źródła i przyczyny spamu w poczcie

Opinie, uwagi, propozycje czyli wszystko o tym forum

Autor tematu
bakprint
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 211
Rejestracja: 18 wrz 2007, 12:02
Lokalizacja: Trzebinia, Limanowa
Kontakt:

źródła i przyczyny spamu w poczcie

#1

Post napisał: bakprint » 24 wrz 2007, 22:21

Witam serdecznie.
Patrząc na nowo zarejestrowanych użytkowników, których wprost setki rejestruje się każdego dnia na Forum CNC, zadziwia znikoma ilość naszych rodzimych McGiverów zainteresowanych problematyką CNC.

Makemoneyoonline, viaaagrraaa,.... itd z USA, DrurdydiC z Bangladeshu i całe sfory innych, charakteryzują się tym, że nigdy nie zaliczyli żadnej wizyty na forum.

Wniosek?

Należy szybko!!! przełączyć pśtyczek ww własnym profilu na: Ukryj swój adres e mail.

Brak tej decyzji zaskutkuje szybkim wzrostem dostarczanego na nasze skrzynki spamu.

Myślę, że to jest jakieś rozwiązanie, choć jeśli zeskanowano nasz adres mailowy, to i tak już musztarda po obiedzie...



Tagi:

Awatar użytkownika

DZIKUS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1243
Rejestracja: 10 kwie 2005, 14:18
Lokalizacja: STALOWA WOLA W-WA
Kontakt:

#2

Post napisał: DZIKUS » 24 wrz 2007, 22:31

dlatego zawsze brechatm z ludzi dajac wszedzie swoje maile, tym samym karmiac roboty zajmujace sie wyszkuiwaniem takich mailiw celu pozniejszego tworzenia z nich list adresowych do wysylania spamu.

jesli jzu koniecznie musisz podac swojego maila, to rob to w postaci niejawnej np:

du** MAŁPA blada KROPKA com


pisanie zamiast malpy [at] a zamiast kropki [dot] niewiele zmienia, bo roboty juz od dawna sobie z tym radza.
-mamo, czy jestem Twoją małą księżniczką?
-nie, nie jesteś synu

Awatar użytkownika

arizon
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 275
Rejestracja: 11 mar 2006, 06:08
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#3

Post napisał: arizon » 24 wrz 2007, 22:49

DZIKUS pisze:dlatego zawsze brechatm z ludzi dajac wszedzie swoje maile
Nie mam problemu ze spamem a podaję wszędzie adres w postaci jawnej [email protected] może to kwestia czasu ale już ponad pół roku od kiedy mam konto i sporadycznie się pojawia (jeden mail na 2-3 tygodnie) ale zawsze jest w dziale spam na skrzynce. Więc nie wiem z czego tutaj się brechtać no chyba że jeszcze się nie zaczęło...
Pozdrawiam
"Skąd mam wiedzieć co to jest ja to tylko zbudowałem"
www.serwotech.pl

Awatar użytkownika

DZIKUS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1243
Rejestracja: 10 kwie 2005, 14:18
Lokalizacja: STALOWA WOLA W-WA
Kontakt:

#4

Post napisał: DZIKUS » 24 wrz 2007, 22:59

widocznie gmail ma dobry filtr antyspamowy. na plskish stronach spam dostaje kilka do kilkudziesieciu razy w tygodniu (choc raz soe zdazylo ze za ejdnym razdem dosstalem apre stron spamu, czyli pewnei jakies 200 maili)
-mamo, czy jestem Twoją małą księżniczką?
-nie, nie jesteś synu

Awatar użytkownika

arizon
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 275
Rejestracja: 11 mar 2006, 06:08
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#5

Post napisał: arizon » 24 wrz 2007, 23:03

DZIKUS pisze:widocznie gmail ma dobry filtr antyspamowy. na plskish stronach spam dostaje kilka do kilkudziesieciu razy w tygodniu (choc raz soe zdazylo ze za ejdnym razdem dosstalem apre stron spamu, czyli pewnei jakies 200 maili)
Faktycznie miałem tak jak korzystałem z witryn tlen.pl onet.pl oraz interia.pl teraz na gmail-u to "zupełnie inna jazda" :wink:

[ Dodano: 2007-09-24, 23:06 ]
bakprint pisze: Należy szybko!!! przełączyć pśtyczek ww własnym profilu na: Ukryj swój adres e mail.

Brak tej decyzji zaskutkuje szybkim wzrostem dostarczanego na nasze skrzynki spamu.
Teraz jak nie działa PW na forum kontakt między użytkownikami poza postami byłby mocno ograniczony trzeba by prosić o maile itp.
"Skąd mam wiedzieć co to jest ja to tylko zbudowałem"
www.serwotech.pl

Awatar użytkownika

maz
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 894
Rejestracja: 20 cze 2007, 22:55
Lokalizacja: Blachownia
Kontakt:

#6

Post napisał: maz » 25 wrz 2007, 00:19

Od 2 lat nie dostalem zadnego maila ze spamem, sposob - kupilem dobre konto w najwiekszym polskim serwisie internetowym. I mam swiety spokoj, 0 reklam w tresciach maila, 0 wirusow. Jestem zadowolony
Kazde parametry sa idealne, czasami tylko narzedzia sa malo wytrzymale :-)
Kazdy wymiar da sie osiagnac, czasami wystaczy docisnac mocniej urzadzenie pomiarowe ;-)


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7642
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#7

Post napisał: pukury » 25 wrz 2007, 01:43

witam !! a do mnie jakoś ( prawie ) spam nie dociera - oprócz niektórych postów z Forum ( w tym wielu moich :lol: ) . mam skrzynkę na wp. coś tam przychodzi - jakieś reklamy księgarni itp . raz - przez chwilowe zaćmienie ( pomroczność jasna :lol: ) uruchomiłem jakiegoś totka - no i było ! . po 20 - 30 na dzień . chcieli mi sprzedawać - wiagrę , koparki , akcje chińskich banków i inne dziwne rzeczy . przeczekałem - kasowałem bez otwierania zał . i jakoś przeszło . pozdrawiam !! ps - ten post to też właściwie spam ! :lol:
Mane Tekel Fares

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „www.cnc.info.pl”