krańcówki i inne pytania

Dyskusje dotyczące najpopularniejszego programu sterującego maszynami CNC

Autor tematu
audiomid
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 39
Rejestracja: 30 wrz 2013, 23:04
Lokalizacja: Polska Łomża

krańcówki i inne pytania

#1

Post napisał: audiomid » 02 mar 2014, 19:27

witam chciałbym zadać kilka pytań.na pewno gdzieś na tym forum jest odpowiedz ale często te odpowiedzi są powiedzmy mylące i niejednoznaczne.
1.mam ploter 3 osie sterowanie taka czerwona płyta coś podobnego ale nie do końca ,ale to nie takie ważne w tej chwili ,chciałbym zamontować w niej krańcówki.więc tak powiedzmy nabywam krańcówki ,mogą działać na zwarcie lub odwrotnie ,montuję wiadomo przy końcu pola roboczego każdej danej osi i teraz pytania: można w pozycji najmniejszych wartości osi czy obojętnie?(oś z wiadomo raczej największej) czy jak się włączy bazowanie osi to można wyłączyć np bazowanie osi z a zastąpić pomiarem długości freza tak aby bazowało tylko x i y ,dalej czy to jest możliwe aby podłączyć obie lub trzy krańcówki do jednego wyprowadzenia ?szeregowo czy równolegle (myślę że to obojętne) {chcę wykorzystać pozostałe piny do czujnika wysokości narzędzia}. pewno dobrze by było podłączyć je jednożyłowym ekranowanym przewodem?
na razie to tyle reszta później
pozdrawiam Adam

[ Dodano: 2014-03-02, 19:28 ]
wyprowadzenia



Tagi:


kak
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1227
Rejestracja: 21 sie 2008, 17:46
Lokalizacja: Dania

#2

Post napisał: kak » 02 mar 2014, 19:43

Bazuje się wszystkie osi maszyny aż najadą na krańcówki w pozycji najmniejszych warości a matariał obrabia się w innym miejscu, np gdzieś na środku stołu.
Tam trzeba wyzerować frez na materiale inną funkcją, albo manualnie.

Wszystkie krańcówki jakie masz, możesz połączyć szeregowo do jednego pinu.

Nie śledzę rozwoju tych kolorowych chińskich sterowników, ale nie mają najlepszej opinii.


Autor tematu
audiomid
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 39
Rejestracja: 30 wrz 2013, 23:04
Lokalizacja: Polska Łomża

#3

Post napisał: audiomid » 02 mar 2014, 20:03

myślę że połączyć krańcówki szeregowo trzeba tylko wtenczas gdy są standartowo zwarte a jeśli niezwarte to jest obojętne


kak
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1227
Rejestracja: 21 sie 2008, 17:46
Lokalizacja: Dania

#4

Post napisał: kak » 03 mar 2014, 13:12

Krańcówki powinny być normalnie zamknięte. Jakby były otwarte i kabel gdzieś przy którejś by się przerwał, to maszynka by nie zauważyła krańcówki i pojechała dalej.

Awatar użytkownika

Azazel-75
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 90
Rejestracja: 31 sie 2007, 13:46
Lokalizacja: Kosmos

#5

Post napisał: Azazel-75 » 03 mar 2014, 21:15

Wydaje mi się że wyjścia są dwa albo podłączyć wrzeciono z narzędziem jako krańcówkę (trochę kombinowania) albo dokupić kartę z wyjściem lpt zyskując dodatkowe wejścia sygnałowe
Są rzeczy na ziemi które się fizjonomom nie śniły.
Ferdek Kiepski.


Autor tematu
audiomid
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 39
Rejestracja: 30 wrz 2013, 23:04
Lokalizacja: Polska Łomża

#6

Post napisał: audiomid » 03 mar 2014, 23:47

doszedłem do ładu uruchomiłem wszystko ale przypadkiem zrobiłem zwarcie i uwaliłem jeden scalak tb6560ahq tak mi się wydaje sprubuję wymienić ale kicha cholera a tak było pięknie :oops:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mach 2 / 3 / 4 (ArtSoft software)”