskie

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
lolo2
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 703
Rejestracja: 30 paź 2009, 13:39
Lokalizacja: Global

Automaty tokarskie -- Tajwańskie

#1

Post napisał: lolo2 » 21 cze 2011, 11:07

Witam.

Chciałbym zasięgnąć opinii na temat sprzętu z Tajwanu.

Planuje kupić automat tokarski wzdłużny.
DMG zaśpiewało sobie za takie coś 260tys euro
Citizen 160tys euro
A Tajwańskie za 80 tys euro..

Cena tajwańskich powaliła mnie z nóg, jeszcze na domiar złego koło tego stanowiska było dwóch kolesi i mówili że mają jedną maszynę z tajwanu i im działa 1.5 roku.

Teraz nie wiem czy warto zaryzykować czy nie? Ktoś serwisował takie maszyny? Miał styczność z nimi? "cnccad" naprawiałeś takie maszyny?

Słyszałem gdzieś jakieś plotki że na dzień dobry lepiej łożyska wymienić.



Tagi:


rkloczko
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 11 lip 2011, 12:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: Automaty tokarskie -- Tajwańskie

#2

Post napisał: rkloczko » 11 lip 2011, 12:43

Mamy bogatą ofertę maszyn z Tawanu, co do plotek, ze są niskiej trwałości i jakości - dam sobie rękę uciąć, że są lepsze niż niejeden Germańczyk.
Zapraszamy na http://www.tbitech.pl/k/toczenie/43/120 - zapewniamy serwis, szkolenia. To są maszyny naprawdę bardzo dobrej jakości. Zapraszamy do kontaktu poprzez stronę internetową lub:


TBI Technology Sp. z o. o.
ul. Bosacka 52
47-400 Racibórz
tel.: 32 777 43 60
fax: 32 755 13 55
e-mail: [email protected]

Dział handlowy
fax: 32 755 13 55
e-mail: [email protected]







lolo2 pisze:Witam.

Chciałbym zasięgnąć opinii na temat sprzętu z Tajwanu.

Planuje kupić automat tokarski wzdłużny.
DMG zaśpiewało sobie za takie coś 260tys euro
Citizen 160tys euro
A Tajwańskie za 80 tys euro..

Cena tajwańskich powaliła mnie z nóg, jeszcze na domiar złego koło tego stanowiska było dwóch kolesi i mówili że mają jedną maszynę z tajwanu i im działa 1.5 roku.

Teraz nie wiem czy warto zaryzykować czy nie? Ktoś serwisował takie maszyny? Miał styczność z nimi? "cnccad" naprawiałeś takie maszyny?

Słyszałem gdzieś jakieś plotki że na dzień dobry lepiej łożyska wymienić.


dast79
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 01 lut 2008, 11:34
Lokalizacja: Szczytno

Taiwan jest OK

#3

Post napisał: dast79 » 11 lip 2011, 20:28

Witam,
Jak w temacie. Miałem okazję być osobiście i zaobserwować proces produkcji obrabiarek CNC w tajwańskich fabrykach (od obróbki odlewów korpusów po montaż i testy). Dla mnie najważniejsze były korpusy i ich faktyczny stan przed i po obróbce. Nie zauważyłem tu oszczędności i łączenia z kilku bloków. Korpusy standardowych wymiarów to całościowe odlewy (budzą zaufanie i żadne stereotypu już do mnie nie trafiają). Cała reszta podzespołów to wykonanie wg światowych standardów a w dużej części wiodących producentów włącznie ze sterowaniem i automatyką.
Często rozważając o maszynach z Taiwanu myślimy jak o "chińczykach". Nic bardziej mylnego. Jak chcemy atrapy a nie maszyny to i w Polsce znajdziemy producentów za podobnie niskie ceny. Po co zaraz Taiwan w wolnym rozumieniu Chiny.
Jeśli cena tak bardzo zastanawia proszę popytać o maszyny z wyższej półki. Osobiście użytkuję maszyny marki FEELER i póki co nie mogę narzekać. Te obrabiarki kosztują odpowiednio w stosunku ceny do jakości. A mimo to będą konkurencyjne do ogólnie przyjętych "standardów".
Proszę popytać a przynajmniej zapoznać się z ofertą tego producenta. W Polsce przedstawicielem jest firma POLTRA. Na stronie www znajdziesz sporo informacji. Osobiście od techników dowiesz się wszystkiego. Polecam


maxadi
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 191
Rejestracja: 19 lis 2012, 16:49
Lokalizacja: racibórz

#4

Post napisał: maxadi » 31 gru 2015, 11:46

Sam pracuje na tokarce tbi tc200 maszyna solidnie wykonana sztywna pracuje ona wprodukcji seryjnej dokladnosc powtarzalna czasmi wykonuje krutkie serie gdzie potrzebna jest dokładność z kturą niema problemu pracuje naniej kilka lat ii rzadnych powarznych awari niebyło wiec moge śmiało polecić maszyny z tajwanu
Co do serwisu z tbi niemam żadnego zastrzezenia szybka reakcja i dobrzy serwisanci

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”