Podnośnik śrubowy z napędem przyłożonym do nakrętki.

Dyskusje na temat ogólnych konstrukcji i budowy maszyn oraz obliczeń mechanicznych

Autor tematu
arturje
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 15 mar 2014, 15:24
Lokalizacja: Radom

Podnośnik śrubowy z napędem przyłożonym do nakrętki.

#1

Post napisał: arturje » 15 mar 2014, 15:38

Witam.
Mam do wykonania projekt i obliczenia podnośnika jak w temacie. Mam problem jednak z mechanizmem nakrętki , mianowicie nie bardzo wiem jak zaprojektować połączenie napędu (korbki) i samej nakrętki. Byłbym bardzo wdzięczny za jakiekolwiek podpowiedzi.


Obrazek



Tagi:


trzasu
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1330
Rejestracja: 10 cze 2007, 00:16
Lokalizacja: o/Bełchatowa

#2

Post napisał: trzasu » 15 mar 2014, 23:26

Za moich czasów wykładowcy/nauczyciele mieli wydzielone godziny tzw konsultacje za które pobierali wynagrodzenie by odpowiadać na pytania, przekazywać dodatkową wiedzę swoim uczynią, czy kolega próbował skorzystać z takich konsultacji ?


janekk
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 03 sty 2010, 20:09
Lokalizacja: Radojewice

#3

Post napisał: janekk » 18 mar 2014, 20:58

można użyć mechanizmu zapadkowego (coś jak w grzechotce do kluczy nasadowych lub jak w grzechotce do napinania łańcuchów do przypinania ładunków)
można wykorzystać przekładnie ślimakową
można po prostu nawiercić otwory w nakrętce i wkładać kawałek pręta przekładając np o 1/6 obrotu
należy pamiętać aby obliczyć długość ramienia korbki, pokrętła bo trzeba kręcić tym siłą ręki.

czym bardziej skomplikowane tym więcej obliczeń.... niestety

no i trzeba pamiętać o oporach na łożysku ,obliczeniu gwintu na naciski i jego samochamowności, śruba na wyboczenie itp

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obliczenia Mechaniczne / Projektowanie Maszyn / Podstawy Konstrukcji Maszyn (PKM)”