Programowanie drążarki wgłębnej Charmilles Roboform 200

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych

deejot
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 13
Rejestracja: 16 sty 2008, 22:52
Lokalizacja: warszawa

#11

Post napisał: deejot » 15 kwie 2008, 00:50

dobrze dombi prawi najpierw zasięgnijcie info u przedstawiciela producenta w Polsce a potem okupujcie forum . Pewnie jakoś się mozna z nimi dogadać i potrzebną dokumentację załatwią wam po Polsku



Tagi:


r310po
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 06 lis 2008, 12:57
Lokalizacja: przeciszów

#12

Post napisał: r310po » 06 lis 2008, 13:00

roboform200 to maszyna charmillesa na podbudowie firmy Nasovia( charmi ich przejął) i ogólnie serwis jest cienki w tym temacie i moze być problem w tym temacie !jezeli będzie pan nadal zainteresowany proszę pisac na email [email protected]
r310po


wr
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 15
Rejestracja: 15 paź 2008, 20:09
Lokalizacja: PL

#13

Post napisał: wr » 10 lis 2008, 23:01

Witam wszystkich, po wypowiedzi kolegi r310po sądzę że jest dużo lepszy jak serwis Agie Charmilles reasumując musi mieć częsty kontakt z serwisem jeżeli tak się ciepło o nich wyraża, lub pracuje u konkurencji chociaż sądząc po nicku ma kolega styczność z maszyną Robofil 310. Ja mam kontakt z serwisem posiadam maszyny tej firmy i na forum nie będę się wypowiadał na temat ich fachowości gdyż oni też czytają a ja ich potrzebuję. A co do Roboforma 200 jest to konstrukcja i sterowanie typowo Charmillesa i wszyscy operatorzy potwierdzą to w szczególności ci którzy bawili się Optimatem . Odnośnie dokumentacji to zasmucę kolegę wladcę-swiata jest tylko niemiecka, angielska, francuska a w Polsce króluje niemiecka ( polska jest tyko tłumaczona przez firmy na własne potrzeby). Maszyna jest z końca lat 80 ubiegłego wieku a wszystkie serwisy gwarantują obsługę maszyn do 10 lat . Ja posiadam też starą maszynę do której mam dokumentację po niemiecku i zamówiłem serwis na szkolenie, zapłaciłem to fakt ale dużo się dowiedziałem a co najważniejsze mam bezpośredni numer do serwisanta i to mi opłaci i serwisantowi też. Na koniec rada dla wladcy-swiata zamów serwis i wyciągnij od nich ile się da. Pozdrowienia
wr


Autor tematu
wladca-swiata
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 349
Rejestracja: 08 lut 2007, 15:07
Lokalizacja: Łódź

#14

Post napisał: wladca-swiata » 11 lis 2008, 19:21

dziekuje bardzo za wszsytkie rady. Tak sie sklada, ze odkiedy zalozylem ten tremat duzo sie zmienilo i nie potrzebuje juz serwisu (chyba, ze chca sie czegos ode mnie nauczyc) ani dokumentacji. Maszynka jest bardzo prosta i opanowanie jej nie nastreczylo mi problemow. Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”