Wycena remontu maszyny

Tematy inne dotyczące mechaniki nie pasujące do żadnego z działów.

kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 16257
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#21

Post napisał: kamar » 19 kwie 2015, 12:06

Witajcie w klubie :) Niedziela to dzień księgowy :)



Tagi:


InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 7
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

#22

Post napisał: InzSpawalnik » 19 kwie 2015, 12:14

Kamar :

Odnoszac sie do tego element I technologii spawalniczych ( podlaczajac pod spawalnictwo obrobke cieplna I metalurgie ) to mozna by ten element wykonac w nastepujacy sposob:
1. Wyciac ( laser/plazma ) z blachy oba pierscienie z materialu o odpowiednio wysokich parametrach wytrzymalosciowych ( moze w okolicach 450 Mpa ) - ze stali ktorej wlasciwosci nie beda zmieniac sie pod wplywem pozniejszej obrobki cieplnej.
2. Zespawac oba pierscienie wzdluz obu krawedzi.
3. Frezowac ( ok jedna nie spawalnicza obrobka ) wybrania pod powierzchnie krzywki.
4. Napawac ( a jeszcze lepiej natryskiwac cieplnie proszkami ) te powierzchnie.
5. Szlifowac na wymiar.

Podobno sa juz firmy ( instytuty ) gdzie wdrozono technologie druku 3D z proszkow metali ( sintering ) ale rowniez technologie tworzenia elementow od podstaw przy uzyciu techniki bazujacej na technologii GMAW.

W obu przypadkach problemem moglyby byc odksztalcenia cieplne.


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 16257
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#23

Post napisał: kamar » 19 kwie 2015, 12:35

Dawałem kiedyś link do maszynki zdolnej wykonać coś takiego od podstaw na gotowo ale za cholerę nie mogę znaleść. Napawywała, toczyła i frezowała.
Z wykonaniem to ja sobie poradzę na tym co mam ale konia z rzędem temu co z góry określi ilość potrzebnych roboczogodzin.


Darius
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 140
Rejestracja: 06 cze 2010, 10:36
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Wycena robocizny

#24

Post napisał: Darius » 25 kwie 2015, 08:04

251mz pisze:
Darius pisze:podnieść trochę i cenę.
Kończę wypowiedź i jadę do warsztatu,chociaż niedziela.
Skoro jedziesz w niedzielę to musisz podnieść jeszcze wyżej;)
Chociaż cholerka ja też zaraz jadę :(
Opłaciło się jechać.Skończyłem toczenie kuli 2 szt fi 100mm,zostały obudowy. Klient w poniedziałek obejrzał i co prawda chce szybciej odebrać robotę,ale 500pln netto powiedział,że dołoży do rachunku. :lol:


WP Kamil
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 293
Rejestracja: 11 kwie 2014, 11:25
Lokalizacja: Polska

#25

Post napisał: WP Kamil » 26 kwie 2015, 23:29

kamar- o takie cudo Ci chodziło?
żeby nie było offtopa- w takich przypadkach chyba liczą sobie od kilograma ;)


InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 7
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

#26

Post napisał: InzSpawalnik » 27 kwie 2015, 20:58

Ja widze jeden zasadniczy problem we wszystkich technologiach napawania I natrysku proszkami pod druk 3D - naprezenia cieplne.
Chcialbym zobaczyc jak sobie poradzi taka technologia z proszkami o wysokiej twardosci I wyzszej zawartosci wegla. Z tego co widac na tych filmach to miekkie stopy na baize niklu - widac nawet po wiorach. Chociarz gdziez byl przyklad formy a maragingu do wytloczek plastikowych pojemnikow ( forrme wykonywano w technologii druku 3D zeby uzyskac wewnetrzne kanaly chlodzace forme ).

Pozdrawiam


Darius
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 140
Rejestracja: 06 cze 2010, 10:36
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

#27

Post napisał: Darius » 01 maja 2015, 16:02

Ciągnąc temat wyceny robocizny.Postaram się zrobić zdjęcie ostatnich dwóch zleceń i poproszę kolegów o wycenę.Jedna robota jest wykonana i zapłacona,druga jest w praniu , ale robocizna jest ustalona w widełkach 2,5 - 3 tyś.To są dwie różne firmy z mojego miasta.Na wykonaną robotę zeskanuję fakturę ,oraz zrobię zdjęcia starego elementu, ale wcześniej przez kilka dni forumowicze wypowiedzą się na temat ceny za robociznę.Myślę,że będzie to doskonały przykład kosztów wykonania zlecenia.Podam przy okazji,ile ja za to chciałem, a ile stały zleceniodawca zdecydował się zapłacić z własnej woli. :?: Mam nadzieję,że kilku kolegów z forum zweryfikuje swoje wyceny.
Dodam,że wcześniej nie robiłem takiego zlecenia - ładowacz..Poszedłem do warsztatu,który zajmuje się remontami ciężarówek i siłowników.Właściciel powiedział do gościa,że u niego cena za godzinę jest 70 netto za jednego człowieka i on by na tyle właśnie wycenił tą robotę 2,5 - 3 tyś.Po kilku dniach firma wyraziła zgodę.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mechanika”