Problemy ze sterownikiem SM3

Rozmowy na temat układów elektronicznych sterowania obrabiarek CNC

Autor tematu
J4s10
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 24 paź 2015, 10:43
Lokalizacja: Kielce

Problemy ze sterownikiem SM3

#1

Post napisał: J4s10 » 24 paź 2015, 11:09

Witam,
Jestem nowy na forum oraz całkiem nie dawno zacząłem swoją przygodę z CNC wiec proszę o wyrozumiałość. Budowę swojego plotera frezującego (służącego przede wszystkim do zabawy i nauki) postanowiłem zacząć od skompletowania elektroniki bo to w moim przypadku stanowi największy problem, kupiłem zestaw:
- silniki krokowe 2 Nm 2,8A - 3 szt,
- sterownik 3 osiowy 3 x 3 A 20-36V
- zasilacz impulsowy sieciowy 6A 230 / 24V z zabezpieczeniem termicznym i przeciążeniowym
(http://www.cncprofi.com/zestaw-nr-2-cnc ... kat-1.html).
Do zakupu skłoniło mnie to ze był to zestaw już przez kogoś skompletowany i miały być dostarczone do niego wszystkie instrukcje oraz schematy połączeń, czego w rzeczywistości nie było. Podłączyłem do sterownika silniki, jak się później okazało cewki nie były odpowiednio sparowane (w karcie katalogowej na stronie sprzedawcy były inaczej oznaczone kolory kabelków, jeden całkowicie się różnił), w programie mach 3 nie było żadnej reakcji, zaś w step2CNC po zadaniu kroku w sterowaniu ręcznym silniki buczały nie kręcąc wirnikiem, podejrzewam ze były w momencie trzymającym, w pewnym momencie sterownik lekko zaiskrzył i zgasną. Teraz po podłączeniu sterownika i zasilacza oba momentalnie się wyłączają. Cała zabawa trwała dosłownie chwile. Moje pytanie brzmi czy sterownik jest spalony? Czy można jeszcze go w jakiś sposób uratować? Czy silniki mogły się uszkodzić? Ewentualnie prosił bym o polecenie nowego w podobnej cenie pasującego do wyżej wymienionych silników oraz zasilacza.
Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.



Tagi:

Wróć do „Elektronika CNC”