VisualMill


Autor tematu
STELMI
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 551
Rejestracja: 23 mar 2008, 11:30
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

VisualMill

#1

Post napisał: STELMI » 30 cze 2011, 12:10

Witam,
z zainteresowaniem obserwuję ofertę na w.w. program, której cena jest bardzo atrakcyjna względem konkurencji. Myślę nad podstawowym pakietem CAM, jednak zanim cokolwiek kupię to wolę podpytać czy jest sens zawracać sobie nim głowę.
Do tej pory używałem SolidCAM`a, uruchomienie darmowej instalki (ma wszystkie funkcje oprócz generacji kodu na maszynę) sprawiło mi sporo kłopotów. Czy jest ktoś (najlepiej z kuj-pom) kto używa tego programu? Chciałbym podpytać o kilka rzecz + ew. dogadać się odnośnie pomocy w nauce jego użytkowania.
Jeżeli z jakiegoś powodu unikać tego programu to również proszę o opinie. Ma być używany do frezowania w 3 osiach, pliki 3D przygotowuję na SolidWorksie.
Pozdr.



Tagi:


Bbuli
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 869
Rejestracja: 10 mar 2007, 19:43
Lokalizacja: Rumia

#2

Post napisał: Bbuli » 30 cze 2011, 20:09

Moim zdaniem jest to bardzo dobry program.Pracuje z nim już kilka lat,nie sprawia żadnych kłopotów.Mam doskonałą kontrolę nad wszystkimi parametrami.Łatwy w obsłudze a nauka w miarę prosta.Jest to moja opinia-nie jestem jego dystrybutorem tylko użytkownikiem.Nie znam innych programów.Może są lepsze-mi wystarcza Visual do prac w trzech oraz czterech osiach.


filklone
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 48
Rejestracja: 22 cze 2010, 17:53
Lokalizacja: polska
Kontakt:

#3

Post napisał: filklone » 01 lip 2011, 05:47

Jeśli potrzebuje Pan program do SolidWorks jest dostępny w Polsce BobCAM V1.
Jest w pełny zintegrowany z programem SolidWorks. Występuje teraz jedynie w wersji Pro i posiada obróbkę do 4 osi. Występuje w wersji 32 i 64-bitowej. Na stronie www.filtech.com.pl jest aktualnie promocja na wszystkie programy. Ma duży potencjał i prosty w obsłudze. Ja używam wersji 24 Bobcad Pro i jestem zadowolony.


Autor tematu
STELMI
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 551
Rejestracja: 23 mar 2008, 11:30
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#4

Post napisał: STELMI » 01 lip 2011, 06:21

filklone pisze:Jeśli potrzebuje Pan program do SolidWorks jest dostępny w Polsce BobCAM V1.
Jest w pełny zintegrowany z programem SolidWorks. Występuje teraz jedynie w wersji Pro i posiada obróbkę do 4 osi. Występuje w wersji 32 i 64-bitowej. Na stronie www.filtech.com.pl jest aktualnie promocja na wszystkie programy. Ma duży potencjał i prosty w obsłudze. Ja używam wersji 24 Bobcad Pro i jestem zadowolony.
No właśnie Visual Mill również występuje w wersji zintegrowanej z SolidWorks i wątpie, żeby w tej cenie (4tys zł netto) znaleźć cokolwiek innego, stąd moje zainteresowanie.


tumanek
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 74
Rejestracja: 23 lis 2005, 09:25
Lokalizacja: Rzeszow

#5

Post napisał: tumanek » 01 lip 2011, 09:36

za 4000 dostaniesz wersje basic - która ma jedna wykluczająca ja cechę - nie jest możliwe wskazanie importowanej geometrii jako półproduktu do obróbki
można wskazać tylko kostkę lub walec - także skucha - następna wersja, która to umożliwia kosztuje więcej.
pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”