Okno podgladu a 4 oś obrotowa

Dyskusje dotyczące najpopularniejszego programu sterującego maszynami CNC

Autor tematu
KcPr
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 15
Rejestracja: 13 lip 2007, 22:33
Lokalizacja: warszawa

Okno podgladu a 4 oś obrotowa

#1

Post napisał: KcPr » 04 sie 2009, 01:42

czy w mach3 zawsze przy gkodzie 4 osiowym pokazuje nie właściwą ścieżkę narzędzia w oknie podglądu ?

gkod jest z visual milla 6 przepuszczonego przez post procesor dla macha 3
problem może tkwić w ustawieniach osi A ?

Dodano: 2009-08-04, 16:15
nie znalazłem rozwiązania w archiwum ... problem dokładnie polega na tym że mach pokazuje jakby miał frezować detal od wewnątrz. Zero maszyny znajdue się wewnątrz detalu mimo że w vmillu zero maszyny jest poza obrysem detalu.



Tagi:

Awatar użytkownika

k-m-r1
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1418
Rejestracja: 23 cze 2008, 10:38
Lokalizacja: OOL lub DW
Kontakt:

#2

Post napisał: k-m-r1 » 04 sie 2009, 21:27

czy postprocesor jest dobry?

jeśli masz możliwosc zobacz czy to wina macha 3 spróbuj mach 2 czyefekt jest ten sam w ten sposób wykluczymy wine macha
MACH3 cncTworzenie Makr do palników magazynków THC OHC inneEKRANY dla firm producentów maszyn Budowa sprzedaż wypalarki plazma gaz obrotnice Elektrodrążarki Frezarki Tokarki Giętarki3D inne wg zlecenia 888 703 196 Tomek Komor [email protected]


Autor tematu
KcPr
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 15
Rejestracja: 13 lip 2007, 22:33
Lokalizacja: warszawa

#3

Post napisał: KcPr » 04 sie 2009, 23:45

dzięki za odzew :)
postprocesor okazał sie dobry

trochę posiedziałem i znalazłem problem w zakładce "settings". Jak ustawię "rotation diameters" dla osi A na np +13 , ścieżka wygląda na prawidłową, tylko nie wiem dokładnie czego dotyczy ten parametr.

wyglada na to, że jest to promień obracającego się detalu. niestety trzeba go wpisywać za kazdym razem dla konkretnego detalu.

zastanawiam sie czy jest jakaś zależność tego parametru tak żeby automatycznie sie ustawiał dla każdego detalu w oparciu o g-kod z postprocesora, nie ustawiania macha tak jak jest to przy 3 osiach ...

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mach 2 / 3 / 4 (ArtSoft software)”