Wasze drukarki są teraz komuś bardzo potrzebne

Dyskusje dotyczące druku i drukarek 3D

Autor tematu
pawlak42
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 6
Posty: 47
Rejestracja: 28 wrz 2012, 14:46
Lokalizacja: świdwin

#11

Post napisał: pawlak42 » 18 gru 2014, 15:58

może i macie racje...
Ale i tak myślę że jakbym miał drukarkę to właśnie zamiast drukować gołą babę postarałbym się jej coś wydrukować - zajefajna reklama dla firmy czy tam dziłalności gospodarczej do umieszczenia na stronie internetowej.
Nie bgędę już krzyczał :roll:
pzdr



Tagi:

Awatar użytkownika

Bri
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 814
Rejestracja: 21 maja 2009, 07:31
Lokalizacja: Ruda Śląska

#12

Post napisał: Bri » 18 gru 2014, 23:42

Spoko spoko, do protez moim zdaniem i tak się abs czy pla nie nadaje - trzeba by było iść w inną technologię druku.
Poza tym mimo kilku osób coś tam piszących to jest forum frezarkowe (+laserowe +tokarkowe) - stricte drukarkowe są inne fora.
Na dodatek wcale nie trzeba tego psa usypiać do skanowania - wystarczy kilkadziesiąt aparatów i zbudowanie modelu ze zdjęć - 123D catch coś już potrafi.

Śląsk - Nierdzewka, Alloy, Laser, Gięcie, Excel


Autor tematu
pawlak42
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 6
Posty: 47
Rejestracja: 28 wrz 2012, 14:46
Lokalizacja: świdwin

#13

Post napisał: pawlak42 » 19 gru 2014, 08:17

drukarke 3d na pewno zbuduje tylko nie do tworzyw tylko do ceramiki - tu jest potencjał - mam juz kilka pomysłów gdzie to zastosować - ale to dopiero jak skoncze ploter....pzdr


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#14

Post napisał: kubus838 » 19 gru 2014, 17:06

Witam

Przecież każdy może wydrukować po kawałku projektu i wtedy złoży się w całość. Przecież nic nie szkodzi aby pomóc pieskowi który tej pomocy potrzebuje. A ktoś kto niechce to niech się nie odzywa i licznika nie podbija - bo nie oto tu chodzi. Powiedzmy szczerze na tym kasy nie da się zarobić. Tu proszą o pomoc.

robert


Grawer.Gift
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 6
Posty: 534
Rejestracja: 31 mar 2012, 13:27
Lokalizacja: wawa

#15

Post napisał: Grawer.Gift » 19 gru 2014, 19:37

Wydrukuj kawałek i daj znać który żeby nie powielać

Chcesz wzbudzić poczucie winy ? Taka jazda na litości się ponoć opłaca, wiec nie przesądzaj ze się nie opłaca, może uda ci się coś przyciąć ... chociaż drzwiami
-:)

żenada ? siara ?
mało powiedziane


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#16

Post napisał: kubus838 » 19 gru 2014, 20:48

Grawer.Gift pisze:Wydrukuj kawałek i daj znać który żeby nie powielać

Chcesz wzbudzić poczucie winy ? Taka jazda na litości się ponoć opłaca, wiec nie przesądzaj ze się nie opłaca, może uda ci się coś przyciąć ... chociaż drzwiami
-:)

żenada ? siara ?
mało powiedziane
Wiesz co? Ty sobie lepiej co innego przytnij i nie oceniaj ludzi według siebie. Nawet na takim zwierzęciu chcesz robić kase? Ktoś ma problem i chce go rozwiązać a jeżeli jest taka możliwość to dlaczego mu nie pomóc? Bo co, bo 10zł nie zarobisz czyli jak polski poseł stracisz 20zł? Żenadą to jest Twoje zachowanie i czyste buractwo. Nie chcesz pomóc to nie pisz głupich komentarzy bo kiedyś Ty będziesz potrzebował pomocy i każdy Cie oleje. Tu proszą o pomoc w postaci wykonania czegoś czego nie da się kupić. I to nie jest powód do śmiechu chyba, że jesteś Grawer.Gift - to fakt w Twoim wydaniu wszystko jest możliwe. Tylko słome z podłogi posprzątaj. Nie chcesz pomóc to nie, nikt Ci pistoletu do głowy nie przystawia tylko zachowaj się jak człowiek i nie krytykuj i nie ubliżaj.

To nie jest prośba o pomoc do Ciebie nie musisz się tu angażować i odpuść sobie ten temat daj zwierzęciu żyć spokojnie. A jak Ty będziesz potrzebował pomocy to na mnie nie licz. I tu już z Tobą dyskotował nie bedę bo
1- nie ma większęgo sensu
2- w dalszym ciągu słomy nie posprzątałeś.

robert

Awatar użytkownika

Zienek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3730
Rejestracja: 13 gru 2008, 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#17

Post napisał: Zienek » 19 gru 2014, 22:34

[youtube][/youtube]


Grawer.Gift
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 6
Posty: 534
Rejestracja: 31 mar 2012, 13:27
Lokalizacja: wawa

#18

Post napisał: Grawer.Gift » 20 gru 2014, 10:11

kubus838 pisze:
A jak Ty będziesz potrzebował pomocy to na mnie nie licz. I tu już z Tobą dyskotował nie bedę bo
1- nie ma większęgo sensu
2- w dalszym ciągu słomy nie posprzątałeś.

robert
A ja ci pomogę - taka między nami różnica.
Ty jesteś jak talib z organizacji ekologicznej - zabiłbyś ekipę walca drogowego bo rozjechała glizdę na placu budowy, takie masz ,,dobre serce".

Ale ponieważ z tej nienawiści ( prawie takiej jak u kolegi Niesiołowskiego ) zaplułeś się tak, że ortografia stała się obca ( może na ,,musk" padło , bo czasem tak bywa ) to Ci pomogę ( po raz drugi już )
kubus838 pisze:
I tu już z Tobą dyskotował
chyba dyskutował , tak jest poprawnie



Obrazek

Dlatego postarałem się Ci pomóc i ,,musk" wydrukować specjalnie dla Ciebie.

Postaraj się czasem go użyć czytając moje wpisy, bo wniosek który został wysnuty z tego co pisałem ( może to fakt braku mózgu był przyczyną ) jest zdecydowanie inny od zamierzonego.

Ale pochwalam próbę zaistnienia w temacie przez osobą z wpisów której wynika że jest raczej homofobem ( tak mówi o Tobie portret psychologiczny a może powinno być psychiatryczny) i nienawidzi ludzi. Dlatego wierzyć się nei chcę w te bezinteresowną miłość do szczeklika.


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 6123
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#19

Post napisał: oprawcafotografii » 20 gru 2014, 10:51

kubus838 pisze:Witam

Przecież każdy może wydrukować po kawałku projektu i wtedy złoży się w całość. Przecież nic nie szkodzi aby pomóc pieskowi który tej pomocy potrzebuje. A ktoś kto niechce to niech się nie odzywa i licznika nie podbija - bo nie oto tu chodzi. Powiedzmy szczerze na tym kasy nie da się zarobić. Tu proszą o pomoc.

robert
Zacznij od zeskanowania kota ;-)

Tu nie chodzi o to czy pomagac czy nie, tylko o wybor najglupszej technologii
w sytuacji gdy mozna zrobic odcisk / odlew i "pancerz" dla kota zrobic w kilka
godzin "analogowo". Tanio, prosto, szybko i dobrze.

Zaprzeganie do tego skanera / drukarki 3D ma sens tylko jesli ktos chce sie
popisac sprzetem (bo np. nim handluje ;)).
Albo ma zajoba na punkcie drukarek 3D i nic innego mu do glowy nie przychodzi ;)

q


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#20

Post napisał: kubus838 » 20 gru 2014, 12:27

oprawcafotografii pisze: Zacznij od zeskanowania kota ;-)

Tu nie chodzi o to czy pomagac czy nie, tylko o wybor najglupszej technologii
w sytuacji gdy mozna zrobic odcisk / odlew i "pancerz" dla kota zrobic w kilka
godzin "analogowo". Tanio, prosto, szybko i dobrze.
Tu nie chodzi o przygotowanie "zbroi" dla psa tylko o przygotowanie protez fragmentów żeber które osłaniaja płuca i serce i po to ktoś chce skanować całego psa. Ale jak przeczytałeś wyżej można to zrobić poprzez kilka zdjęć przy pomocy aparatu i i odpowiedniego programu. Skany psa są potrzebne do odzwierciedlania kształtu klatki piersiowej psa. Problem jest tylko jeden z jakiego materiału wykonać te fragmentu? Ale skoro dziecku udało się wszczepić jakieś fragmenty tchawicy to dla psa też można przygotować takie zamienniki. Z przygotowaniem nie ma większego problemu dla osoby która zna CAD-a, problem jest z zamocowaniem takich wkładek i samym materiałem. Co do pla to się nie odzywam, ale w przypadku abs to bym dyskutował. Jest wiele różnych materialów z któych przygotowuje się fragmenty kostne dla ludzi i nie myśle ty o stopach metali np. wkładki do protez stawowów biodrowych. Ja bym stawiał na abs ale niech się wypowiedzą fachowcy co do "przyswajalności" takich materialów z tkankami. Ja to tak zrozumiałem. Jeżeli chodzi o zrobienie zbroi to jest jeszcze miniejszy problem wystarczy określić wymiary psa i zrobić mu odpowiedni stelarz z osłoną na miejsce nie osłonięte żebrami klatki piersiowej w którą ten pies zostanie ubrany bez ingerencji chirurgicznej. Takie stelarze zakłada się ludziom przy uszkodzeniach kregosłupa z tym, że człowiek chodzi w takim pancerzy 6 - 8 tygodni a tu zwierze będzie chodziło do końca życia.
oprawcafotografii pisze: Zaprzeganie do tego skanera / drukarki 3D ma sens tylko jesli ktos chce sie popisac sprzetem (bo np. nim handluje ;)).
Albo ma zajoba na punkcie drukarek 3D i nic innego mu do glowy nie przychodzi ;)

q
Zaprzeganie skanera drukarki nie ma sensu nie ma sensu - to jest właśnie najgorsze stwierdzenie jakie można usłyszeć. A jakby Twoje dziecko (nie wiem czy masz dlatego daje przykład) miał podobny problem to czy Ty byłbyś zadowolony jakby Ci ktoś powiedział nie ma sensu. Sytuacja analogiczna.

Rozumiem, że chcesz mnie ukarać za to, że produkuje i sprzedaje drukarki 3d i chce się za darmo reklamować. Nie przejmuj się nie zrobie konkurencji. I tu napisze więcej, nie jestem producentem ani dystrybutorem żadnych drukarek i oprogramowania więc nie masz się czego obawiać.

robert

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Drukarki 3D, RepRap”