Problem z konfiguracją Mach 3 z maszyną

Ogólne tematy związane z maszynami CNC, maszyny o odmiennej konstrukcji czyli wszystko co nie pasuje do powyższych.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
Tomi2412
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 33
Rejestracja: 23 gru 2013, 18:06
Lokalizacja: Wrocław

Problem z konfiguracją Mach 3 z maszyną

#1

Post napisał: Tomi2412 » 07 kwie 2014, 06:57

Witam, powoli kończę swoją mini cnc i postanowiłem zacząć podłączać elektronikę. Podłączyłem sterowniki do płyty głównej oraz zasilanie do płyty głównej. Nie podłączyłem jeszcze zasilacza, bo nie miałem kabla akurat. Ale o co chodzi ? Chciałem się dowiedzieć co jest nie tak. Podłączyłem zasilanie do płyty głównej i zapaliła się zielona lampka. A więc wszystko ok, ale jak tylko wpiąłem przejściówkę z wyjścia na drukarkę na USB do laptopa zapaliły się dwie czerwone lampki. Na instrukcji jest napisane, że to oznacza jakiś błąd i coś jest źle podpięte. A fizycznie wszystko podpięte jest ok. Co prawda nie dokończyłem wszystkiego, bo nie podpiąłem jeszcze zasilania do sterowników oraz samych silników. Ale chciałem sprawdzić płytę główną. Laptop zainstalował mi nowe urządzenie, odpaliłem więc Mach 3 i zacząłem konfigurację programu. Ale i to nie pomogło, lampki dalej świecą na czerwono. Czy ktoś wie jaki to problem, co jest nie tak ? Albo miał taki problem ? Bo nie wiem co z tym fantem dalej zrobić, a mam już końcówkę budowy cnc i niedługo chce ją uruchomić.

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie silników krokowych. Mianowicie jak podłączyć je do sterowników ? Nie mam oznaczeń odnośnie kolejności oraz kolorów, jak więc podłączyć uzwojenie A i B ?



Tagi:

Wróć do „NASZE AMATORSKIE MASZYNY CNC”