Klopp Bosch Alfa 3

Rozmowy dotyczące oprogramowania sterującego maszynami CNC i sterowników CNC obrabiarek numerycznych

Autor tematu
janekdam
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 18 sty 2012, 09:28
Lokalizacja: Bukowiec

Klopp Bosch Alfa 3

#1

Post napisał: janekdam » 18 sty 2012, 21:30

Witam.

Jestem nowy na forum i dopiero rozpoczynam swoją praktyczną przygodę ( mam taką nadzieję) z obrabiarkami CNC.
Pierwsze zadanie jakie sobie postawiłem to pomoc znajomemu. Kupił on z dwa miesiące temu frezarkę Klopp ze sterowaniem Bosch Alfa 3. Dopiero tydzień temu dowiedziałem się że męczy się z jej uruchomieniem już ponad miesiąc. Okazało się, że po przewiezieniu jej z Niemiec nic nie działa. Odkryto problem z baterią podtrzymującą pamięć czy coś takiego. Wymieniono ją i od nowa zdefiniowano w niej jej niezbędne rzeczy. Jednak nikt nie potrafił uruchomić w niej programowania programów do obrabiania. Po wpisaniu odpowiednich komend wrzeciono się włączało i wyłączało posuw był w trzech osiach jednak wszystko to bez programu. Postanowiłem przyjrzeć się sprawie i pojechałem do niego zobaczyć problem. Postępując zgodnie z załączoną instrukcją, którą odnaleźli w papierach maszyny dalej nie szło włączyć programowania a ponadto przestały działać posuwy.. A to się stało po wprowadzeniu podstawowej komendy G0x10y10z10. Na ekranie pokazał się napis TRAVEL i nic się nie działo.. Od tego momentu posuwy nie działają. Nawet posuw ręczny. Wrzeciono dalej się kręci na komendę M3 i zatrzymuje na M5.
Myślicie, że na podstawie bardziej rozwiniętej instrukcji, którą znalazłem na stronie http://dnc.cals.ru/systems/alpha2.htm#& ... 088;ы УЧПУ uda mi się napisać jakiś prosty program żeby sprawdzić czy to sterowanie działa? Czy ma ktoś z Was może jakieś instrukcje czy chociaż opis panelu sterowniczego bosch alfa 3? Bo tego nie było niestety w dokumentacji maszyny... I jak myślicie co mogło być powodem nie działania posuwów?
Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek pomysły.Obrazek



Tagi:


jarzabekb
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 19 cze 2007, 14:28
Lokalizacja: Zawada

#2

Post napisał: jarzabekb » 24 sty 2012, 13:02

Witam
Miałem podobny problem z padniętą baterią po zakupie frezarki, wymieniłem ją i wprowadziłem podstawowe parametry maszyny. Jestem laikiem (zawód - stolarz) w tej dziedzinie i dlatego metodą prób i błędów krok po kroku dochodziłem do tego aby uruchomić maszynę (frezarka do drewna 3 osiowa HOLLMANN) przy okazji tych eksperymentów stało się podobnie, zawiesiło się sterowanie po wielu nieudanych próbach naprawy wpadłem na pomysł aby odłączyć na chwilę baterię podtrzymującą pamięć,pomogło ale wszystkie parametry i ustawienia trzeba było wprowadzać od nowa. W tym momencie programuję ręcznie ruchy w liniach prostych i mam problem ponieważ pamięć jest mała a boję się bawić w przesyłanie danych na i z komputera aby czegoś nie przestawić ściągnąłem nawet program do transmisji DNC PRECISION (jeżeli ktoś może pomóc będę wdzięczny) Posiadam instrukcję do BOSCH ALPHA 3 ale w języku niemieckim którego nie znam. w miarę możliwości spróbuję pomóc.


Autor tematu
janekdam
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 18 sty 2012, 09:28
Lokalizacja: Bukowiec

#3

Post napisał: janekdam » 24 sty 2012, 21:19

Witam.
Udało mi się całkowicie rozwiązać wszystkie problemy. Programy napisane i produkcja rusza zaraz po tym jak przyjdą materiały :)
Także jarzabekb skontaktuj się ze mną mailam to postaram się pomóc.
janekdam(małpa)gmail.com

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne Dyskusje na Temat Systemów Sterowania CNC”