co sadzicie o tokarkach bernardo??

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
golu_m
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 31
Rejestracja: 06 lis 2008, 13:54
Lokalizacja: Berlin

co sadzicie o tokarkach bernardo??

#1

Post napisał: golu_m » 06 lis 2008, 14:10

witam, zastanawiam sie nad zakupem tokarki do metalu takiej do 6-7tys, jedyny warunek to taki ze musi byc na 230V, na ebayu znalazlem cos takiego:

http://cgi.ebay.pl/5034-Drehmaschine-Dr ... 240%3A1318

co sadzicie o tej maszynce??potrzebuje maszynke bardziej do prac amatorskich,,,,jakiejs produkcji nie mam zamiaru robic ale fajnie by bylo miec porzadzna, dokladna tokareczke.....zastanawiam sie jeszcze nad zakupem wiertarko - frezarki:

http://allegro.pl/item473810538_wiertar ... wa_fv.html

jak wyglada bicie wrzeciona w takiej maszynce??jezeli chodzi o stol krzyzowy to co moge sie po nim spodziewac??da rade na tym np wyfrezowac jakis rowek wpustowy?? zabielic powierzchnie 10cm*??

za wszystkie uwagi odnosnie tych urzadzen bylbym wdzieczny...



Tagi:


paulg
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 790
Rejestracja: 28 paź 2005, 19:59
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

#2

Post napisał: paulg » 06 lis 2008, 14:26

Witam.
Posiadam kilka maszyn Bernardo :wink:
Są takie hmmm ... chińskie - ale z 2 strony to to co mają robić to robią i to nawet dość dobrze , jakość wykonania znośna , dokładność nawet mnie zadziwiła :razz:
Ogólnie jest to sprzęt podobny do wielu innych na rynku - ale jakoś mnie ta marka urzekła :wink:
Pozdrawiam
"Tak naprawdę, to nie rozumiesz jakiegoś zagadnienia, dopóki nie potrafisz go wytłumaczyć swojej babci."
Albert Einstein


Autor tematu
golu_m
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 31
Rejestracja: 06 lis 2008, 13:54
Lokalizacja: Berlin

#3

Post napisał: golu_m » 06 lis 2008, 14:58

dziekuje za odpowiedz,,,,,jeszcze takie pytanie mnie nurtuje...a z jaka dokladnoscia sa te tokarki wykonane?? np na allegro sa tokarki firmy proma i one maja podane przykladowo bicie wrzeciona, prostopadlosci i tak dalej...ale do tej bernardo jakos nie umiem sie doszukac dokladnosci z jaka urzadzenie jest wykonane,,,,,czy w tej cenie mozna kipic jeszcze jakas inna tokarke lepsza??

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#4

Post napisał: bartuss1 » 06 lis 2008, 17:54

w zasadzie to jest to samo tylko pod inną nazwą, ale ... lepsza jest C6 w tej klasie tokarek, nie tyle sztywniejsza i dokladna co ma wiekszy podział noniusza, i co wazne większą średnicę toczenia nad suportem jak i nad łozem , mankament to zmiana predkosci posuwu przez paski, chyba zeby falownik wrzucic, no przynajmniej ja tak zrobilem
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”