stolik pod monitor

Tematy inne dotyczące mechaniki nie pasujące do żadnego z działów.

Autor tematu
zykfryd
Posty w temacie: 2

stolik pod monitor

#1

Post napisał: zykfryd » 27 lut 2009, 23:52

Chciałem zrobić stolik aluminiowy np. pod monitor z składanymi nóżkami/dość wysokie bo złożone wynoszą 120 mm, po rozłożeniu ok 240 mm/. Nóżki wykonane są z dwóch profili aluminiowych, kwadratowych / jedn, mniejszy wchodzi w drugi- większy/.
Chcialbym aby te nóżki można było schować, zlożyć. W jaki sposób je zamocować aby można było je złożyć?
Możecie coś doradzić?

[ Dodano: 2009-02-28, 10:40 ]
Codzi o to, aby nóżkę można było ustwić w dwóch połozeniach: pionowym i poziomym/schowana/, bo jak na razie obraca się wokółosi pręta. W jaki sposób ja zablokować?
Załączniki
noga.jpg
noga.jpg (13.4 KiB) Przejrzano 698 razy



Tagi:


upadły_mnich
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1546
Rejestracja: 09 gru 2005, 11:52
Lokalizacja: Lublin

#2

Post napisał: upadły_mnich » 28 lut 2009, 13:29

a trochę więcej danych? np wymiar profila przy zawiasie - masz już jakiś dobrany bo wcale nie jest łatwo dobrać takie co z małym luzem wchodza jeden w drugi.
A jak wolisz blokować? Nakrętką motylkową, przyciskiem ze sprężyną, zatrzask, wkręt? I jak często masz zamiar to składać? Rozwiązań (jak zawsze) jest wiele
Wstępnie proponowałbym sam zawias zrobic np tak i ograniczyć ruch do 90st:
Sorry za ten szkicyk
Załączniki
zawias.jpg
zawias.jpg (18.36 KiB) Przejrzano 2301 razy
sprawność wg kobiety: stosunek wielkości wyjętej do wielkości włożonej


Autor tematu
zykfryd
Posty w temacie: 2

#3

Post napisał: zykfryd » 28 lut 2009, 19:49

Profil przy zawiasie to 20 x 20 x2, wewnątrz tego profilu /od dołu na rysunku/będzie drugi profil, wysuwany 15x 15x 1, co do reszty jestem otwarty na wszelkie sugestie. Nóżki będą składane można powiedzieć że dosyć często. W propozycji poniżej wydaje mi się że po pewnym czasie elementy obrobią się, ale tylko tak mi sie wydaje. Myślałem i myślalem...... może by na tym bolcu jakąś sprężynę założył? o ile się da chciałbym bez żadnych śróbek, żeby składało sie tak automatycznie :???:

[ Dodano: 2009-02-28, 20:08 ]
Niekoniecznie musi być taki zawias jak na rysunku, ja sobie tak wymyśliłem; ogólnie chodzi o to aby montaż był prosty i nóżki można było składać w miarę szybk

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mechanika”