Prośba o pomoc w dobraniu zasilacza

Rozmowy na temat układów elektronicznych sterowania obrabiarek CNC

piotr_olbrysz
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 478
Rejestracja: 04 mar 2012, 13:51
Lokalizacja: Warszawa

#11

Post napisał: piotr_olbrysz » 13 kwie 2013, 21:54

chodzi pisze:gubię się już w tym bo w sumie na każdej stronie piszą ludzie różne rzeczy, w jednych liczą sumaryczny prąd sterowników, w innych sumaryczny silników i można przy tym zgłupieć

Pytanie czy według powyższych obliczeń wziąć 24V/200W trafo czy mnożyć prąd sterowników tj 9A*24V=216 i wedle tego wziąć 24V/250W? Generalnie przypuszczam że wielkiej różnicy nie będzie.
Jest odczuwalna różnica między szeregowym a równoległym podłączeniem silników?
Gdyby to było takie proste, to by nie było pytania.
Jak mamy połączenie równoległe to mamy mniejszą indukcyjność, ale musimy dać większy prąd aby uzyskać ten sam moment obrotowy.

Kolega tuxcnc jak zwykle gdy zobaczy wzór matematyczny to dostaje piany na ustach,'
Kolega ursus_arctos jest dobrym praktykiem i teoretykiem, choć w ostatnim wywodzie popełnił małą niścisłosć, bo nie uwzględnił czy napedza układ z nakretkami trapezowymi czy kulowymi.
W przypadku nakrętek tapezowych , śrub TR16 , silników 1.9Nm 4.2A 44V nie daje się pewnie pracować powyzej 2000mm/min czyl 4 razy mniej niż zakładał. Mogę oczywiscie podciągnać do 3000mm/min ale już zaczynają się problemy z gubieniem kroków,
Jak starczy mi czasu to się pobawię i zrobię pomiary ile pradu pobiera silnik
z zasilacza w finkcji napięcia i obrotów.
A na teraz jest tak ja pisałem Zasilacz 120W //44V 3 silniki 1.9nm M542 4.2A i działa
Załączniki
57HSxxd.pdf
(1.17 MiB) Pobrany 186 razy
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2013, 22:28 przez piotr_olbrysz, łącznie zmieniany 1 raz.



Tagi:

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4735
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

#12

Post napisał: pitsa » 13 kwie 2013, 22:07

Zgadza się, że wzory podają przesadzone wartości. Wystarczy zmierzyć rzeczywisty pobór prądu gotowego zestawu.
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ


Freelancer
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 7
Rejestracja: 22 kwie 2013, 11:40
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

#13

Post napisał: Freelancer » 22 kwie 2013, 11:48

Jeżeli w zasilaczu użyjesz baterii kondensatorów o tak dużej pojemności to z powodu udaru prądowego, albo wogule nie uruchomisz zasilacza bo wyskoczą Ci bezpieczniki, albo uszkodzisz mostek prostowniczy. Dlatego w tym przypadku trzeba użyć układu zapewniającego miękki start zasilacza. Gdybyś miał z tym problemy zgłoś się do mnie www.elektronika.radom.pl
Projektowanie, montaż i serwis elektroniki.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika CNC”