Sprężyny gazowe - wartość siły

Tematy inne dotyczące mechaniki nie pasujące do żadnego z działów.

Autor tematu
dasu
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 13 gru 2008, 22:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Sprężyny gazowe - wartość siły

#1

Post napisał: dasu » 06 lut 2014, 20:30

Witam,

Aktualnie pracuję nad projektem odciągu do stanowiska technicznego, w którym to okap będzie opuszczany oraz podnoszony ze skokiem 700 mm. Pierwsze próby wykazały, że podczas opuszczania okapu (proces realizowany przez 3 wałki osadzone w łożyskach ślizgowych), występują małe drgania. W celu wyeliminowania problemu, zastosowałem mechanizm tłumienia zbudowany z dwóch sprężyn gazowych (sprężyna pchająca i ciągnąca o skoku kolejno 400 mm i 300 mm). Mam jednak problem z obliczeniem siły powyższych sprężyn. Czy ktoś kto ma wiedzę na temat doboru sprężyn gazowych mógłby dobrać wartość siły do danego zadania ?
Drugie pytanie, może ktoś wie jak zmniejszyć siłę sprężyny gazowej, która nie posiada zaworu ? Wiem, że samemu nie można jej otwierać, więc może jakiś zakład specjalistyczny ?

Schemat mechanizmu tłumiącego wraz z opisem i masą okapu zamieszczam w załączniku.

Za wszelkie sugestie, rozwiązania dziękuje od razu :)

Obrazek



Tagi:


einstein
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 595
Rejestracja: 08 sty 2009, 11:53
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

#2

Post napisał: einstein » 09 lut 2014, 19:27

Idź na łatwiznę i szukaj na stronie producenta taki zestaw jak potrzebujesz:
FaKrosno katalog industrialny


Autor tematu
dasu
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 13 gru 2008, 22:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

#3

Post napisał: dasu » 10 lut 2014, 09:30

Kontaktowałem się już z większością firm, które oferują sprzedaż sprężyn gazowych. Sprzedawcy mają poważny problem z doborem, podpowiedzią jak określić wartość siły moim przypadku. Firma, którą podałeś powyżej nie posiada w swojej ofercie sprężyn ciągnących. Jedynym rozwiązaniem mojego problemu będzie zakup sprężyn gazowych z zaworem upustowym ciśnienia. Po zamontowaniu w stanowisku i wstępnym obciążeniu zacznę upuszczać ciśnienie do wymaganej wartości.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mechanika”