Mala Tokarka - wlansa konstrukcja - projekt

Dyskusje dotyczące budowy amatorskich tokarek CNC lub modernizacji maszyn konwencjonalnych.

Autor tematu
adrpak
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 21
Posty: 63
Rejestracja: 06 mar 2013, 04:05
Lokalizacja: UK/Accrington

#71

Post napisał: adrpak » 17 mar 2014, 23:48

Moze nie na 100% ale mam juz cos co moglem pokazac tokazrzowi z zapytaniem czy sie podejmie wykoninia :)

Simmeringi nie maja zadnego podparcia, beda poprostu wcisniete we wneke i nic od przodu i ani od tylu nie bedzie trzymalo.

Co do nakretek to tam dolozylem pierscien po ktorym bedzie chodzil simmering i na rysunku wyglada on oddzielnie ale chcialbym go dospawac tigiem do tej nakretki. takie nakretki pozna kupic po ok 7zl, a wykonywanie ich samameu jest raczej drozsze. Akurat te ktore ja wykorzystalem pozniej znalazlem sa uzywane bodajze w ciagnikach starych ursusach c330.



Tagi:

Awatar użytkownika

panzmiasta
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 7
Posty: 788
Rejestracja: 17 gru 2011, 18:13
Lokalizacja: MALBORK

#72

Post napisał: panzmiasta » 18 mar 2014, 08:24

adrpak pisze: Mojego dobregi kolegi woja ma ogromne tokarki w swoim przydomowym warsztacie.
Co wiem ze zrobi to nie drogo po znajomosci,
adrpak pisze: TIG-iem by na nim opieral sie simmering jak na rysunku.
Te opierał się simmering zrozumiałem dosłownie :grin: , teraz już wiem co chcesz robić , pamiętaj tylko że nawet jak byś laserem spawał to powstaną odkształcenia , małe też szanse są na pospawanie nakrętki z tulejką centrycznie , ucieknie ci w jedną lub drugą stronę ... I napisałeś że masz toczenie " nie drogo i po znajomości " , taką nakrętkę to akurat łatwo zrobić , pewnie byś musiał dać całe 20zł - chyba nie jest to koszmarna suma dla tak dopracowanego projektu ?
perfekcyjna B. S. , OUS 1 - Oświęcim 1066/72r; Pozdrawiam


Autor tematu
adrpak
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 21
Posty: 63
Rejestracja: 06 mar 2013, 04:05
Lokalizacja: UK/Accrington

#73

Post napisał: adrpak » 18 mar 2014, 22:53

Czekam na odpowiedz tego znajomego tokarza jak da pozytywna odpowiedz to wcisne mu tez ta nakretke do roboty :) Zrobie wtedy taka fajna odpowiednio dlugo i z zatoczeniem pod simmering, by wyzbyc sie spawania i i kombinacji.

Awatar użytkownika

pioterek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 12
Posty: 1724
Rejestracja: 27 gru 2012, 02:40
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

#74

Post napisał: pioterek » 19 mar 2014, 05:37

adrpak pisze:Dzieki wielkie za informacje o nakretkach lozyskowych :) Co do gniazd lozyskowych to nie rozumiem czemu po staremu, po staremu chcialem z aluminum a teraz robie w stali obudowe w ktorej beda wytoczone gniazda.

...
Co do gniazd łożysk to myślałem, że zrobisz solidniejsze ale mocowane na końcach rury o cieńszej ściance skoro zależało Tobie na niewielkiej wadze.

Obrazek
adrpak pisze:...Zastanawia mnie kwestia materialu. Glownie material na sam wal bo obudowe to mysle ze nawet jak wykonam ze slabszej gatunkowo stali to mimo wszystko wytrzyma i nie porozpycha gniazd. Robiliscie kiedys od podtsaw podobny wal? jaki material na wal mozna zastosowac?...
Wstawiłem prędzej rysunek

Obrazek
adrpak pisze:... Co do montazanu uchwytu to zrobie zbierak ktore bede przykrecal na sruby m8 do walu. Mysle ze miejsca teraz bedzie wystarczajaco na wlozenie klucza imbusowego pomiedzy zbierak a obudowe w celu dokrecenia...

Myślę, że najlepiej zrobić zabierak na gwincie.


Autor tematu
adrpak
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 21
Posty: 63
Rejestracja: 06 mar 2013, 04:05
Lokalizacja: UK/Accrington

#75

Post napisał: adrpak » 27 kwie 2014, 10:53

Jest ktos kto podejmie sie frezowania elelmntow do frezarki z aluminium 15mm dla mnie?

Szukam przez Polske ale wysylajac po firmach 6 detali nie dostaje odpowiedzi.
Jesli jest ktos chetny to prosze o odpowiedz.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Amatorska Tokarka CNC”