Pare pytań przed rozpoczęciem budowy i projektu.


Autor tematu
grzesiek_re
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 20
Rejestracja: 09 lip 2007, 18:50
Lokalizacja: Lublin

Pare pytań przed rozpoczęciem budowy i projektu.

#1

Post napisał: grzesiek_re » 10 lip 2007, 01:29

Witam
Ostanio zainteresowały mnie frezarki CNC, mam w planie zrobić sobie taką:D (konstrukcjia bardzo nisko budżetowa) ze swoim projektem niemam zamiaru się spieszyć licze że będe robił ją około 6miechów a nawet dłużej:) ale na początek mam pare pytań szukałem na forum i w google ale niewszystko rozumie i niewszystkie pytania znalazłem odpowiedź.
a więc tak frezarka ma służyć do styropianu, balsy może jakieś deseczki miękkie.
wielkośc całej frezarki coś koło a4.

1)W swojej konstrukcji mam zmaiar użyc silników krokowych z drukarek i skanerów (nieiwem jakie to są ale maja 5 przewodów). I mam taką prośbe czy mogli byście mi polecić jakiś sterownik do tego schematy płytek elemety i przedewszystkim koszt tego sterownika.

2)Czytałem na forum i na innych stronkach ale dalej tego niełapie. Więc jak ktoś byłby na tyle dobry i wytłumaczył laikowi krok po kroku. Tak więc żeby coś wyfrezować trzeba mieć projekt. Projekt robi się w.... wydaje mi się ze w autocad-dzie można ale potem trzeba to zamienić na g-code!? czy jak to idzie? wiem że w autocad można robić projekt nawet zaczełem sie już uczyć posługiwać nim ale sobie mysle ż może znacie jakiś lepszy program dla laika? łatwiejszy w obsłudze itp. i jak idzie to z tymi g-codami itp?

podsumuwując to potrzebuje jakiś tanich w budowie sterownaików do silników i wytłumaczenia jak to idzie z tymi programami.
licze na waszą wyrozumiałość dla laików (wkońcu każdy kiedyś zaczynał)
pozdrawiam



Tagi:

Awatar użytkownika

gmaro
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3671
Rejestracja: 23 sie 2005, 13:27
Lokalizacja: zapytaj
Kontakt:

#2

Post napisał: gmaro » 10 lip 2007, 13:29

1)W swojej konstrukcji mam zmaiar użyc silników krokowych z drukarek i skanerów (nieiwem jakie to są ale maja 5 przewodów). I mam taką prośbe czy mogli byście mi polecić jakiś sterownik do tego schematy płytek elemety i przedewszystkim koszt tego sterownika.
Aby coś polecić musimy wiedzieć dokładnie co to za silniki jaki prąd itp , zobacz miernikiem jak się ma sprawa par w tym silniku .. (fotki mile widziane tych silników bo to ze jest to silnik krokowy to nie oznacza ze będzie się nadawał )
Czlowiek z ideą jest uważany za wariata - aż do czasu gdy jego idea zwycieży. (Potem uznaje się go za bohatera i za pioniera danej dyscypliny.)
Pomogłem... ;) to nacisnij POMÓGŁ :]


ARGUS
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2125
Rejestracja: 09 kwie 2007, 22:41
Lokalizacja: Szczecin

#3

Post napisał: ARGUS » 10 lip 2007, 22:57

Witaj "grzesiek_re"
Nie chciałbym Cię zniechęcać
ale....
poświęć parę godzin na czytanie forum
starsze posty również
i znajdziesz odpowiedzi na większość nurtujących Cię pytań
Nie Ty pierwszy je zadajesz i odpowiedzi już są
poszukaj


Autor tematu
grzesiek_re
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 20
Rejestracja: 09 lip 2007, 18:50
Lokalizacja: Lublin

#4

Post napisał: grzesiek_re » 14 lip 2007, 15:38

witam
przeprazam za tak długie odpisywanie ale jakoś niemiałem czasu. odnośnie silników to sam niewiem jeszcze jakie dokładnie będa:)
a co odnośnie czytania forum to staram sie jak najwięcej ale narazie mam problemy ogulne jakz aczne budowac maszyke to wtedy będe miał bardziej sprecyzowane problemy.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”