Charmilles robofil 290

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych

Autor tematu
Luki
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 68
Rejestracja: 06 gru 2004, 18:31
Lokalizacja: Wieliczka

Charmilles robofil 290

#1

Post napisał: Luki » 10 lip 2013, 09:13

Witam
Potrzebuję uruchomić transmisję rs232 do komputera. W systemie maszyny opcja DNC3 nie jest podświetlona, opcja KOMUNIKACJA jest . Czy będzie na tym chodziło proste wysyłanie plików do maszyny.

Druga sprawa.
Jak to jest z tymi zabezpieczeniami dyskietek systemowych?. Chciałem sobie zrobić kopię na zapas i du**. Z drugiej strony mam znajomego z taką samą maszyną gdzie można dyskietki kopiować do woli, niestety ma inną wersje softu i nie wiem czy by podeszła.

Może ktoś tutaj miał z tym do czynienia.



Tagi:


zibi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1279
Rejestracja: 24 lut 2007, 15:20
Lokalizacja: podkarpackie

#2

Post napisał: zibi » 19 lip 2013, 13:50

Są programu typu disk duplikator to posektorową dyskietek. Obrazy ich można przechowywać na twardym dysku i wgrać jak przyjdzie potrzeba na dyskietkę.
NX CAD, NX CAM, FREZOWANIE 5AX, ELEKTRODRĄŻARKI WGŁĘBNE I DRUTOWE. PEPS, VERICUT. Pomagam w NX przez Team Viewer. Postprocesory NX.


wr
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 15
Rejestracja: 15 paź 2008, 20:09
Lokalizacja: PL

#3

Post napisał: wr » 24 lip 2013, 12:06

Zibi ma rację odnośnie dyskietek systemowych, ale nie zawsze to działa taki to urok starszych systemów, ale zawsze można się zwócić do producenta.
Transmisja po RS jest trochę przestarzała choć jeszcze używana, wygodniej jest używać dyskietki. Konfiguracja łącza musi być odpowiednia po stronie maszyny ( jest odpowiednia strona w zakładce EXE/SERWIS/KOMUNIKACJA ) i oczywiście po stronie komputera, są specjalne programy do przesyłu danych po RS. W dokumentacji maszyny jest opisany sposób przygotowania przewodu do transmisji po RS. W maszynie jest specjalna karta i ją też należy skonfigurować, i pozostaje program wysłać i odebrać na maszynie komendą CPY,DNC:, MEM:nazwa programu.
Życzę powodzenia.
wr

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”