duza prośba - pomoc w rozwiazaniu zadan z mechaniki ogolnej

Tematy inne dotyczące mechaniki nie pasujące do żadnego z działów.

lukadyop
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1377
Rejestracja: 30 cze 2008, 21:10
Lokalizacja: szczecin

#11

Post napisał: lukadyop » 17 cze 2009, 19:47

namemartin pisze:Jeśli już mowa o tym. Osobiście także jestem za, aby z miejsca takie posty w koszu lądowały. A dlaczego? A dlatego, że rejestruje się godzina 21:30, a post wlepiony jest już 21:33 i tak jest z każdym. Szuka "pomocy" rejestruje się na kilkunastu forach i liczy na fart. "Pomóżcie" = rozwiążcie za mnie. Sam natomiast idzie grać w Counter Strike :smile:

Nie zgadzam się.



Tagi:

Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 9
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#12

Post napisał: CNCRob » 17 cze 2009, 20:12

ma555rek pisze:Kolego Draco, stajesz się nudny w tym samozwańczym moderowaniu takich postów.
po pierwsze, najeżyłeś się bo dziewczyna poprosiła o zadanie, pewnie na privie jeszcze poleciałeś do niej, zrobiłeś wszystko za nią i teraz żebrasz o jej numer telefonu? jak pytali o zadania studenciki płci brzydkiej to cichutko siedziałeś. Poza tym pokaż mi, gdzie ja tu wrzeszczałem? grzecznie zapytałem co zaoferuje za rozwiązanie tego zadania po czym byłem pewien, że zrobi tak jak wiekszość, poprostu wypnie się i już wiecej tu nie napisze, tak robią nawet ci, którzy zadania dostali... nie potrafili napisać zwykłego dziekuję. Dla twojej wiadomości szkołę przeszedłem na własnej nauce i wiele zadań rozwiązałem, łacznie z kompletnym wyliczaniem wytrzymałościowym sprężyny której wyliczenia zajęły przeszło 10 stron papieru A4. W życiu kierowałem się i nadal kieruje jednym zdaniem które powiedział mi jeden człowiek, któremu zreszta wiele wiedzy zawdzięczam: "Masz łeb i chu... to kombinuj".
Co więcej nie osądzaj mnie czy pomagam czy nie bo akurat liczba pomocy wskazuje inaczej niż napisałeś... A, że nie mam ochoty rozwiązywać czegoś za kogoś to już nie twoja sprawa. Zapytaj się lepiej tej panienki co robiła tak naprawde przez ostatni miesiąc, że w ostatni dzień obudziła się z zadaniami...
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.


sztygus
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 20
Rejestracja: 06 kwie 2008, 13:30
Lokalizacja: Halinów

#13

Post napisał: sztygus » 17 cze 2009, 20:18

Należny takie posty usuwać, chyba że pytający wykonał już jakąś prace, coś policzył poszukał w książce i ma jakieś wzory...
Jestem jeszcze w trakcie studiów i wiele razy dostałem gotowca z rozwiązaniem, powiem szczerze, że nic z tego nie pamiętam, a z tego co sam rozwiązałem w głowie coś zostało.
A życie to powoli weryfikuje :sad:


ma555rek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 6
Posty: 1214
Rejestracja: 15 paź 2007, 00:45
Lokalizacja: nie ważne

#14

Post napisał: ma555rek » 17 cze 2009, 22:42

No dobrze, jeszcze parę słów,bo jak widzę kol. Draco zgromadził zwolenników.
Wreszcie nic dziwnego skoro forum. Właśnie, może tak od podstaw.
Koledzy, co takiego jest że nie możecie przejść obojętnie obok takich postów. Zaraz usuwać, nie wolno, obraza społeczności, jeden z drugim czuje się ... no właśnie co - obrażony? poirytowany? czy coś jescze?
Forum to prawo wyboru - chcę to czytam a nie to olewam.
W swoim gniewie podobni jesteście do starej babci która oburzona jest widokiem przez dziurkę od klucza.

Kol. Jasiu, często w Twoich postach przebija nawoływanie do świadomego wyboru - głównie w powiastkach o warunkach pracy tu i u Niemca. I dobrze ale wołanie o kasowanie postów nie jest postulatem forum - bo to demokracja tylko dyktaturą - zwykłe nie wolno gdzie brak miejsca na wolny wybór.
A ja właśnie lubię takie zadania. I szkoda że nie ma działu własnie dla takich postów nawet typu "zrób za mnie" Na forum ostatnio wieje nudą a zadania z belek i kratownic nigdy nudne nie są. Zresztą wbrew sobie i tak kolega wnióśł coś od siebie - link do strony z zadaniami to pycha. Jeden rozwiązuje krzyżówki, inny belki.
I co komu przeszkadza że pytanie zadaje leser w ostatniej chwili. Jeden czytajacy umie , drugi mniej ale skorzysta, trzeci znajdzie analogię do swojego problemu. Ale gdy będzie odpowiedź lub podpowiedź. Zresztą niejednemu tu na forum elementarz pokazany na przykładzie uświadomiłby podstawy przydatne w projektowaniu.( myślę o jednym z "filarów" tego forum / filarów -nie mylić z betonowym słupem/).

I z innej strony.
Czym różni się pierwszy post z pytaniem typu:
"Jaki Gkod dla łuku" albo jak się spawa...
albo dużo innych elementarnych pytań zresztą często powielanych wcześniej od pytania o belkę?
Dlaczego wtedy w najgorszym razie zbywane jest to milczeniem, choć częściej jakieś wyjaśnienia padają.
Czy dlatego że jest pełne zrozumienie dla prac ręcznych a dla obliczeń już nie? - Niech się inteligent trochę sam wysili, niech sobie poszpera i znajdzie?
Panowie, jak ma poszperać to wszystko znajdzie i forum jest wtedy zbędne. Bo właśnie tu jest oczekiwanie na szybką odpowiedź od ludzi którzy się znają i szukać nie muszą. Co więcej, właśnie na forum ma padać odpowiedź na elementarne zapytania, bo mądrzejszy gdy zada pytanie to już trudniejsze na które, niestety, forum nie odpowie ( w większości).


"W końcu rozwiązywanie belek absolutnie nie mieści się w profilu tego forum".
akurat dokładnie mieści się w dziale Mechanika.

"Rozumiem, jeśli o taką pomoc poprosiłby człowiek w którymś tam z kolei mądrym poście".
czyżby postulat o komisję weryfikacyjną nt mądrości postów?

"Ale wpada ktoś, nie wiadomo skąd i tylko po to, by mu rozwiązać zadanie zupełnie z tematami forum niezwiązane",
A jak z tematyką forum zwiazane jest spawanie, malowanie, czy inne mocno CNC tematy? Już często czytam o prowadnicach CNC, wrzecionach CNC, łożyskach CNC a pewnie niedługo będą śruby imbusowe CNC. Albo magiczne myślenie - "prostokątna kostka? weź frezarkę CNC i po problemie"
( to powyżej oczywiście nie do kolegi, tak tylko starczo narzekam :grin: )
Ale epistoła :grin:

[ Dodano: 2009-06-17, 22:49 ]
właściwie ten betonowy słup bardziej pasuje niż filar
Pasjonat

Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 9
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#15

Post napisał: CNCRob » 17 cze 2009, 22:55

kolego ma555rek, skoro tak sie obruszyłeś to odpowiedz mi na dwa pytania:
1. ile zadań dla kogoś zrobiłeś, że mówisz: "A ja właśnie lubię takie zadania. I szkoda że nie ma działu własnie dla takich postów nawet typu "zrób za mnie" Na forum ostatnio wieje nudą a zadania z belek i kratownic nigdy nudne nie są."
2. jeśli zrobisz zadanie za kogoś to chciałbyś mieć w przyszłości z tą osobą kontakt we własnej firmie? może zatrudnić taką osobę lub co gorsze być jej podwładnym? bo ja osobiście nie chce mieć najmniejszego kontaktu z leniami którzy całe życie ślizgają się po innych.
zauważ, że wszystkie osoby które wniosły chociaż odrobine starań do swoich zadań dostały pomoc...
tu nie chodzi o gnębienie czy wyganianie stąd studentów a o zmuszenie ich do myślenia... ja w podobny sposob byłem motywowany i dziękuję teraz osobie, która to robiła, czegoś się nauczyłem. sam obecnie przeprowadzam szkolenia na maszynach i robię w podobny sposób motywując ludzi do myślenia, po każdym szkoleniu ze mna osoby potrafią stanać przy maszynie i samodzielnie ją zaprogramować i ustawić, nikt do dnia dzisiejszego nie narzekał na moje nauki i sposob w jaki je prowadziłem. Mam za to na piśmie kilka referencji od właścicieli duzych firm jak i również ich poparcie co do mojej osoby przy polecaniu mnie dalej.
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.


ma555rek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 6
Posty: 1214
Rejestracja: 15 paź 2007, 00:45
Lokalizacja: nie ważne

#16

Post napisał: ma555rek » 17 cze 2009, 23:07

Ja dopiero się uczę wiec nie dziw się że dość powściągliwie lecę z pomocą. Wcale nie jestem pewien swojego rozwiązania. Tu na załączonej kartce też wydaje mi się że jest bład no ale...
Ad2 chłopie, troche luzu,często leser wyrasta na niezłego konstruktora. Takie czarno białe widzenie to już dzisiaj laserem leczą. Z pozytywnym skukiem. :smile:
Pasjonat

Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 9
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#17

Post napisał: CNCRob » 17 cze 2009, 23:17

ma555rek pisze:Ja dopiero się uczę
więc już wiemy dlaczego tak podskakujesz :) nie martw się, również taki byłem, ale życie troche obniżyło moje loty :)

[ Dodano: 2009-06-17, 23:21 ]
ma555rek pisze:,często leser wyrasta na niezłego konstruktora.
może w twoich stronach, ja się jeszcze z tym nie spotkałem...

poza tym temat już chyba można zamknąć, ty wszystko widzisz od strony studentów a reszta osob od strony która nie ma ochoty robić nic za młodych leniwych. poza tym nie skomentowałeś jakimś dziwnym cudem mojego komentarza odnośnie płci pięknej, czyżbym trafił? :mrgreen:
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.


ma555rek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 6
Posty: 1214
Rejestracja: 15 paź 2007, 00:45
Lokalizacja: nie ważne

#18

Post napisał: ma555rek » 17 cze 2009, 23:25

Wiesz co panie Draco, jesteś jednak cienias. A ja nie podskakuje. No w każdym bądź razie do Ciebie, raczej kucam.
A w tą babę to chyba jednak wierzysz że to baba. Naiwniak.
Pasjonat


Autor tematu
salmonella
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:30
Lokalizacja: Wrocław

#19

Post napisał: salmonella » 18 cze 2009, 00:08

ooo rany jaka dyskusja sie przeze mnie rozwinela:):)
ja na szczescie juz zaliczylam i to bez tych zadanek - po prostu okazalo sie ze poprzedni egzamin zaliczylam na 3,5 tylko ze tego nie wiedzialam;))

P.S ma555rek, dzieki wielkie za wstawienie sie za mna;* ;) jeden normalny na tym forum :)

P.S 2 namemartin, nie gram i nigdy nie gralam w Counter Strike:P

pozdrowionka dla wszystkich forumowiczow i byc moze do napisania w przyszlosci;):)


truciak
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 42
Rejestracja: 25 lut 2008, 16:52
Lokalizacja: Katowice

#20

Post napisał: truciak » 18 cze 2009, 12:48

widze ze Draco znow nie ma nic innego do powidzenia oprocz jechania po kims . Nabija sobie posty i jest juz najwyzszym specjalista , bo ktos tak wyksztalcony , obcykany we wszystkim od geometri po najdalsze nowinki z biomechaniki i tak nic do tego tematu nie wniesie bo przeciez po co ma pomagac " tepaka" powyzywa sobie posty nabije , jedyny mily akcent jego zycia .

facet napisal zeby mu rozwiazc , wiec jesli chlopie mu tego nie rozwiazesz to po jakiego h** tu sie wypowiadasz


pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mechanika”