Budowa stołu podciśnieniowego 500x500mm

Ogólne tematy związane z maszynami CNC, maszyny o odmiennej konstrukcji czyli wszystko co nie pasuje do powyższych.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
uniwersał
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 5
Posty: 110
Rejestracja: 10 paź 2011, 18:33
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Budowa stołu podciśnieniowego 500x500mm

#1

Post napisał: uniwersał » 10 lip 2013, 16:29

Witam.

Potrzebuje zbudowac stol podcisnieniowy o wymiarach 500x500 mm, troche mi sie spieszy i nie mam czasu na nauke na bledach, wiec prosze o porade. Bede obrabial plyty alu 6-10mm o wymiarach ok 200x400mm i 200x150mm frezem fi 10mm posow 500mm/min, obroty 6000, glebokosc skrawania 1mm, jaka pompe polecicie tak aby utrzymala te elementy w miejscu? Co do konstrukcji to poniewaz bede frezowal na wylot to zastanawiam sie czy zrobic gore z aluminium i podkladac cos pod obrabiane elementy, czy moze zrobic gore z plyty mdf (wolalbym uniknac drewna), kleic to na silikonie i wymieniac co jakis czas? Dziurki jaka maja miec srednice, jaki rostaw bedzie ok? Czy dziurki nie zatykaja sie wiorami? Bedzie duzo chłodziwa, stol pewnie troche pociagnie wiec jak sie to ma do pompy?

Pozdrawiam i dzieki za pomoc.



Tagi:


ezbig
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2103
Rejestracja: 07 lip 2006, 00:31
Lokalizacja: mazowieckie

#2

Post napisał: ezbig » 10 lip 2013, 18:40

Czarno to widzę. Ja miałem stolik 300x400, pompę bocznokanałową ze sporym zapasem przepływu i mocy (ze 3x tyle co podawał mi producent stołu) i był problem z poliamidem 4-5mm żeby go w miejscu utrzymać jak przecinałem na wylot. Płyty nie można było przesunąć i oderwać od stołu mimo 5mm przekładki z mdf-u. Trzymało jak przyspawane, ale wystarczyło kilka cięć na wylot i zaczynało rzucać materiałem. Musiałem dorobić ramkę trzymającą, a pompa miała za zadanie tylko dociągać płyty na środku stołu. Z aluminium to raczej jedynie pompa próżniowa i szczelne ssawki, trzymające w miejscach gdzie nie będzie dziur. Bocznokanałowa to się do graweru świetnie nadaje. Frez 10mm i na wylot - ja bym nie ryzykował - wyrwie. Mi frez 1.5-2mm poliamid przesuwał (oczywiście po kilku większych dziurach).


Autor tematu
uniwersał
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 5
Posty: 110
Rejestracja: 10 paź 2011, 18:33
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

#3

Post napisał: uniwersał » 13 lip 2013, 08:53

Thx ezbig za odpowiedz. Akurat tak sie sklada ze blachy sa elementami obudowy i posiadaja tylko kilka dziur 3mm na sruby, wiec moze nie bedzie tak zle? Jaka i za ile pompe bocznokanalowa masz? Masz cos wiecej informacji o tych ssawkach?


ezbig
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2103
Rejestracja: 07 lip 2006, 00:31
Lokalizacja: mazowieckie

#4

Post napisał: ezbig » 13 lip 2013, 13:48

Kupiłem na allegro za 350 zł taką z silnikiem 3kW. Była brudna, miała uszkodzoną puszkę silnika i uszczelkę na filtrze. Naprawiłem to, umyłem i pompa była super (nówka taka warta była 5-6 tys. zł).

U mnie to były małe elementy, zrobiłem ramkę, bo tak było szybciej i prościej. Z grubym aluminium to bałbym się takie eksperymenty robić. Grawer tak, na wylot też jeśli jest tak jak mówisz, ale frez 10mm to już konkretnie może szarpnąć materiałem. Szczególnie przy wchodzeniu. Z imadła może wyrwać, a co dopiero ze stołu. Ja bym ci proponował sprawdzić mocowanie próżniowe. Moja pompa podciśnienie i przepływ miała b. duże (nie napiszę konkretnie, bo już jej nie mam, pamiętam że było 3x tyle co polecał mi producent stołu). Problem w tym, że pompa bocznokanałowa zdławiona całkowicie długo nie popracuje, bo się zagotuje. Jak powietrze bokami idzie to ona się wtedy chłodzi, ale i słabiej trzyma. Jak masz duże powierzchnie to może coś podobnego:
[youtube][/youtube]

Może to być w formie zwykłego stołu podciśnieniowego, ale musisz zachować szczelność (muszą być uszczelki w obrębie materiału, a reszta otworów zakryta), bo podpinasz do tego pompę próżniową. Na filmie jest deska i projektor pokazuje kształt materiału, ale przy obudowach to trzeba sobie jakieś ograniczniki ustalające przykręcić do stołu i można produkować. Mniej hałasu przede wszystkim (ja swoją pompę boczokanałową chciałem zamknąć w skrzyni za budynkiem, bo hałas był nie do zniesienia, a i grzała otoczenie jak nagrzewnica)


Autor tematu
uniwersał
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 5
Posty: 110
Rejestracja: 10 paź 2011, 18:33
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

#5

Post napisał: uniwersał » 16 lip 2013, 23:24

Ok, no to narazie zostaje przy typowym mocowaniu lapami a temat ssawek trzeba rozeznac, ale cos czuje ze tutaj samemu chyba ciezko cos zbudowac, ciekawe jakie sa ceny gotowych.


ezbig
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2103
Rejestracja: 07 lip 2006, 00:31
Lokalizacja: mazowieckie

#6

Post napisał: ezbig » 17 lip 2013, 00:06

Ssawki to takie mini stoły podciśnieniowe. Mają tę zaletę, że dopasujesz to prosto do dowolnego projektu, bo możesz je ustawiać jak chcesz. Wiem że są też takie stoły, pocięte jak tabliczka czekolady. W szczelinach jest kilka otworów. Jak chcesz dopasować stolik do konkretnego projektu to wciskasz w szczeliny gumę uszczelniającą po obwodzie materiału i w miejscach gdzie mają być dziury. Ssawki wydaje mi się, że łatwiejsze/tańsze w wykonaniu by były.

[ Dodano: 2013-07-17, 00:20 ]
Stolik "tabliczka czekolady". Tylko z pompą bocznokanałową, ale możnaby użyć próżniowej przy stoliku z aluminium (tylko bez przekładki z mdf-u).
[youtube][/youtube]


Tu ssawki i aluminium 4mm:
[youtube][/youtube]


Autor tematu
uniwersał
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 5
Posty: 110
Rejestracja: 10 paź 2011, 18:33
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

#7

Post napisał: uniwersał » 17 lip 2013, 07:39

Faktycznie piekna sprawa, myslalem ze musi byc jakas specjalistyczna uszczelka w formie ssawki, a tu widze prosta sprawa zarowno ten stol i jaki oddzielne ssawki, wielkie dzieki za pomoc, mysle ze temat jest ogarniety;)

Pompa prozniowa o wydajnosci 6m^3/h bedzie ok na poczatek?


bh91
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 894
Rejestracja: 29 sty 2008, 21:00
Lokalizacja: Radom

#8

Post napisał: bh91 » 20 lip 2013, 00:29

Jak będziesz wycinał małe elementy i na wylot to kupuj pompę boczno-kanałową - im większa wydajność tym lepiej :) ja kupiłem jakiegoś siemensa elmoga za 400zł przerobiłem na 1fazowe zasilanie i jest w miarę ok. Aczkolwiek nie pogardził bym mocniejszą pompą :)


ezbig
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2103
Rejestracja: 07 lip 2006, 00:31
Lokalizacja: mazowieckie

#9

Post napisał: ezbig » 20 lip 2013, 00:47

Ja właśnie miałem wydajną pompę bocznokanałową i przy małych detalach na wylot mi się nie sprawdziła. Może jakbym ciął z czegoś cieńszego (niż 5-6 mm poliamid) to by było ok, ale tu kolega ma jeszcze gorzej, bo aluminium 6-10mm. No i ten hałas turbiny jest nie do wytrzymania, a im mocniejsza tym głośniejsza :shock:


Autor tematu
uniwersał
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 5
Posty: 110
Rejestracja: 10 paź 2011, 18:33
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

#10

Post napisał: uniwersał » 09 wrz 2013, 19:30

Witam, ma wpasc zlecenie na frezowanie blachy wiec temat wraca, niebawem zabieram sie za frezowanie ssawek, tymczasem prosze o doradzenie jaka pompa prozniowa bedzie ok pod katem cena/jakosc. Jaka powinna byc jakosc prozni aby dobrze trzymalo?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NASZE AMATORSKIE MASZYNY CNC”