SUWMIARKA ELEKTRONICZNA

Dyskusje dotyczące pomiarów, narzędzi pomiarowych stosowanych przy obróbce ręcznej i maszynowej.

mdg
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 700
Rejestracja: 16 gru 2008, 09:16
Lokalizacja: Dzierżoniów

#11

Post napisał: mdg » 25 mar 2010, 07:40

vv3k70r pisze:W mojej byl w w suwaku, inkrementalny, na koleczko niby nawiniety. Ten niby pasek, niby magnetyczny. Niby bo raz wpadlo toto pod widlaka, ekranik sie zbil, wszystko sie rozsypalo... a po normalnej suwmiarce i mikrometrze jezdzi toto, a pomiar dalej w normie.
Weź się kolego schowaj z tymi bredniami. Nie mów mi, że rzucacie przyrządami pomiarowymi pod widlaki, a potem mierzycie nimi i jest wszystko O.K.

I skąd u ciebie taka nagła aktywność. Przez kilka lat nic, aż tu nagle co trzeci temat, to twój post, ktoś cię dopuścił do netu, czy co? Żeby jeszcze jakieś konstruktywne wypowiedzi były, a tu same dyrdymały. :razz:


Pozdrawiam

Grzesiek
Samozwańczy programista CNC

Tagi:


pprzemo88
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 329
Rejestracja: 26 paź 2009, 15:07
Lokalizacja: POZNAN

#12

Post napisał: pprzemo88 » 25 mar 2010, 09:39

Nie mów mi, że rzucacie przyrządami pomiarowymi pod widlaki, a potem mierzycie nimi i jest wszystko O.K.
Zalezy co mierzą i w jakiej tolerancji :mrgreen: +-10mm to faktycznie mozliwe zakladajac ze po hali zasuwaja widlaki z miekkimi oponami [spalinowki i co na to bhpowiec.?]

Co do suwmiarki to :wilgoc lub bateria czyli wyczyscic do sucha i baterie wymienic a jak to nie pomoze to kupic/wymienic na nowa.!
sinumeric 840D/810/802/NUMS/HH-4290/Fanuc O-T /tokarka uniwersalna
tokarz CNC
"Poznań - miasto z piekła rodem.."
-Jestem chamem i mi z tym dobrze-


binek
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 84
Rejestracja: 13 wrz 2007, 20:20
Lokalizacja: Wołów

#13

Post napisał: binek » 25 mar 2010, 16:42

wycignij baterie i zlacz plus z minusem w suwniarce oczywiscie moze to cos pomoze


vv3k70r
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 420
Rejestracja: 01 lip 2007, 17:52
Lokalizacja: trelleborg

#14

Post napisał: vv3k70r » 26 mar 2010, 01:31

Plaska suwmiarka po przejechaniu widlakiem jest dalej plaska.

Oczywiscie ze widlak jest na gaz, a na co ma byc? Na prad? To ma jezdzic a nie sie ladowac.

Behapowiec? Nie wiem kto to taki, ale skoro wentylacja starcza dla spawania i ciecia aluminium to spaliny nie sa zmartwieniem. Ale duzo slyszalem o takim darmozjadzie, ponoc w bogatych krajach trzeba takiego w firmie utrzymywac.

Jesli ktos uzywa suwmiarki do pomiarow z dokladnoscia powyzej pol milimetra, to jest optymista. Dlatego wlasnei temu narzedziu widlak nie szkodzi.

I niech pierwszy rzuci kamieniem, komu nie wysypaly sie narzedzia jak usiadl.
bumeluję


Bbuli
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 869
Rejestracja: 10 mar 2007, 19:43
Lokalizacja: Rumia

#15

Post napisał: Bbuli » 26 mar 2010, 19:19

No żeby tylko lawina nie poleciała...ja kiedyś siedem lat z doskoku powoziłem i nic sobie nie przejechałem.Nie nauczono mnie korzystać z tej kieszeni.
A tak z innej beczki-jak się spawa bronz?


vv3k70r
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 420
Rejestracja: 01 lip 2007, 17:52
Lokalizacja: trelleborg

#16

Post napisał: vv3k70r » 26 mar 2010, 21:59

A mi sie ciagle cos sypie z kieszeni.

Bronz normalnie, podgrzewasz, dodajesz materialu i jedziesz tigiem.

Stapia sie to ladnie i spoina wychodzi ladna jak sie nie przypali elektrody (wtedy duzo sprzatania).

Prad zmienny, wiecej gazu niz przy alu, krycie gazem oslonowym nawet po przerwaniu spawania. Czyli wrednosc podobna do tytanu. Tyle ze stopy tytanu spawa sie w sensowniejszym celu niz ozdobny.

Konieczne sa czeste przerwy bo material blsykawicznie sie nagrzewa i zaczyna cuda wyprawiac (znaczy pelza), poczekac az ostygnie.

Material nie daje zadnych sensownych znakow ze "to juz". Jest w tym wredniejszy od alu. Wypala sie czesc skaldnikow stopowych i spoina ma troche inny polysk jak material (trzeb przetrzec).

No i najgorszy jest "snieg", ale to kazdy kto sprobuje sam sie dowie co za snieg i ile go wkolo fruwa. Taki bialozielony.
----------------------------------------------------------------------------------------------
Mozna tez przetapiac acetylenem i jest to rownie zdrowa metoda. O ile ktos nie spali :)

Wazne zeby bylo cieplo i sie razem stopilo.

A jak ktos nie ma az tak wielkich potrzeb zeby polaczyc brazowe rzezby z brazowa brama i zrobic z tego "kompozycje" to lutowanie jest sensowniejsza metoda.
bumeluję


jarekk
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1701
Rejestracja: 17 mar 2006, 08:57
Lokalizacja: Gdańsk

#17

Post napisał: jarekk » 26 mar 2010, 22:17

Brąz to pewnie tak jak kolega mówi - a bronz ?? ;-)


diodas1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2788
Rejestracja: 15 sty 2006, 18:34
Lokalizacja: Wrocław

#18

Post napisał: diodas1 » 26 mar 2010, 22:36

Tu jest coś o bronzie na ostatnich klatkach filmu
http://www.sadistic.pl/dziewczyny-lubia ... t=striptiz


zdzicho
Posty w temacie: 1

#19

Post napisał: zdzicho » 26 mar 2010, 23:20

jarekk pisze:Brąz to pewnie tak jak kolega mówi - a bronz ?? ;-)
vv3k70r napisał: Nie mam polskich literek. Globalizacja .
Wskutek tego faktu ,,bronz jest bardziej zrozumiały niż,, braz"- i tyle.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Pomiary, Kalibracja, Narzędzia Pomiarowe”