Połączenie rączki z obudową


Autor tematu
maximodo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 05 maja 2015, 12:53
Lokalizacja: PL

Połączenie rączki z obudową

#1

Post napisał: maximodo » 05 maja 2015, 14:41

Witam,
mam problem z połączeniem ze sobą elementów rączki z obudową w kształcie walca.

Jedyne co udało mi się zrobić to wiązanie styczne końcówek rączki z tą nieszczęsną obudową.
Brakuje jeszcze ustawienia jej w odpowiedniej pozycji przy użyciu połączeń/wiązań.

Rączka powinna być na środku wysokości obudowy, przylegając do niej w pozycji poziomej.
Wiem, że rączka nie ma zachowanego kąta, ale i tak dla mnie jedynym problemem jest tylko połączenie okrągłego elementu z innym okrągłym elementem.

Obrazek



Tagi:


davish88
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 244
Rejestracja: 26 gru 2012, 11:06
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

#2

Post napisał: davish88 » 05 maja 2015, 22:53

Witam, na walcu stycznie można zrobić dodatkową płaszczyznę, na płaszczyźnie linie lub punkty i wiązania względem rączki bądź odwrotnie wykonywać względem narysowanych linii. Nie wiem dokładnie jak to ma wyglądać jak coś to wyślij jakiś szkic z rzutem i plik do inventora to może pomogę więcej.


Autor tematu
maximodo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 05 maja 2015, 12:53
Lokalizacja: PL

#3

Post napisał: maximodo » 07 maja 2015, 11:58

Dziękuję za sugestię.
Prawie się udało, jednak dalej nie mogę tego precyzyjnie umieścić w miejscu, na którym mi zależy. Dodatkowo powinno być na środku pomiędzy pionowymi podpórkami.

Zależy mi głownie na tym, żeby poznać zasadę jak umiejscowić taki element rączki w wymaganym miejscu korzystając z dostępnych narzędzi.

Na ten moment zrobiłem płaszczyznę i na niej naniosłem linie które mają ustalić pozycję w poziomie i określają środek (to jeszcze jak widać mi nie wyszło ;/). Dodatkowym problemem jest jeszcze to, że nie ma możliwości zrobienia płaszczyzny, ani szkicu na tym owalnym kształcie do którego chcę przymocować rączkę.

Obrazek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Autodesk Software (Autocad, Inventor etc) ”