POMOCY! NIE TRZYMA LINII PROSTEJ .... ;/

Dyskusje dotyczące najpopularniejszego programu sterującego maszynami CNC

Autor tematu
wioletaaa
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:28
Lokalizacja: Gdańsk

POMOCY! NIE TRZYMA LINII PROSTEJ .... ;/

#1

Post napisał: wioletaaa » 17 wrz 2012, 16:05

Witam, mam taki problem , mam nadzieje ze mi pomozecie :(((

mój problem to taki ze dodaje plik plt wszystko w lazycamie niby jest ok. wrzucam do mach3 i w oknoe podgladowym tez jest niby ok, ale jak juz maszyna cnc zaczyna prace, to przestawia sobie wysokosc .. np robie napis pojedynczymi liniami - recznie - w corelu - GASTRONOMIA i GASTRO robi normalnie a NOMIA przesuwa np 2 mm w dol i 1 mm w prawo , zamiast robix to w jedej ciaglej wysokosci... chodzi o to ze robie wizytowke - i ona sobie wybiera ze tu zrobi 5 literek a dalej zrobi znowu 2 inne i jak wroci spowrotem do poprzedniego napisu zeby go dokonczyc to juz nie robi w lini tylko zygzaki ;/

macie moze jakies rozwiazanie - bo wydaje mi sie ze to wina ustawien programu ze wszystko robi ok a tylko np 5-8 literek obniza - czy to wina maszyny ktora byc moze jest poprostu nieprecyzyjna. dodam ze mam ta z chin ktora opanaowala caly internet :/ pozdrawiam i dziekuje za podpowiedzi



Tagi:

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#2

Post napisał: bartuss1 » 17 wrz 2012, 17:50

a może wrzuć tego plt do p2g, zamien na g kody i potem do macha ? w p2g ustawiasz se para,metry glebokosci i przejazdu górą, czesto z niego korzystam a nie jakieś tam lazy camy czy ucancam czy ch wie co

a, zapomniałbym, jak masz plt przygotowane w corelu, to poczatek programu jest na środku kartki, więc najlepiej rysunek zgrupowac i przyciagnąc do środka ktoryś róg, z ktorego chcesz zacząc

http://www.inf-el.com/cnc/p2g.zip

jesli problem będzie wystepowal nadal, skontaktuj się ze sprzedawca maszyny hehe, bo już innej usterki jak przegięcie na parametrach drajwerów tudzież walnięciu geometrii bramy nie ma.
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


Autor tematu
wioletaaa
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:28
Lokalizacja: Gdańsk

#3

Post napisał: wioletaaa » 19 wrz 2012, 20:20

bartus dziekuje ci bardzo za pomoc!

Program okazal się rewelacyjny- prosty w obsludze i lepszy niz lazycam !

Naprawde :)

Jedno tylko mnie zastanawia- dlaczego jak wrzucam plik do obrobki- to przy zamianie na g-kod pokazuje "99% wgrane - zakonczono powodzeniem" niby wszystko ok, ale nie pokazuje 100% tylko 99% .

Tez tak masz??? Ale - imo tego program rewelacyjny. jeszcze raz dziekuje :)

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#4

Post napisał: bartuss1 » 19 wrz 2012, 21:17

tez
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mach 2 / 3 / 4 (ArtSoft software)”