Powiązanie między plikami


Autor tematu
robmit
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 45
Rejestracja: 29 lis 2012, 09:31
Lokalizacja: czeladz

Powiązanie między plikami

#1

Post napisał: robmit » 14 cze 2015, 12:27

Witam

Czy da się jakoś obejść wygaszenie komponentu podczas otwierania rysunku? Chodzi o to, że mam kilkadziesiąt plików *.slddrw i przy każdej próbie otwarcia odwołuje się do modelu. Niestety nie mam i raczej nie będę miał dostępu do plików źródłowych a co za tym idzie nie jestem w stanie wykonać na nowo powiązań a muszę trochę "obrobić" te pliki. W Solid Edge jeżeli nie ma powiązania z modelem to spokojnie mogę dalej na nim pracować. W przypadku SW dostaję pusty prostokąt bo muszę wygasić komponent a co za tym idzie mam bezwartościowy plik.



Tagi:

Awatar użytkownika

bildder
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1125
Rejestracja: 03 sie 2007, 08:32
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

#2

Post napisał: bildder » 15 cze 2015, 10:14

Nie da się tego obejść i w sumie bardzo dobrze, bo po to ktoś tak to rozwiązał. Jeżeli chcesz rysunek bez odniesień to się zapisuje jako tzw. rysunek odłączony. Średnio to jest istotne, co się da w SE, INV czy Creo...
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
-----------------------
solid-szkolenia.pl
solid-blog.pl
solid-podreczniki.pl
-----------------------


STELMI
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 551
Rejestracja: 23 mar 2008, 11:30
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#3

Post napisał: STELMI » 15 cze 2015, 14:16

zapisz np jako parasolid z inną nazwą dla pewności - po ponownym uruchomieniu nie będziesz miał odnośników, ale stracisz również drzewo operacji tworzenia bryły

Awatar użytkownika

bildder
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1125
Rejestracja: 03 sie 2007, 08:32
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

#4

Post napisał: bildder » 15 cze 2015, 14:20

STELMI pisze:zapisz np jako parasolid z inną nazwą dla pewności - po ponownym uruchomieniu nie będziesz miał odnośników, ale stracisz również drzewo operacji tworzenia bryły
Co ma zapisać - rysunek jako parasolid?? Przecież napisał, że nie ma dostępu do plików źródłowych...

Jedyna opcja to zapisanie plików do DWG/DXF i później sobie można obrabiać do woli w 2D.
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
-----------------------
solid-szkolenia.pl
solid-blog.pl
solid-podreczniki.pl
-----------------------


STELMI
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 551
Rejestracja: 23 mar 2008, 11:30
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#5

Post napisał: STELMI » 16 cze 2015, 07:56

bildder pisze:
STELMI pisze:zapisz np jako parasolid z inną nazwą dla pewności - po ponownym uruchomieniu nie będziesz miał odnośników, ale stracisz również drzewo operacji tworzenia bryły
Co ma zapisać - rysunek jako parasolid?? Przecież napisał, że nie ma dostępu do plików źródłowych...

Jedyna opcja to zapisanie plików do DWG/DXF i później sobie można obrabiać do woli w 2D.
niedoczytałem, ze to szkice, myślałem że ma pliki prt z osnośnikami do innych prt

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solidworks”