Instalacja i konfiguracja LinuxCNC po pracy z wypalarką

Dyskusje dotyczące działania obsługi programu LinuxCNC

IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

#21

Post napisał: IMPULS3 » 20 sty 2013, 19:22

MlKl pisze:IMPULS3 - Tak, o tym wątku, ale jest jeszcze jeden, też w oftopie, wcześniejszy. Teraz rozumiesz, dlaczego walczę o zakładanie wątków dla konkretnych tematów? Potem nawet jak człowiek nie wie czegoś, to łatwo znajdzie. W oftopie znaleźć prawie niemożliwe, a na pewno nie szybko.
Ależ ja tego nigdy nie kwestionowałem. Choć kolega mógły troszkę zmienic tytuł wspomnianego tematu. :razz:

A odnośnie nowych użytkowników linuxcnc problem jest też taki ze sporo zmian jest wpisywanych w pliku ini i trzeba wiedzieć gdzie i co tam dopisać. Bo powiedzenie ze trzeba dołączyc NGCGUI niczego nie wnosi a rosną dodatkowe pytania. Myślę że dużo by tu pomogły zrzuty takiego pliku gdzie był by pokazany oryginalny plik i taki gdzie dopisano różne NOWE linijki. Piszę to tak odnośnie własnego spojrzenia na ten problem. :wink:



Tagi:

Awatar użytkownika

MlKl
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 3706
Rejestracja: 15 sie 2010, 13:44
Lokalizacja: Błonie
Kontakt:

#22

Post napisał: MlKl » 20 sty 2013, 19:26

Wziąłem się już za pisanie instrukcji obsługi LinuxCNC w wersji "amerykańskiej" czyli obrazkowej. Ale z tym się zejdzie kilka miesięcy co najmniej, na razie muszę powalczyć z ustawieniami menadżera plików w swoim CMS, bo nie chce pokazywać fotek na stronie www nikomu poza mną. A ja ich oglądać nie muszę :)


Autor tematu
przemyslaw2ar
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 10
Posty: 248
Rejestracja: 09 mar 2012, 20:27
Lokalizacja: Czarnków

#23

Post napisał: przemyslaw2ar » 20 sty 2013, 19:30

tuxcnc pisze:Oczywiście że każdy, kto potrafi obsłużyć komputer z Windows, da radę sobie z Linuxem, pod warunkiem jednak że nie jest leniem.
Leń tamten system jakoś tam poznał, a tego nie pozna, bo mu się nie chce.
Trudno to zrozumieć ?
...a ty dalej podgrzewasz atmosferę, @tuxcnc jakoś jak do tej pory sobie "jakoś" metodą prób radziłem, maszyna pracuje i swoją robotę robi więc chyba takim debilem nie jestem. A że jestem dość zapracowanym człowiekiem toteż szukam sposobności aby zrobić to czy tamto bez zgłębiania tajemnic tego co w sposób bezpośredni mnie nie dotyczy. Zakładam że tutaj problemem jest to że chcę pomimo swojej małej wiedzy zrobić to sam nie dając zarobić tobie, czyż nie? Innego powodu twojej agresywnej postawy do mojej osoby nie widzę, no ale cóż zapewne nigdy niedane nam będzie się spotkać aby sobie to wyjaśnić więc pozostaje mi z tym żyć ;)

po przeczytaniu wątku z linka który podesłał @IMPULS3 wnioskuję że mam niezły bajzel w systemie i najpierw muszę odświeżyć system (no niewiedza też ma swoją cenę ale wnioski na przyszłość bezcenne)

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 7968
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

#24

Post napisał: tuxcnc » 20 sty 2013, 19:51

przemyslaw2ar pisze:Innego powodu twojej agresywnej postawy do mojej osoby nie widzę
Ty w ogóle nic nie widzisz, tobie się tylko tak wydaje.
Są w internecie tysiące wpisów jak rozwiązać twoje problemy, ale Ty zamiast z nich skorzystać chcesz aby powstał jeszcze jeden, specjalnie dla Ciebie.
A takich jak Ty też są tysiące.
Pomaganie takim jak Ty to syzyfowa praca.
Jutro przyjdzie następny leń i zapyta o to samo.

W pierwszym poście tego wątku napisałeś, że masz problemy z opanowaniem podstaw Linuksa, bo nie znasz angielskiego i nie chcesz się go uczyć.
To już pierwsze "nie chce mi się", ale dałem Ci link do forum po polsku.
Na to odpowiedziałeś drugim "nie chce mi się".
Tym razem "do trzech razy sztuka" nie będzie, bujaj się sam.
Mi też "nie chce mi się".
Tylko Tobie wolno ?

.


Autor tematu
przemyslaw2ar
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 10
Posty: 248
Rejestracja: 09 mar 2012, 20:27
Lokalizacja: Czarnków

#25

Post napisał: przemyslaw2ar » 20 sty 2013, 20:06

Tylko poco się produkujesz i Mi nerwy szarpiesz debilu ? *uj Ci w żyć, takich rad mi nie trzeba.

Nigdzie nie napisałem że mi się nie chce bo gdyby tak było to wcale nie próbował bym tego zrozumieć, zainstalował bym Mach-a i cześć pieśni. Ale ty musisz się upajać upokarzaniem innych zakompleksiony dupku bo w realu byś taki bystry już nie był.
Tak mi podniosłeś ciśnienie że teraz już mi się odechciewa szukać czegokolwiek a już na pewno poznawania linuksa od podstaw bo za chwilę się okaże że będę musiał jeszcze nauczyć się programowania i bóg wie czego jeszcze aby sobie DXF-a na g-cody przerobić. Dotąd gkody pisałem ręcznie i jakoś dawałem radę to i dalej sobie poradzę bez twojej zasra... łaski

Awatar użytkownika

MlKl
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 3706
Rejestracja: 15 sie 2010, 13:44
Lokalizacja: Błonie
Kontakt:

#26

Post napisał: MlKl » 20 sty 2013, 23:30

przemyslaw2ar - Pisałem już, humorami tuxcnc naprawdę nie ma się co przejmować. On już tak ma, i trzeba to traktować jak dopust boży. Nie wchodź z nim w polemikę, szkoda nerwów. Masz taki fajny przycisk "Ignoruj". Jeżeli jego pisanina zbytnio szarga nerwy - użyj i tyle.

Z drugiej strony tuxcnc posiada naprawdę znaczną wiedzę odnośnie Linuxa i LinuxCNC. I na ogół chętnie pomaga, więc to nie jest do końca zły człowiek. Kłócę się z nim notorycznie, mimo to wciąż mi pomaga, nawet dzisiaj mu dawałem "pomogóła" za podpowiedź z dziedziny elektroniki.


Autor tematu
przemyslaw2ar
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 10
Posty: 248
Rejestracja: 09 mar 2012, 20:27
Lokalizacja: Czarnków

#27

Post napisał: przemyslaw2ar » 21 sty 2013, 00:16

Miki nie tyle chodzi o humory tuxa i to że odsyła mnie do szukajki ale nienawidzę dyskutować z ludzi którzy nie wiedząc o drugim człowieku nic z automatu obrzucają cię inwektywami tylko dlatego że raz czy dwa źle złożyłeś zdanie w pytaniu.
Ja też dużo udzielam się na innym forum i mając dużą wiedzę w temacie nie robię nikomu głupich uwag a już tym bardziej nie obrzucam innych błotem albowiem świadczy to tylko o niskiej kulturze i wątpliwej inteligencji (swoją drogą takie wpisy powinny być moderowane bo chlew straszny się robi)

A to że tux posiada dużą wiedze to wiem i nie neguje tego, niemniej jednak powinien być bardziej powściągliwy w swojej krytyce, a zdobtya przez niego wiedza i doświadczenie nie daję mu przyzwolenia w obrażaniu innych.


Ale pomijając ten fakt zainstalowałem od nowa system oraz zaktualizowałem linuxCNC do wersji 2.5.1 jak na
razie zrobiłem tylko stepconfig i poszukuję informacji na temat NGCGUI
Za podklejenie linka byłbym wdzięczny ale i bez tego będę poszukiwał choć wiele tematów prowadzi donikąd jak np ten kol.Kazikowski gdzie przepychanki zajmują 5 stron i zaledwie kilka merytorycznych treści.
Są też i tematy merytoryczne nawet tux-a ale do ich pojęcia potrzebna jest większa wiedza a ja muszę szukać bardziej podstaw.
Niemniej jednak za chęć udzielenia pomocy klikam pomógł
Dzięki za podniesienie na duchu

Awatar użytkownika

MlKl
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 3706
Rejestracja: 15 sie 2010, 13:44
Lokalizacja: Błonie
Kontakt:

#28

Post napisał: MlKl » 21 sty 2013, 00:53


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „LinuxCNC (dawniej EMC2)”