Powierzchnia neutralna - problem


Autor tematu
STELMI
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 551
Rejestracja: 23 mar 2008, 11:30
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Powierzchnia neutralna - problem

#1

Post napisał: STELMI » 14 maja 2011, 16:30

Witam,
mam problem przy konstruowaniu form w których linia podziału nie jest na jednej płaszczyźnie. Jestem samoukiem jeżeli chodzi o SW i niestety nie mam kogo zapytać jak rozwiązywać tego typu problemy. Pokażę o co mi chodzi:

Obrazek

Jak widać miejsce gdzie linia podziału w detalu przechodzi ze ściany poziomej na pionową program wygina powierzchnię neutralną. Nie było by z tym problemu, bo to oczywiste, że ją nagnie, ale czy jest jakiś sposób, żeby to robiło w większym uproszczeniu, tj w zaokrągleniu lub coś w tym stylu. Obecnie jak widać jest jakiś uskok i nie mogę tego tak dalej puścić, bo taka forma by w tym miejscu się przycierała. Jedna z wcześniejszych tego typu form, które robiłem wygięła tą powierzchnię tak, że był przeciwkąt i musiałem prosić kolegę co używa innego programu do rysowania, zeby mi zrobił podział. Nie można również dodać zaokrąglenia w miejscu przejścia promienia z miejscem gdzie jest płasko ponieważ to jest w całości traktowane jako powierzchnia i nie mogę w środku powierzchni dodać promienia.
Jak macie jakieś pomysły jak rozwiązywać tego typu problemy to byłbym wdzięczny za podpowiedź. Oczywiście kąty pochylenia są wszędzie nadane.



Tagi:


jarek542
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 30
Rejestracja: 16 maja 2011, 18:23
Lokalizacja: Białystok

#2

Post napisał: jarek542 » 21 maja 2011, 12:51

musiałbyś pokazać jakieś inne widoki albo cały model, pewnie jest jakieś rozwiązanie Twojego problemu ;)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solidworks”