Belka pytanie.

Dyskusje na temat ogólnych konstrukcji i budowy maszyn oraz obliczeń mechanicznych

Autor tematu
kosma1991
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 24 paź 2013, 13:54
Lokalizacja: lubawka

Belka pytanie.

#1

Post napisał: kosma1991 » 24 paź 2013, 14:02

Mam zamiar rozwiazac tą belke czy ktoś może mi powiedzieć jak rozwiazac klamke pod kątem tzn, sila skupiona bedzie w miejscu w ktorym skierowana jest i czy istotny jest kąt pod jakim jest skierowana ? I czy popora na koncu pod kątem na wplyw na rozwiązanie obciazenia po trojkącie. przeszukalem sporo i ni nie moge na ten temat znalezc a to blokuje mnie przed rozwiazaniem.
Załączniki
_s0.zmniejszacz.pl_belka_zmniejszacz-pl_310417.png
_s0.zmniejszacz.pl_belka_zmniejszacz-pl_310417.png (48.7 KiB) Przejrzano 1562 razy



Tagi:


pabloid
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1031
Rejestracja: 19 paź 2010, 18:53
Lokalizacja: ~ Kraków

#2

Post napisał: pabloid » 24 paź 2013, 14:12

1. Siła będzie zawsze w tym miejscu gdzie jest przyłożona. Dla wygody obliczeń rozłóż ją sobie na dwie składowe: pionową i poziomą, to pozwoli od razu w tej jak to nazwałeś "klamce" narysować wykresy sił wewnętrznych. Do liczenia reakcji też się przyda.
2. Podpora przesuwna pod kątem oznacza to, że reakcja w niej działa prostopadle do płaszczyzny przesuwu. Też ją jest wygodnie rozkładać na składowe.


Autor tematu
kosma1991
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 24 paź 2013, 13:54
Lokalizacja: lubawka

.....

#3

Post napisał: kosma1991 » 30 paź 2013, 20:13

Dzieki wielkie, wlasnie zebrałem siły żeby sie za nią wziać, nie chce żeby ktoś mi rozwiazal bo chcialbym sie tego nauczyc jednak prosilbym jesli ktos ma chwilke zerknac co jakis czas i odpowiedziec mi na pozornie trudne dla mnie pytanie ktorego nie znalazlem badz nie zrozumialem w ksiazkach.

Rozliczylem klamke i trojkat. Porsze o komentarz czy dobrze nastepnie wzialem sie za warunek konstrukcyjny.

M1(l)=V2*2,5-10*4,5+15kNm-V1*6=0
M2(l)=-10*1=10kNm + V2*4,5-10*6,5+15kNm+v1*8=o

Czy to jest dobrze glownie chodzi mi o znaki przy momentach (zostawilem jednostke zeby bylo widac ktore) ale skoro sa skierowane z kierunkiem ruchu zegara to przyjmuje sie jako dodatnie (tak zrozumiałem)

Na sily osiowe wyjdzie
suma X= -10 +h1 +h2=0

Jesli to wszystko to totalne bzdury niech ktos poprostu powie. Postaram sie wziac za wszystko od nowa, z góry dziekuje za chwile czasu.Obrazek

Obrazek
Załączniki
mechanika obciazenie po trojkacie.png
mechanika.png
mechanika.png (11.37 KiB) Przejrzano 1463 razy

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obliczenia Mechaniczne / Projektowanie Maszyn / Podstawy Konstrukcji Maszyn (PKM)”