Złożony sterownik na L297 i L298 nie reaguje

Rozmowy na temat układów elektronicznych sterowania obrabiarek CNC

Autor tematu
azdww
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 25
Posty: 101
Rejestracja: 21 sie 2013, 14:28
Lokalizacja: mam wiedzieć

Złożony sterownik na L297 i L298 nie reaguje

#1

Post napisał: azdww » 20 paź 2013, 22:14

Witam. W ten weekend wykonałem już ostateczną wersje schematu i płytek sterownika oraz wytrawiłem płytkę i polutowałem elementy. Problem w tym że zestaw nie pracuje. Prosił bym bardziej o pomoc w zakresie sprawdzenia dokładnie poprawności schematu niżeli płytki, którą wykonam w najbliższym czasie ponownie ponieważ jej ponowne lutowanie to koszmar. Straciłem zbyt wiele nerw i godzin przy lutowaniu żeby stworzyć kolejne dwa. Wykonałem zbyt małą płytkę, bardzo ergonomiczną ale nie praktyczne.

Dziękuje za odpowiedź z góry i pozdrawiam.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

[ Dodano: 2013-10-20, 22:33 ]
PS. Wiem na pewno że sknociłem sprawę z wartościami rezystorów dla vref. Użyłem rezystora 1k i potencojmatru 10k. Nie wiem czy uszkodziłem tym samym układ. Nie mam pojęcia jak wyliczyć te wartości dla rezystorów 1R5Wx2 i prądu regulacji max 1,5A.
Wiem że jest to dzielnik napięcia, tylko tyle.

[ Dodano: 2013-10-20, 22:34 ]
PS. Podpowiedzcie mi jak robicie płytki dwustronne. Czy zabezpieczacie je czymś? a jeżeli tak to jak wygląda cały proces (jakie kolejnosci) tworzenia urządzonka.



Tagi:


bateryjka
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 220
Rejestracja: 03 wrz 2008, 18:14
Lokalizacja: Opolskie

#2

Post napisał: bateryjka » 21 paź 2013, 09:52

A w sklepie sponsora forum można kupić sprawdzoną, gotową płytkę w przystępnej opłacalnej cenie wraz z dokumentacją. Tu. Sprawdzenie twojego projektu wymaga przeanalizowanie schematu, płytki (dwustronnej) a błąd może się jeszcze znajdować w złym punkcie lutowniczym wymaga to bardzo dużo czasu.
W dokumentacji sterownika (można pobrać tu) znajdziesz jak ustawić, dobrać rezystory do Vref.


Autor tematu
azdww
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 25
Posty: 101
Rejestracja: 21 sie 2013, 14:28
Lokalizacja: mam wiedzieć

#3

Post napisał: azdww » 21 paź 2013, 16:04

Płytki pcb dałem do podglądu, zobrazowania ew błędów. Nie ukrywam że mogłem popełnić ich kilka, w projektowaniu ścieżeki ich lutowaniu. Wszysktko przez zbyt mocne upychanie, które mi nie służy bo jeszcze nie mam dużej praktyki w projektowaniu układow
Proszę o sprawdzenie schematu.

Bez powodu nie skopiowałem całego schematu ze strony sponsora. Wykonałem schemat sterownika według swoich potrzeb i chcę go teraz uruchomić.

[ Dodano: 2013-10-22, 00:30 ]
ref


Raven
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 681
Rejestracja: 24 paź 2011, 11:54
Lokalizacja: Warszawa

#4

Post napisał: Raven » 22 paź 2013, 08:21

Pokazałeś niewyraźne i małe zdjęcia płytek po lutowaniu - elementy zasłaniają praktycznie wszystko.

Co my mamy na tych zdjęciach szukać?

Widać, że płytka jest zasmarkana cyną, więc może przy cynowaniu lutownicą, albo lutowaniu jakiś mostek zrobiłeś?

Jak nie to miernik w dłoń i sprawdzaj czy każde połączenie na drogach wejście -> L297 oraz L297 -> L298 jest poprawne.

Nikt ze zdjęcia tego za Ciebie nie zrobi.


Autor tematu
azdww
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 25
Posty: 101
Rejestracja: 21 sie 2013, 14:28
Lokalizacja: mam wiedzieć

#5

Post napisał: azdww » 22 paź 2013, 08:48

przeczytaj prosze oststni post.

Awatar użytkownika

grg12
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 10
Posty: 1670
Rejestracja: 03 sty 2007, 14:27
Lokalizacja: Wiedeń

#6

Post napisał: grg12 » 22 paź 2013, 16:12

Zaznacz na schemacie ustaweinia zwor konfiguracyjnych. No i napisz co dokładnie się dzieje - " Problem w tym że zestaw nie pracuje" może oznaczać "silniki nie dostają prądu" (spróbuj poruszyć osią silnika - jest jakiś opór? czy po włączeniu napięcia silnik zaczyna piszczeć?), "silniki nie readują na impulsy", "sekunde po włączniu pali się bezpiecznik". Na schmacie nie zanzaczyłeś jakie napięcie jest podawane na Vcc?

Awatar użytkownika

zacharius
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2560
Rejestracja: 04 paź 2007, 01:32
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#7

Post napisał: zacharius » 22 paź 2013, 16:42

a jak tu w ogole jest zasilany silnik? widzę miejsca na wlutowanie ARKów ale nic poza tym
Nie otrzymasz koni wyścigowych krzyżując dwa osły


Autor tematu
azdww
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 25
Posty: 101
Rejestracja: 21 sie 2013, 14:28
Lokalizacja: mam wiedzieć

#8

Post napisał: azdww » 22 paź 2013, 16:46

Koledzy forumowicze. Płytka zostanie wykonana ponownie i już jest to decyzja niepodważalna. Mój błąd to wykonanie płytki dwustronnej. Tym razem wykonam większą z większymi odstępami elementów aby móc wszystko lepiej zlutować i aby wykonać warstwę opisową m. in. dla oznaczenia zworek.
Nie przejmujecie się prosze tym czy on działa. Wykonam go ponownie.

[ Dodano: 2013-10-22, 16:50 ]
Obrazek

Uprościłem i dodałem kilka poprawek. Do poprawienia zostało mi chyba tylko napiecie odniesienia i wartosci potrzebnych elementów.


mc2kwacz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 14
Posty: 2920
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:18
Lokalizacja: gdzieś

#9

Post napisał: mc2kwacz » 22 paź 2013, 17:20

Jak się robi płytkę trawioną a nie wyrzężaną ploterem, i jest to płytka amatorska a nie wykonywana przez profesjonalny zakład, to o ile nie zachodzi taka potrzeba, nie oblewa się wszystkich wolnych miejsc masą czy czymkolwiek innym. Bo to nic nie daje poza zwielokrotnieniem ryzyka zwarć. Tym bardziej nie zostawia się "fruwających " placków miedzi, do niczego nie podłączonych. Dalej, nie robi się niemetalizowanych punktów lutowniczych dwustronnych. I na koniec, w kwestii tego projektu, odstępy między obszarami przewodzącymi muszą mieć odpowiedni rozmiar. Dałeś miejscami z 5 milsów i czego się spodziewasz?
Podsumowując, nie w wielkości płytki problem, tylko w rysunku połączeń ignorującym wszystkie możliwe zasady sztuki.
Nauka ma przyszłość, ignoranctwo nie :)
I po co Ci opis na płytce która ma 5 elementów na krzyż?


Autor tematu
azdww
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 25
Posty: 101
Rejestracja: 21 sie 2013, 14:28
Lokalizacja: mam wiedzieć

#10

Post napisał: azdww » 22 paź 2013, 19:48

Przyjmijmy że nie jestem z zawodu elektronikiem ani nie kształcę się w tym kierunku. Przygodę z elektroniką zacząłem w lutym tego roku. Do tej pory wykonałem może 7-8 płytek. Wszystkie starałem się wykonać jak najlepiej i od tego czasu zdąrzyłem przeczytać masę artykułów i obejrzeć setki godzin filmików/tutoriali. Przy czym próżno było szukać odpowiedzi na wszystkie moje nurtujące pytania. To co sam wydedukowałem było już moje :), co nie wiedziałem a czego nie znalazłem też było moje tylko po jakimś czasie, najczęściej po reakcji użytkowników forum elkt. Tak doprowadziło mnie to do obsługi mikroprocesorów które szczerze umiem lepiej programować niż projektować do nich schematy. Analogicznie do mojego projektu, umiem lepiej obsłużyć pc nizeli projektować plytki pod niego. Ignorancja to zbyt mocne słowo, troche tam wiem i sam chce sie uczyc :P



Wracając... Kolego @mc2kwacz, zjechałeś po mnie jak po frezowanym aluminium :). Wylewanie masą daje mi oszczędność w prowadzeniu ścieżek, od zawsze tak robiłem nie wiedziałem ze to błędne. Problem z samodzielnymi polygonami nie umiem rozwiązać w programie, musiałbym edytować ręcznie w pliku do wydruku. Dzięki odstępowi mam tą masę, gdy go zwiekszam masa nie dotyka niektórych pinów i trzeba tworzyć ścieżki masowe.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika CNC”