Jaką tokarkę manualną na początek?

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
zejnowski
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 18 maja 2016, 08:59
Lokalizacja: Szczecin

#11

Post napisał: zejnowski » 19 maja 2016, 17:41

Głównie amelinium i raczej coś lższejszego "plastikowego". Pomieszczenie mam. Zapas mocy też, więc może być na 400V.
Wzór, dzięki, ale to jest cena mojego mieszkania jeżeli chodzi o nową.

Zmieniam trochę profil poszukiwań. Odpada CNC, na razie chcę się pouczyć manualem. Jak poparzyłem również na swoje latarki to z tym 200 mm też przesadziłem :P zmieszczę się w 120-150 mm ;-)



Tagi:

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 7992
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#12

Post napisał: WZÓR » 20 maja 2016, 16:32

zejnowski pisze:Głównie amelinium i raczej coś lższejszego "plastikowego". Pomieszczenie mam. Zapas mocy też, więc może być na 400V.
Wzór, dzięki, ale to jest cena mojego mieszkania jeżeli chodzi o nową.

Zmieniam trochę profil poszukiwań. Odpada CNC, na razie chcę się pouczyć manualem. Jak poparzyłem również na swoje latarki to z tym 200 mm też przesadziłem :P zmieszczę się w 120-150 mm ;-)
Jak manual , to polecam tokarki Janus

http://obrabiarki.biz.pl/targi/tk-4001500b-test/

P.s.
W czerwcu jedź na targi do Poznania ... , przy ewentualnym zakupie możesz liczyć na spory upust ceny.

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki

Awatar użytkownika

viper
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 490
Rejestracja: 23 wrz 2013, 13:44
Lokalizacja: Polska

#13

Post napisał: viper » 21 maja 2016, 08:54

Wzór, dzięki, ale to jest cena mojego mieszkania jeżeli chodzi o nową.
dokładnie to rozumiem. Ja nie uznaje kupna nowych obrabiarek CNC. Klasowa NOWA tokarka tylko 2 osiowa np. OKUMA kosztuje pewnie z 500 tyś zł. A chińskie to nie biorę pod uwagę bo te gówna nie nadają się do roboty masowej.
Jak się nie ma milionów na koncie to się kupuje firmową używkę za kilkanaście-kilkadziesiąt tysięcy i jedziesz lata :wink:
zejnowski pisze:Zmieniam trochę profil poszukiwań. Odpada CNC, na razie chcę się pouczyć manualem.
manuala kupisz choćby z allegro za parę tysięcy- nie ma co dużo kasy wydawać w Twoim przypadku

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”