Oprogramowanie do płaskorzeźby


Autor tematu
kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

Oprogramowanie do płaskorzeźby

#1

Post napisał: kubus838 » 25 cze 2011, 17:57

Witam
Potrzebne mi jest program w którym mogę stworzyć płaskorzeźbe, tzn mam zdjęcie i muszę z tego zrobic płaskorzeźbe(słownie jedną). Od paru tygodni uzywam zamiast programu mach2/3 programu step2cnc i do tego prgramu moge wprowadzać pliki bmp. Czy może ktoś mi wskazać taki program najlepiej darmowy i jezyku polskim. Proszę nie sugerować programów płatnych ponieważ dla jednej rzeczy nie bedę kupował programu za 5 000zł. Sprawdzałem juz b2g oraz artcam. Artcama musze najpierw kupić dopiero mogę go obejrzeć (chodzi o samuczki).
robert



Tagi:


AndrzejJS
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 508
Rejestracja: 24 lip 2008, 03:06
Lokalizacja: Europa

#2

Post napisał: AndrzejJS » 25 cze 2011, 21:04

Witam, bardzo dużo tu już napisano o przetwarzaniu obrazów fotograficznych
BMP, JPG, TIF itd. na powierzchnie 3D. Wiele prostych programów potrafi to zrobić
całkiem dobrze ale tylko mechanicznie, to znaczy ze barwy fotografii są najczęściej
ograniczone do pewnej liczby odcieni szarości i każdemu z tych odcieni przypisuje
się pewną wysokość na modelu. Najczęściej kolor czarny to najniższy poziom a biały to
najwyższy. Osobiście miałem do czynienia tylko z trzema programami które przetwarzają
fotografie twarzy w sposób bardziej ,,inteligentny'' to znaczy ze na przyład ciemne włosy
nie będą potężnym zagłębieniem w płaskorzeźbie itd. Wszystkie te trzy programy maja
również narzędzia do ręcznego cyzelowania automatycznie stworzonego reliefu bo żaden
z nich nie robi tego doskonale od razu. Te programy to Cimagrafi z Izraela, Type3 z Francji
i znany Atcam, jeszcze jest Aspire z firmy Vectric ale tego nie testowałem.

Dosłownie wszystko to co te zaawansowane programy potrafią można zrobić samemu używając
programu typu Photoshop. Wymaga to trochę wprawy ale można osiągnąć całkiem dobre rezultaty.
Obraz który będzie działał prawidłowo z tymi prostymi programami nie przypomina wcale
fotografii czarnobiałej.
Jeśli to cię bawi to po kilkunastu godzinach prób osiągniesz całkiem dobry rezultat. :-)
Trzeba mieć jednak dostęp do frezarki i dużo cierpliwości.
Jeśli idzie o jedna jedyna płaskorzeźbę to najlepiej zapłacić kilkadziesiąt albo kilkaset złotych
komuś kto pracuje zawodowo z Artcamem i sprawa załatwiona.

Pozdrawiam, AndrzejJS


rolandgda
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 66
Rejestracja: 09 lut 2010, 10:43
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Oprogramowanie do płaskorzeźby

#3

Post napisał: rolandgda » 25 cze 2011, 22:14

kubus838 pisze:Witam
Potrzebne mi jest program w którym mogę stworzyć płaskorzeźbe, tzn mam zdjęcie i muszę z tego zrobic płaskorzeźbe(słownie jedną). Od paru tygodni uzywam zamiast programu mach2/3 programu step2cnc i do tego prgramu moge wprowadzać pliki bmp. Czy może ktoś mi wskazać taki program najlepiej darmowy i jezyku polskim. Proszę nie sugerować programów płatnych ponieważ dla jednej rzeczy nie bedę kupował programu za 5 000zł. Sprawdzałem juz b2g oraz artcam. Artcama musze najpierw kupić dopiero mogę go obejrzeć (chodzi o samuczki).
robert

Wyślij zdjęcie i opis co potrzebujesz, pomogę Ci

R


Autor tematu
kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#4

Post napisał: kubus838 » 25 cze 2011, 23:03

Jeżeli możesz to pomóż. Frezarke mam swoją, program do obsługi też mam swój. Potrzebny mi jest program w którym będę mógł ze zdjecia zrobic płaskorzeźbę, czyli musze mieć plik który bedzie miał rozszeżenie BMP albo PLT albo CNC(g-kody). Czyli płaskorzeźbe tworzę w jakims programie, potem plik przerzucam do swojego programu czyli step2cnc i frezuje. Dlatego potrzebuje programu który cos takiego wykona i tylko to. Teraz musze zrobić płaskorzeźbę z herbu i to jedna sztukę no może dwie. Ale tak po zastanowieniu się to może się to kiedyś jeszcze przyda. Jeżeli znasz taki program to będę Ci wdzieczny. Nie chce Cię wkręcać rzebyś mi to zrobił bo jeszcze tego herbu nie mam - dopiero dostane zdjęcia we wtorek. Kolega wcześniej napisał o programach ale juz jeden sprawdziłem i z vectris tworzy pliki inne i nie użyje ich a nie będę go podpinał pod maszynę bo robię na stepie inne rzeczy i dużo więcej wiec - sam rozumiesz nie będę kombinował

robert


rolandgda
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 66
Rejestracja: 09 lut 2010, 10:43
Lokalizacja: Gdańsk

#5

Post napisał: rolandgda » 25 cze 2011, 23:48

Jak dostaniesz zdjęcie to daj znać. Mam Artcama. Wykonanie herbu to drobiazg.


wladyslaw1961
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 07 lut 2013, 18:34
Lokalizacja: Wapno

Ręczne wykańczanie płaskorzeźb

#6

Post napisał: wladyslaw1961 » 07 lut 2013, 18:49

Witam wszystkich posiadaczy kopiarek, frezarek itd. Zajmuję się ręcznym wykańczaniem płaskorzeźb i rzeźb po kopiarkach, tak że efekt końcowy jest taki że nie ma śladu że to było robione maszynowo, chociaż wzór będzie taki sam to efekt końcowy na każdym elemencie jest inny, co nadaje danej rzeczy niepowtarzalny charakter i nigdy nie będzie dwóch takich samych rzeźbionych elementów. Klient kupując daną rzecz rzeźbioną przez kopiarkę zawsze będzie widział ślady frezu, tego się nie da ukryć, po mojej obróbce nigdy nikt nie zarzuci wam tego że praca była robiona maszynowo. Wykonuję prototypy elementów które mają być potem skanowane i kopiowane od małych elementów do dużych figur. Więcej informacji pod numerem: 67 26 11 150.


wczoraj
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 149
Rejestracja: 26 maja 2012, 22:03
Lokalizacja: Polska

#7

Post napisał: wczoraj » 09 lut 2013, 18:36

wladyslaw1961 napisał :
"Witam wszystkich posiadaczy kopiarek, frezarek itd. Zajmuję się ręcznym wykańczaniem płaskorzeźb i rzeźb po kopiarkach, tak ż...................... "
Po co zamieszczasz wszędzie te same posty ? nie lepiej iść do działu giełda ??
Ostatnio zmieniony 09 lut 2013, 20:28 przez wczoraj, łącznie zmieniany 1 raz.


AndrzejJS
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 508
Rejestracja: 24 lip 2008, 03:06
Lokalizacja: Europa

#8

Post napisał: AndrzejJS » 09 lut 2013, 20:12

Witam.
Co kolega ,,Wczoraj'' chce nam przekazać? :-)

Pozdrawiam, AndrzejJS


wczoraj
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 149
Rejestracja: 26 maja 2012, 22:03
Lokalizacja: Polska

#9

Post napisał: wczoraj » 09 lut 2013, 20:30

haha karramba ,sorry ! AndrzejJS ! juz poprawiłem :oops:


AndrzejJS
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 508
Rejestracja: 24 lip 2008, 03:06
Lokalizacja: Europa

#10

Post napisał: AndrzejJS » 09 lut 2013, 21:35

Nic nie szkodzi! Też mi się zdarzają takie pomyłki.
Jasne że wysyłanie tego samego tekstu do kilku
działów jednocześnie jest irytujące, osobiście
staram się pomagać w miarę moich możliwości
ale z reguły nie odpowiadam na takie pytania
zamieszczone jednocześnie w wielu działach.

Pozdrawiam, AndrzejJS :-)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”