Czego potrzeba by było bezpieczne i możliwie tanio

Tematy inne dotyczące mechaniki nie pasujące do żadnego z działów.

Autor tematu
Supremo
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 127
Rejestracja: 30 paź 2006, 08:56
Lokalizacja: Poznań

Czego potrzeba by było bezpieczne i możliwie tanio

#1

Post napisał: Supremo » 08 mar 2010, 21:21

Jak już wspomniałem w innym wątku tego forum wszedłem w posiadanie małej frezarki. Małej oznacza w tym przypadku ważącej ~350kg co jest za dużo jak na możliwości dźwigania jednego człowieka.

Pospawałem sobie stolik...
(zdjęcia wstawię jak nauczę się to robić)
...i zbliża się niechybnie moment włożenia frezarki na me dzieło. Gdyby chodziło o jednorazową akcję to pewnie wynająłbym transport z HDSem i po sprawie, ale ja zakładam, że moją maszynkę będę rozbierał jeszcze wiele razy więc potrzebny mi jest jakiś dźwig.

Oczywiście można kupić sobie coś takiego...
http://www.allegro.pl/item944281304_pod ... dzwig.html

ale cena jest raczej za wysoka. Posiadam wciągarkę łańcuchową i pomyślałem, że sporo taniej będzie zbudować trójnóg, który będzie można rozstawić nad stolikiem.
Wyobrażam go sobie jako dwa kształtowniki połączone na górze grubym płaskownikiem do którego przymocowany byłby kawałek ceownika. Dołem połączyłbym wszystko prętem lub małym płaskownikiem. Powstałoby coś na kształt litery "A" z poprzeczką przy ziemi. Pomiędzy ścianki ceownika wkładałoby się trzecią nogę trójnogu. Jeśli zepnę trzecią nogę do dwóch z litery "A" to konstrukcja powinna być stabilna. Pozostaje tylko dobrać odpowiedni profil... i tu poproszę o waszą radę.
Wysokość konstrukcji to około 2,5m
Dodam, że wolałbym profile kwadratowe/prostokątne niż okrągłe.



Tagi:


251mz
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4445
Rejestracja: 27 sie 2004, 21:59
Lokalizacja: Polska

#2

Post napisał: 251mz » 09 mar 2010, 09:23

Wydaje mi się ,że okrągłe będą dla Ciebie bezpieczniejsze....

Poza tym zastanowił bym się na Twoim miejscu nad zespawaniem czegoś takiego jak na aukcji z tym ze przedłużyć ramię i jako podnośnika użyć Twojej wciągarki tyle ze po tej drugiej stronie ramienia.
Jak jedną stronę ramienia będziesz ściągał w dół swoją wyciągarką to druga pójdzie do góry...
Innym rozwiązaniem jest kupno siłownika hydraulicznego do podnoszenia aut 10ton reczny kupisz za 100pln nowy na alledrogo...

pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mechanika”