Operator cnc jak dokładnie wygląda praca

Szukasz informacji o silniku, scalaku czy innym elemencie to podaj symbol, i inne oznaczenia a moze ktos coś ci znajdzie

Torazu
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 39
Rejestracja: 14 sie 2011, 13:13
Lokalizacja: wziąć pieniądze?

#21

Post napisał: Torazu » 27 lis 2011, 16:50

gras107 pisze:
Rysunek umie w miarę dobrze. CAD'a umię (2D - Bdb, 3D -db), CAM - początki, g-code - dopiero zaczynam z nimi przygodę. Chodzi mi o to czy będę miał szansę na jakaś robotę bez "papierów", z umiejętnościami samo-nauki. Wiadomo zawód będzie tylko wiadomo jak to jest. !

Pracowalem w kilku firmach, nigdy nie zapytali mnie o wyksztalcenie - zawsze pytali co potrafie, ew. pokazac cos przy maszynie.

Wiekszosc mysli, ze jak zrobi technikum to swiat przed nimi otwarty, ale jaki pracodawca szuka goscia, ktory potrafi zacytowac pare textow z ksiazki wydanej 1972r? Oczywiste jest to, ze pracodawcy stawiaja na ludzi, ktorzy mieli kontakt z danym tematem. Ktos moze byc kucharzem, ale jak udalo mu sie dostac na narzedziownie gdzie nauczyli go ustawiac i wykonywac chociazby proste programy, to po 3 miesiacach moze smiac sie z naszych absolwentow technikum obrobki skrawania :roll:



Tagi:


pprzemo88
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 329
Rejestracja: 26 paź 2009, 15:07
Lokalizacja: POZNAN

#22

Post napisał: pprzemo88 » 08 gru 2011, 21:05

razor pisze:ogólnie chce iść w tym kierunku do pracy,ale ogólnie boję się bardzo tego zawodu...co byś cie panowie poradzili co sobie najlepiej powtórzyć?
Jak masz takie podejscie to daj se spokoj z CNC .Przyjelo sie ze trzeba cos spierd...c i zrobic male Bumm zeby cos sie nauczyc .To sa koszty nauki a banie sie roboty ,maszyny ,mści sie..
Starsi koledzy wyczuja to gdziekolwiek trafisz i moga se odpuscic nauke ciebie.
Jak juz ktos spomnial zacznij od podajnika/operatora guzika za najnizsza stawke.
Pozniej ustawianko+pomiary a na koncu dopiero programowanie.Czyli srednio 3-5lat.
W miedzyczasie ucz sie pomiarowki i rys technicznego.

Szukajac pracy szukaj takiej sciezki kariery jak wyzej bo sie zniechcecisz do tej roboty.
Co powtorzyc hmm... rys techniczny i pomiary jak narazie czytajac literature bo suwmiarki i innych bajerow chyba se nie kupisz;)
sinumeric 840D/810/802/NUMS/HH-4290/Fanuc O-T /tokarka uniwersalna
tokarz CNC
"Poznań - miasto z piekła rodem.."
-Jestem chamem i mi z tym dobrze-


Bakus
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 20 mar 2011, 08:37
Lokalizacja: PetroLand

#23

Post napisał: Bakus » 06 lut 2012, 19:26

Jestem świeżo upieczonym inżynierem. Mam zamiar związać swoją przyszłość z obróbką skrawaniem. Czy warto zaczynać karierę od "operatora zielonego guzika" myśląc w przyszłości o stanowisku technologa/programisty czy lepiej od razu szukać pracy w biurze technologicznym ? Myślę że zaczynając pracę od najniższego stopnia i pnąc się do góry przez kolejne szczeble zdobędę praktykę i nawyki które w przyszłości pozwolą mi być dużo lepszym w tym co ewentualnie będę robił, obawiam się jednak że stracę na to za dużo cennego czasu i zamknę sobie tym samym drogę do wymarzonej pracy.


bob35
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 417
Rejestracja: 05 maja 2007, 10:23
Lokalizacja: Bielsko-Biała

#24

Post napisał: bob35 » 07 lut 2012, 08:45

Jak od razu w biurze technologicznym to skończysz na zielonym guziku lub trawce
OGŁOSZENIE!!! Zamienię dobrą prace w dynamicznie rozwijającym się kraju na zasilek w krajach starej uni.


mdg
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 700
Rejestracja: 16 gru 2008, 09:16
Lokalizacja: Dzierżoniów

#25

Post napisał: mdg » 07 lut 2012, 15:11

Bakus pisze:Jestem świeżo upieczonym inżynierem. Mam zamiar związać swoją przyszłość z obróbką skrawaniem. Czy warto zaczynać karierę od "operatora zielonego guzika" myśląc w przyszłości o stanowisku technologa/programisty czy lepiej od razu szukać pracy w biurze technologicznym ?
Warto zacząć od podstaw, ja tak właśnie zaczynałem przygodę z CNC.
Bakus pisze:obawiam się jednak że stracę na to za dużo cennego czasu
Czym jest dla ciebie "czas cenny" ? Czy zdobywanie doświadczenia w branży to dla ciebie strata czasu?
Nie napisałeś dokładnie co chcesz robić, ale jeśli szukasz pracy jako technolog to doświadczenie jako operator też się przydaje podczas rozmowy kwalifikacyjnej.
Pozdrawiam

Grzesiek
Samozwańczy programista CNC


lukasgld
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 10
Rejestracja: 08 gru 2010, 00:25
Lokalizacja: Krosno

Wybierz sam.

#26

Post napisał: lukasgld » 02 paź 2013, 00:46

Bakus pisze:Jestem świeżo upieczonym inżynierem. Mam zamiar związać swoją przyszłość z obróbką skrawaniem. Czy warto zaczynać karierę od "operatora zielonego guzika" myśląc w przyszłości o stanowisku technologa/programisty czy lepiej od razu szukać pracy w biurze technologicznym ? Myślę że zaczynając pracę od najniższego stopnia i pnąc się do góry przez kolejne szczeble zdobędę praktykę i nawyki które w przyszłości pozwolą mi być dużo lepszym w tym co ewentualnie będę robił, obawiam się jednak że stracę na to za dużo cennego czasu i zamknę sobie tym samym drogę do wymarzonej pracy.
To zależy od ciebie. Pracując jako operator zielonego guzika dużo się nauczysz. Sam jestem operatorem już kilka lat na początku obsługiwałem może nie proste maszyny, ale wykonujące proste operacje. Stopniowo udawało mi się zwiększać poziom trudności, choć jeszcze mam rezerwy i wiem że wszystkiego nie opanowałem na tych maszynach. Akurat tu gdzie teraz pracuję na zmianę 8 godzin robimy od 150 do 350 sztuk na jednej maszynie, każdy obsługuje 2 w zależności od tego jaki detal idzie i jaka operacja. Sami przezbrajamy, ustawiamy wymieniamy płytki, narzędzia, robimy korekty narzędzi (zużycie) za marne niecałe 1500zł na ręke. Samo przezbrajanie i wymiana płytek zajmuje od 0,5godz do 1,5 godz. w ciągu zmiany reszta to zakładanie detalu i zielony przycisk plus pomiary i wypełnianie dokumentacji.


Kama1234
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 16 gru 2015, 14:58
Lokalizacja: Łódź

#27

Post napisał: Kama1234 » 16 gru 2015, 15:16

A pisanie programow?


adecco_europa
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 28 lip 2016, 17:27
Lokalizacja: Belgia

PRACA DLA PROGRAMISTY LUB OPERATORA CNC

#28

Post napisał: adecco_europa » 29 lip 2016, 11:26

Witam,

Jestem przedstawicielem klienta belgijskiego i mam do zaoferowania pracę na stanowiskach operatora bądź programisty:

-tokarek,
-frezarek,
-giętarek,
-maszyn do cięcia laserowego.

Osobom zainteresowanym chętnie udzielę więcej informacji

Maja Wójcik
Adecco Poland Sp. z o.o.
[email protected]
+48 723 193 104

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Informacji na temat...”