Odczytanie projektu w AutoCadzie. Proszę o pomoc!


Autor tematu
Kafus
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 23 mar 2010, 13:57
Lokalizacja: Wschowa

Odczytanie projektu w AutoCadzie. Proszę o pomoc!

#1

Post napisał: Kafus » 11 maja 2010, 10:54

Witam. Mam następujący problem. Otrzymałem projekty podstawy głośnika w pliku *dwg (mało istotne) i jest on zwymiarowany. Jednak po otworzeniu pliku w moim AutoCadzie i próbie zwymiarowania innych odległości pojawia się problem. Wymiar pokazuje jako 6x mniejszy. Na innym rysunku jako 10x mniejszy. Wiec jest tu jakis problem ze skalą. Jak mogę to zmienić żeby projekt mial odpowiednią skalę? (bo przy zmianie tylko skali wymiaru i wrzuceniu rysunku na Biesse edytor dalej odczytywane jest jako 6x mniejsze). Jest ktoś w stanie pomoc?

pozdrawiam



Tagi:

Awatar użytkownika

niko65
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 430
Rejestracja: 27 lut 2009, 00:05
Lokalizacja: Stary Sącz

#2

Post napisał: niko65 » 11 maja 2010, 13:52

nie wiem jakiego masz cada ale w 2008 zaznaczasz obiekt -> klikasz prawy przycisk wybierasz Skala -> określasz jakiś punkt bazowy i podajesz podajesz współczynnik skali np 6 i enter :razz:

Awatar użytkownika

Bri
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 814
Rejestracja: 21 maja 2009, 07:31
Lokalizacja: Ruda Śląska

#3

Post napisał: Bri » 11 maja 2010, 15:14

Ja sugeruje wejście w menu "Format"> Styl Wymiarowania, wyrzucenie wszystkich poza standardowym stylem (zaznacz i na klawiaturze "delete"), kliknąć dla niego najpierw "ustal aktualnym" a potem przycisk "zmień", na karcie "jednostki podstawowe" upewnić się że "Współczynnik skali" równa się 1.

Prawidłowy i rzeczywisty wymiar zmierzysz narzędziem "odległość" w menu "Narzędzia">Zapytania

Śląsk - Nierdzewka, Alloy, Laser, Gięcie, Excel

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Autodesk Software (Autocad, Inventor etc) ”