Parametry Gildemeister MD3S

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych

Autor tematu
ciise
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 7
Rejestracja: 01 sie 2009, 23:43
Lokalizacja: Lublin

Parametry Gildemeister MD3S

#1

Post napisał: ciise » 08 mar 2015, 17:04

Witam.
Potrzebuję pomocy w wgraniu parametrów do tokarki Gildemeister MD3S na sterowaniu Eltropilot 10. Posiadam plik z parametrami zgranymi z maszyny tylko teraz przy próbie załadowania ich obrabiarka wariuje. Zaczęło się od błędu 0559: paritaetsfehler (błąd parzystości? ) przy próbie załadowania programu. Wgrałem parametry, błąd znikną lecz maszyna przestała kręcić wrzecionem w trybie ręcznym. Po następnym wgraniu parametrów maszyna (zarówno w trybie ręcznym jak i na załadowanym programie) kręci wrzecionem tylko na 65 obrotów. I tak przy każdym kolejnym wrzucaniu parametrów pojawia się nowy problem. Brak obrotów, małe obroty, dziwne punkty referencyjne, brak punktów referencyjnych, błąd 0559 przy próbie załadowania programu, brak tego błędu. Podczas wgrywania parametrów pojawia się gwiazdka na ekranie, czasami sie nie chce pojawić, czasami nie znika po zakończonej transmisji. Używam do tego laptopa z przejściówką USB->RS232 oraz programu RDWR ustawionymi na: Szybkość-2400 Parzystość-Even Bity stopu-2 Długośc bajtu-7. Gdy spróbowałem użyć drugiej przejściówki pojawił się dodatkowo błąd 0516, więc może ustawienia te są złe do wgrywania parametrów? Tego programu i tych ustawień używałem do wrzucania programów na maszynę i nigdy nie było problemu. Czy ma ktoś jakiś pomysł jak rozwiązać ten problem? Z góry dziękuję za każdą podpowiedź.

Pozdrawiam



Tagi:

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”