Kreator postprocesorów - EdgeCAM 11.75


Autor tematu
pawelkob
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 9
Rejestracja: 26 gru 2007, 15:37
Lokalizacja: warszawa

Kreator postprocesorów - EdgeCAM 11.75

#1

Post napisał: pawelkob » 17 lip 2008, 15:15

Problem jest nastepujący:

Stworzyłem w programie CAD model obrabiarki, nastepnie przerzuciłem go do kreatora postprocesorów w EdgeCAMie 11.75. Porozdzielałem poszczególe elementy maszyny na odpowiednie osie sterowania i generalnie wszystko jest ok. Można przeprowadzić symulację z wykorzystaniem tej obrabiarki tylko nie pokazuje mi kolazji gdy np. narzędzie wjedzie w stół (stół został wprowadzony do kreatora razem z całą maszyną), brak również info o kolizji gdy wrzeciono zawadzi o detal. Generalnie nie ma pokazywanej kolizji gdy jakikolwiek element obrabiarki zawadzi o przedmiot obrabiany.

Orientuję się może ktoś w jaki sposób to zrobić? W jaki sposób pokazać dla programu taką informację: jeżeli taki a taki element zderzy się z detalem lub narzędziem to ma być info o kolizji.



Tagi:

Awatar użytkownika

leksel
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 66
Rejestracja: 30 kwie 2008, 08:57
Lokalizacja: Łódz

#2

Post napisał: leksel » 13 lut 2009, 09:38

masz problemy z zerem maszyny i zerem detalu trzeba to skorygowac
Sinumerik840D-toczenie/frezowanie/fanuck-programowanie/EdgeCAM/Solid_Edge/Inventor/Solidworks

Awatar użytkownika

cinek_80
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 245
Rejestracja: 03 gru 2008, 19:12
Lokalizacja: Przemyśl to sobie...

#3

Post napisał: cinek_80 » 13 lut 2009, 15:35

Kolego co ty piszesz jakie zera :?: :?: :?: Przecież wykrywanie kolizji z poszczególnymi elementami maszyny zaimplementowanej w postprocesorze pojawi się w wersji 2009R2 czyli w okolicach czerwca 2009. Więc co ma piernik do wiatraka :roll:

Awatar użytkownika

leksel
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 66
Rejestracja: 30 kwie 2008, 08:57
Lokalizacja: Łódz

#4

Post napisał: leksel » 13 lut 2009, 15:47

źle ustawione te parametry powodują ze maszyna przy symulacji zachowuje sie dziwnie napisałem kilka posprocesorów a ty?

Awatar użytkownika

cinek_80
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 245
Rejestracja: 03 gru 2008, 19:12
Lokalizacja: Przemyśl to sobie...

#5

Post napisał: cinek_80 » 13 lut 2009, 15:59

Kolego może przeczytasz uważnie posta, napisałem że złe ustawienie zera nijak ma się do wykrywania kolizyjności maszyny. Po prostu puki co takiej funkcjonalności w EC nie ma. Nawet jak będziesz miał źle ustawione zero to jakoś ta kinematyka będzie się poruszała. Jak walniesz wrzecionem w stół to czy masz dobrze ustawione zero czy źle i tak nie pokarze Ci kolizji.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”