Tarcza do asg, jaki materiał ?


Autor tematu
ZBIQ
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 17
Rejestracja: 13 mar 2008, 16:54
Lokalizacja: Halinów

Tarcza do asg, jaki materiał ?

#1

Post napisał: ZBIQ » 22 lut 2012, 12:22

Witam.
Ostatnio dostałem zlecenie wykonania tarcz do treningów asg. Jest to dosyć złożony układ (czujka ruchu, czujka strzału i kilka lampek) elektroniczny, który już wykonałem.
Jednak mam problem z wyborem materiału na tarczę strzelecką. Tarcza ma wymiary +/- od kartki A4 do kartki A3 papieru.
Mam kilka pomysłów jednak chciałem się zapytać o jakieś nowe pomysły/uwagi.
A więc :

blacha ocynkowana 1.3mm
-tania
-nie trzyma się farba, drogo wyjdzie cięcie , po kilku tysiącach kulek robi się niemal półkole

laminat szklano-epoksydowy 2mm
-łatwa obróbka, dobrze trzyma farbę, lekki
-dość drogi, szybko się rozwarstwia

Myślałem jeszcze nad ABSem ~2mm, jednak nie mam na warsztacie i nie mam jak sprawdzić.
Jestem najbardziej skłonny do użycia laminatu, jednak przy strzale w krawędź niemal natychmiast się rozwarstwia.

Myślałem na zastosowaniu jakieś cienkiej gumy na całość tarczy (powiedzmy guma jak w dętce rowerowej) jednak nigdzie nie mogę znaleźć szerokiej (A3) gumy , najlepiej zielonej. Wówczas na krawędź nakleiłbym coś w rodzaju obwódki (powiedzmy rozcięta gumowa izloacja z kabla).

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.



Tagi:


einstein
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 595
Rejestracja: 08 sty 2009, 11:53
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

#2

Post napisał: einstein » 26 lut 2012, 00:14

Kulki do asg są z tego co pamiętam plastikowe, więc jak chcesz mieć trwałość to może weź odlej kawał betonu o potrzebnych wymiarach, tylko go mocno zagęścić trzeba i dać w mieszankę zbrojenie z włókien (chyba szklane).
Jeśli masz ochotę na gumę to wszelkie gumy kupuję u nich"
http://www.passerotti.com.pl/
Mają gumę z rolki o szerokości chyba 1m.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Modelarstwo”