laptop pod CAD i CAM

Rozmowy dotyczące oprogramowania sterującego maszynami CNC i sterowników CNC obrabiarek numerycznych

Autor tematu
kaimnk
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 11
Rejestracja: 08 maja 2008, 18:45
Lokalizacja: dzierżoniów

laptop pod CAD i CAM

#1

Post napisał: kaimnk » 14 cze 2008, 01:02

potrzebuje laptopa do programow CAD<solidWORKS> CAM<edgeCAM,solidCAM> ale nie mam pojecia co wybrac zeby nie zamulal i wkoncu nie zdechl:Ppracuje ktos na laptopach?jak tak to co polecacie?



Tagi:

Awatar użytkownika

skoti
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1743
Rejestracja: 28 gru 2004, 23:56
Lokalizacja: Rybnik

#2

Post napisał: skoti » 14 cze 2008, 10:13

Ma być nowy czy używany ? Szukaj czegoś z jak największym monitorem , procek minimum 2Ghz , RAM 2GB przy XP jeśli Wista to minimom 4GB i pewnie będzie mulic nieco . Zastanów się czy mobilnosc jest priorytetem jeśli ma to być komputer tylko dom - praca to pewnie wyjdzie taniej kupić dwa stacjonarne . Swego czasu pracowałem na laptopie w pracy ale na szczescie szybko się spalił . W laptopie największy problem to wyświetlacz , do CAD CAM musi być duży i oferować konkretne rozdzielczości inaczej podczas robienia czegoś wiekszosc czasu zajmuje wieczne powiększanie i pomniejszanie . Jest jeszcze kwestia brudu który zasyfia kompa i od czasu do czasu powoduje awarie .W stacjonarnym to nie problem bo czyszczenie jest proste a w razie awarii nowe czesci są tanie i dostępne od reki .


Autor tematu
kaimnk
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 11
Rejestracja: 08 maja 2008, 18:45
Lokalizacja: dzierżoniów

#3

Post napisał: kaimnk » 14 cze 2008, 14:36

ogolnie chodzi mi zebym pracowac na nim w domu chaialemlaptopa ale skoro ma mi sie wieszac to moze byc stacjonarny...moze mi ktos podac jakies konkretne modele itp?zeby wszystko dzialalo i sie nie zmulalo.bo na komputerach to sie kompletnie niestety nie znam:(


BrodowskiG
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 38
Rejestracja: 13 cze 2008, 19:35
Lokalizacja: Poznań

#4

Post napisał: BrodowskiG » 14 cze 2008, 15:11

ja mam 256 ramu i mi uciagnelo solid worksa:D troche sie dlugo uruchamia


kaleena
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 442
Rejestracja: 11 mar 2008, 10:22
Lokalizacja: B-ce

#5

Post napisał: kaleena » 14 cze 2008, 17:04

Wszystko zależy od zasobności twojego portfela i tak, jak wyżej: dobry, jak największy monitor, RAM-u nigdy za wiele, dwurdzeniowy, mocny procek, no i wydajna karta graficzna (najlepiej dedykowana programom CAD).


BrodowskiG
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 38
Rejestracja: 13 cze 2008, 19:35
Lokalizacja: Poznań

#6

Post napisał: BrodowskiG » 14 cze 2008, 18:39

nie bylby lepszy jednordzeniowy ale powyzej 3 giga, bo z tego co sie zorientowalem to program musi miec obsluge kilku rdzeni, wiec moze procesor byc nie wykorzystany w pelni


domino-mch
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 55
Rejestracja: 18 lip 2007, 22:53
Lokalizacja: Poznań

#7

Post napisał: domino-mch » 15 cze 2008, 00:56

Moim zdaniem lepiej jednak zainwestować w konfigurację z procesorem dwurdzeniowym. Podsyłam link do artykułu w którym problem jest rozpatrywany (niestety artykuł nie należy do "najświeższych") http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/prin ... 66060.html


kaleena
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 442
Rejestracja: 11 mar 2008, 10:22
Lokalizacja: B-ce

#8

Post napisał: kaleena » 15 cze 2008, 11:44

program musi miec obsluge kilku rdzeni, wiec moze procesor byc nie wykorzystany w pelni
Oczywiście, jeszcze nie wszystkie aplikacje wspierają tą technologię, ale w przypadku konfiguracji komputera warto pójść krok w przód, bo wszyscy wiemy, jak szybko się rozwija ta dziedzina.


miu
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 31
Rejestracja: 04 sty 2008, 22:11
Lokalizacja: Rzeszów

#9

Post napisał: miu » 15 wrz 2008, 07:16

No no no, ja mam Dell X200 procek 900 MHZ 256 ramu, XP okrojony co prawda, ale śmiga świetnie, internet filmy chodzą dobrze, AutoCad 2005 dobrze działa, nie zamula, i AlphaCam również. Komputer kosztował 400zł. Pracuje na nim codziennie już od ponad pół roku i nie narzekam, a cały czas na zakładzie, gdzie kurz i takie tam. Wg mnie jeśli zależy Ci na pracy na zakładzie a masz ograniczony budżet to lepiej kupić coś tańszego i powiedzmy się troszkę pomęczyc niz kupić nowego giganta i się bać że zaraz się zepsuje. Decyzja należy do Ciebie, ale zważywszy na fakt, że i tak pewnie będziesz brał komputer do maszyny to lepiej chyba jednak tego laptopa bo przynajmniej mniej jest noszenia i przepinania bo pod pachę weźmiesz i dawaj z koksem :)
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne Dyskusje na Temat Systemów Sterowania CNC”