Duże i małe litery 840D

Dyskusje dotyczące programowania G-Code

Autor tematu
WOP
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 20 kwie 2006, 18:53
Lokalizacja: za

Duże i małe litery 840D

#1

Post napisał: WOP » 20 kwie 2006, 18:58

Witam
Czy ktoś wie jak przełanczać litery w sinumeriku 840D?? Chodzi mi o to że domyślnie oczywiście są ustawione duże ale ostanio tak szybko pisałem na klawiaturze jakiś program i chyba użyłem jakiegoś skrótu klawiszowego że przełączyły sie na małe. Wieć wiem że jakoś można ale nie za bardzo pamiętam jak to zrobiłem :]



Tagi:

Awatar użytkownika

gelo
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1028
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:08
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#2

Post napisał: gelo » 21 kwie 2006, 07:24

A jaki masz panel operatora?
pozdro

[ Dodano: 2006-04-23, 10:26 ]
A propos cykli pomiarowych. Dostalem twoje pytanie na GG .

W moim przypadku mialem do czynienia z ramieniem renishow (tokarka z ShopTurn). W ShopTurn podczas pomiaru narzedzia pojawia sie okienko pomiar automatyczny. Jezeli to wybierzesz to masz do dyspozycji prosty cykl pomiarowy. Tzn. trzeba podjechac narzedziem do glowiczki pomiarowej na odleglosc ok. 10mm. Wskazac w ktorej osi ma byc zrobiony najazd i wcisnac start cyklu. W tym momencie narzedzie jedzie w strone glowiczki i po najezdzie przejmuje wartosc korekcji. Po tym znowu przesuwasz narzedzie na druga krawedz i znowu ustawiasz ok 10mm przed i startujesz cykl. W taki sposob masz zmierzone narzedzie. Oczywiscie istnieje mozliwosc napisania wlasnego cyklu tak zeby sprawdzenie korekcji odbywalo sie automatycznie. Jak mi podasz jakis e-mail to ci przesle instrukcje z siemensa.

pozdro
>>>>>>>>>> GELO <<<<<<<<<<


Endrio
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 22
Rejestracja: 05 sty 2007, 20:56
Lokalizacja: Poznań

#3

Post napisał: Endrio » 05 sty 2007, 23:27

Witam

W sinumerik 840 D aby zmienic na stałe litery duże na małe lub odwrotnie wystarczy dwa razy szybko nacisną klawisz shift na klawiaturze numerycznej.

Pozdrawiam
Endrio

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „G-CODE - programowanie”