Dobry i tani CAM do prostej obróbki 3D


lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 9
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

#31

Post napisał: lajosz » 01 kwie 2013, 17:36

Panie, Panowie.

Czy ja kogokolwiek namawiam żeby korzystał z opisanych tu (i tak nie przeze mnie) metod ?
Czy upowszechniam w/w metody ?

Napisałem przecież, że zainteresowani proszę pisać na priv.

Poza tym, może ktoś wyjaśnić, co nielegalnego jest w tym, że instaluję raz za razem wersję demo jakiegoś oprogramowania ?



Tagi:

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7888
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

#32

Post napisał: tuxcnc » 01 kwie 2013, 17:58

lajosz pisze:Poza tym, może ktoś wyjaśnić, co nielegalnego jest w tym, że instaluję raz za razem wersję demo jakiegoś oprogramowania ?
Bierzesz z salonu samochód na godzinną jazdę próbną i jedziesz nim na wczasy do Hiszpanii.
Wszystko jest w porządku ?

.


lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 9
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

#33

Post napisał: lajosz » 01 kwie 2013, 18:24

@tuxcnc

Pomyliłem się i trafiłem na forum o samochoach, czy jednak rozmawiamy o demo wersjach oprogramowania ?

Poza tym, jakoś mam dziwne wrażenie, że żadna jazda próbna nie trwa godzinę, a już na pewno nie jedziesz na nią sam.

Czy Ty naprawdę myślisz, że producenci oprogramowania to durnie i nie wiedzą, że ich dema mogą być wykorzystywane w taki, a nie inny sposób ?

Wydaje mi się, że doskonale o tym wiedzą, a mimo to nie krzyczą że im się jakaś krzywda dzieje.

Dodatkowo pojawia się nowa moda na zabezpieczanie nawet dema.
Otóż całość oprogramowania (demo) ląduje na kluczu USB i może być instalowana tylko z niego,a ów klucz (dongle) musi być cały czas włożony w gniazdo USB.
Tu kontrolowana jest ewaluacja oprogramowania i jak skończy się termin używania dema, to odpowiedni wpis dokonywany jest w kluczu po czy na stałe blokowana jest możliwość korzystania z tego klucza w jakikolwiek sposób.

Rozwiązanie skuteczne, nie ma możliwości kradzieży i ..... w dzisiejszych czasach po prostu tanie.


Autor tematu
berrrcik21
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 6
Posty: 414
Rejestracja: 06 maja 2007, 23:31
Lokalizacja: Kraków

#34

Post napisał: berrrcik21 » 02 kwie 2013, 00:14

Witam Kolegów ::)
Trochę mnie tu nie było, a tu proszę jak temat się rozwinął ;) Nie ma co dywagować nad oszukaniem wersji demo, przez 40 uruchomień można spokojnie sprawdzić czy program się nadaje czy nie. Jeżeli tak to kupujemy, jak nie to szukamy czegoś tańszego. Każdy ma do tego tematu indywidualne podejście i niech zachowa je dla siebie. Temat dotyczy propozycji programów CAM, w wmiare korzystnej cenie i dobrych możliwościach, mniej lub bardziej znanych.

Moja propozycja jest taka, żeby koledzy którzy używali bądź używyją rożnych programów CAM podzielili się spostrzeżeniami na ich temat. Napewno taki zbiór wielu kolegom się przyda.

Jeśli o mnie chodzi, tak jak pisałem wcześniej, poszukuje CAM-a, którym będę mógł wykonać różnego rodzaju płaskorzeźby (najbardziej skomplikowana to była by chyba wielokrotnie powiększona moneta), ale także proste modele pod termoformowanie (również w formie płaskorzeźby, ale już wykonane w programie CAD)

Pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”