darmowy CAM do solidWorks 2009


Autor tematu
konradmax
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 39
Rejestracja: 22 mar 2011, 16:19
Lokalizacja: Sztum

darmowy CAM do solidWorks 2009

#1

Post napisał: konradmax » 08 lut 2013, 15:02

Witam
Poszukuję darmowego CAMa do solidWorksa 2009,chcę się na razie nauczyć obsługi maszyny.
-przeszukując forum znalazłem HSMXpress ale wyszła nowa wersja , która nie działa już pod wersje 2009, może ktoś posiada starszą wersje?
- znalazłem również linka http://www.freebyte.com/cad/cadcam.htm#cadcamsystems ale nie wiem który będzie obsługiwał pliki z solida



Tagi:


lordsidius
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 37
Rejestracja: 01 gru 2008, 16:07
Lokalizacja: warszawa

#2

Post napisał: lordsidius » 09 lut 2013, 17:13

Żaden z dostępnych darmowych programów nie będzie tak zintegrowany z SolidWorks jak HSMXpress. Możesz eksportować model do igs czy step i darmowe programy otworzą.

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7984
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#3

Post napisał: WZÓR » 10 lut 2013, 11:33

lordsidius pisze:Żaden z dostępnych darmowych programów nie będzie tak zintegrowany z SolidWorks jak HSMXpress. Możesz eksportować model do igs czy step i darmowe programy otworzą.
W takim wypadku (jak widać poniżej) @konradmax musiałby posiadać nowszą wersję Solid Works.
konradmax pisze:... -przeszukując forum znalazłem HSMXpress ale wyszła nowa wersja , która nie działa już pod wersje 2009, może ktoś posiada starszą wersje?...
p.s.
@konradmax - jak nie znajdziesz starszej wersji HSMXpress lub SolidCAM 2009 , to od biedy skorzystaj z SURFCAM ..... , w wersji STUDENT /DEMO istnieje możliwość otwierania i pracy z natywnych plików SolidWorks (sldprt i SLDASM).

:arrow: http://translate.google.pl/translate?hl ... md%3Dimvns

... ale to już nie to samo. :neutral:

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


Pawel_Chomik
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 28 sty 2013, 20:35
Lokalizacja: Warszawa

#4

Post napisał: Pawel_Chomik » 10 lut 2013, 21:55

A SolidCam 2010 współpracuje z solidem 2009 bo z tego co pamiętam to tak a wtedy polecam przejrzeć chomiki... Natomiast dobrze by było odmłodzić Solidworksa i wybór jak koledzy doradzają. Natomiast wiem jak działa HSMXpress i HSMWorks i jak chcesz toczyć to wybierz solidCam a jak frezujesz to HSMWorks... miodzio...

Awatar użytkownika

blue_17
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1715
Rejestracja: 16 kwie 2009, 07:55
Lokalizacja: Kraków/Kornatka

#5

Post napisał: blue_17 » 17 lut 2013, 14:26

Do otwierania p[lików w natywnych formatach i obróbce mistrzowski jest EdgeCam ilość i rodzaj plików z jakimi współpracuje jest imponująca, ale nie integruje się z interfejsem SolidWorksa
"I siedzieli oni razem pod nagim DOS-em i nie wstydzili sie tego." :D

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”