mach2 a plyta glowna?

Dyskusje dotyczące najpopularniejszego programu sterującego maszynami CNC
Awatar użytkownika

wood carver
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1243
Rejestracja: 28 lip 2006, 19:14
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

#11

Post napisał: wood carver » 18 gru 2008, 19:52

kolego..podstawowe zasady bezpieczenstwa...nie widze przewodu ochronnego lub chociazby zerowania (starego typu instalacje domowe ) ... chociaz skoro kolega nie podpial ochronnego , to pewnie wtyczka tez na dwa bolce...odwróci sie wtyczke i mamy "fazowanie " ;) to juz o róznicówke nie pytam.
ostroznie tam!!!!!!!



Tagi:


Autor tematu
felga83
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 8
Posty: 9
Rejestracja: 25 lis 2008, 10:38
Lokalizacja: kielce/łopuszno

#12

Post napisał: felga83 » 18 gru 2008, 20:57

hm no niewiem ja tam nic nie krecilem, to jest w takim stanie w jakim kupilem nowa, ceny ni podaje bo rece opadaja. maszyna dziala idealnie w pcnc 310 bez krecenia, tylko pcnc jest jak to powiedzial mi dzis pan z firmy xy od abc4 ze to jest program profesjonalny a mach2 i 3 to syf wiec zaczynam sie zastanawiac czy on ma jakiekolwiek pojecie-- tzn podejrzewam ze ma troszke wieksze odemnie

Awatar użytkownika

gmaro
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3671
Rejestracja: 23 sie 2005, 13:27
Lokalizacja: zapytaj
Kontakt:

#13

Post napisał: gmaro » 18 gru 2008, 21:11

Jak każdy program ma swoje plusy i minusy . Posłałem ci na PW co to za sterownik :wink: zapowiada się ciekawie :wink:
Czlowiek z ideą jest uważany za wariata - aż do czasu gdy jego idea zwycieży. (Potem uznaje się go za bohatera i za pioniera danej dyscypliny.)
Pomogłem... ;) to nacisnij POMÓGŁ :]

Awatar użytkownika

markcomp77
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 3975
Rejestracja: 18 wrz 2004, 12:51
Lokalizacja: k/w-wy
Kontakt:

#14

Post napisał: markcomp77 » 19 gru 2008, 09:26

felga83 pisze:a mach2 i 3 to syf
czyli użytkownicy macha to syfiarze...
co cóż - poczułem się urażony ;)
SpotkanieCNC: STOM-TOOL Marzec 2014
http://www.cnc.info.pl/topics79/spotkan ... t55028.htm


Autor tematu
felga83
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 8
Posty: 9
Rejestracja: 25 lis 2008, 10:38
Lokalizacja: kielce/łopuszno

#15

Post napisał: felga83 » 19 gru 2008, 23:23

markcomp77 pisze:czyli użytkownicy macha to syfiarze...
co cóż - poczułem się urażony
oj tam nie denerwuj sie mysle ze gosc jakby byl uczciwy to by tak nie powiedzial, no ale coz kasa sie liczy potem cie maja w glebokim powazaniu, jak potrzebujesz pomocy, ja sobie na takie cos nie moge pozwolic prowadzac firme . pzdr


mdario41
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 125
Rejestracja: 13 maja 2007, 22:29
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

#16

Post napisał: mdario41 » 20 gru 2008, 11:08

To co kupiłeś nie pochodzi od profesjonalistów , jak to oni się nazywają . Żadna profesjonalna firma nie wypuściła by na rynek sprzętu nie spełniających żadnych norm , a tak jest w ich przypadku sprzedając urządzenie elektroniczne bez uziemienia . Jak Tobie się firma spali , oby nie ! Nawet niewiem jakie uzezpieczenienie a nie dostaniesz ani grosza !
W moim imieniu i jestem pewien że nie tylko mogę zapewnić że Mach3 nawet w najnowszej wersji i za kiepskie pieniądze , bo 500zł to żaden pieniądz zważając na to że będzie się zarabiało , działa super i jest to najlepszy program do amatorskich maszynek i nie tylko.
Oczywiście biorę pod uwagę kategorię cenową .
Na początku też psioczyłem że coś tam nie pasuje , coś nie działa , ale kiedy zapoznałem się z nim po paru miesiącach zmieniłem zdanie , a porównywałem chyba wszystkie programy jakie są dostępne . Za machem przemawia prostota połączoną z uniwersalnością . Po prostu samemu trzeba dojść co i jak na własnych doświadczeniach i gwarantuje że jak będziesz pracował na innym to się będziesz wściekał że to nie to , lepszy MACH !
Kup sobie monitor portu LPT , to badziewie kosztuje parę groszy a w takich wypadkach jest niezastąpione . Świecące diody pokażą Ci co jest nie tak , czy ustawienia czy połączenie komp - maszyna .
Po wykorzystaniu można dodać jako gadżet na choinkę :-) do wielokrotnego użytku.
Do swojego macha dodałem scrypty offsetowe materiału , teraz jednym kliknięciem ustawiam wrzeciono do materiału jak chcę . Pomiar za pomocą zwykłej sondy dotykowej , własnej konstrukcji .
Zero materiało od lewej , prawej , góra , dół , pomiar centrowania materiału od środka , czyli wszelkiej maści otwory , wyznaczacza środek macrem potem korekta manualna i jesteś dokładnie w miejscu od którego chcesz zacząć .
Mam też zrobione automatyczny offset materiału od zewnątrz , czyli wszelkie symetryczne bryły , jedno kliknięcie i wrzeciono ustawione na środku materiału .
Oczywiście zero osi Z też , jedno kliknięcie i wrzeciono zeruje narzędzie z materiałem .
Tego mi brakowało w machu , teraz mam i nie mam zamiaru przesiadać się na inny program sterujący , no może do czasu trafienia kumulacji :-).
Nie reklamuję macha , to nie jest momim zamiarem a jedynie uświadamiam Cię że z odrobiną cierpliwości przy machu to spijanie miodu przyjdzie niedługo .
Podrzuć scriny z ustawień macha i zaraz forumowicze chętnie pomogą w rozwiązaniu problemu.
Jak coś to na gg do mnie . Pisz na prv.
Pozdrawiam cierpliwych którzy zawsze zostają wynagrodzeni :-)


Autor tematu
felga83
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 8
Posty: 9
Rejestracja: 25 lis 2008, 10:38
Lokalizacja: kielce/łopuszno

#17

Post napisał: felga83 » 20 gru 2008, 15:58

dzieki za odp i pomoc, wiecie co panowie co jeszcze zauwazylem, normalnie krew mnie zalewa, kable ktore ida od sterownika do silniczkow sa cieple, podejrzewam iz nie jest to normalne zjawisko??? jak odbieralem ploter od tego "profesjonalisty" to zauwazylem ze te kable sie grzeja, no ale ziom stwierdzil ze to jest normalne. panowie pracuje w troche w car audio i wiem ze tak byc nie powinno, kable od pinow sa cienkie jak wlos wiec czujje ze ta maszynka dlugo nie podziala. hmm co robic klocic sie o zwrot kasy ??


mdario41
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 125
Rejestracja: 13 maja 2007, 22:29
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

#18

Post napisał: mdario41 » 21 gru 2008, 17:55

Musisz wymieć przewody . Jesli masz do czynienia z podłączeniami głośników to wiesz że czym grubsze tym mniejsze straty . Tutaj też gość "zaoszczędził " jeśli się grzeją a nie mają prawa to znaczy że większość prądu jest tracona właśnie w przewodach .
Przykro patrzeć że ludzie nabijają sobie kieszeń w tak prosty sposób. Przynajmniej nie powinien zostawiać Ciebie z problemem samemu sobie.
co to jest za frezarka ?


Autor tematu
felga83
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 8
Posty: 9
Rejestracja: 25 lis 2008, 10:38
Lokalizacja: kielce/łopuszno

#19

Post napisał: felga83 » 21 gru 2008, 20:59

no jak juz wspomnialem to ploter cnc abc 4 pewnej firmy ktorej z kultury nie wymienie, powiem tak moze i nie mam zbyt duzej wiedzy na ten temat ale uwazam ze za te pieniadze ktore wywalilem gosc powinien stawac na uszach zeby mi pomoc ale jak widac na renomie mu nie zalezy, gdzie pragne uswiadomic ludzi mojego pokroju zeby nie wchodzic z nimi w wspolprace stanowcze NIE.!! jest to dla mnie niewyobrazalne. i znow mnie ponioslo .... sorki :evil:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mach 2 / 3 / 4 (ArtSoft software)”