M880 + nietypowy zasilacz do nietypowego zastosowania

Rozmowy na temat układów elektronicznych sterowania obrabiarek CNC

Autor tematu
ambrosius
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 205
Rejestracja: 01 paź 2008, 20:47
Lokalizacja: Wielkopolska

#11

Post napisał: ambrosius » 18 cze 2010, 20:29

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Wiele fachowych i mądrych podpowiedzi.

Znalazłem jeszcze 2 inne 2kg trafa;-) o oznaczeniu "tr-200-170" napięcie tez maja coś koło 30VAC więc napięcie dc spokojnie będzie mieściło się w zakresie zasilania sterownika m880.
Wszystkie elementy mam z odzysku, mostki itd. wiec najprawdopodobniej spróbuję zasilać każdy sterownik z oddzielnego trafa. W ten sposób powinno To testów myślę ze wystarczy. No i będę miał "darmowy" zasilacz sterowników.

Temat uważam za nadal otwarty, jak coś zrobię to pokażę zdjęcia, może post będzie pomocny dla nowych użytkowników forum.

Pozdrawiam gorąco;-)

Podłączyłem mostek 25A, napięcie AC trafa to 52V, za mostkiem jest 46V...... (podłączyłem po ukosie wiec chyba dobrze) myślałem ze będzie więcej..... Jakiej pojemności kondensator dołożyć??

powoli dochodzę do celu.....
dołożyłem kondensator nichicon 1000uF 200V i...... mam 72V.
Czyli z mojego prądu połówkowego za mostkiem pojawił się prawdziwy prąd DC
52 * 1,4 = 72

Z tego pdfa co ściąłem ze strony akcesoria cnc o dobieraniu zasilania wychodzi mi ze kondensatory potrzebuje...
( 80000 * 7 A ) / 72V czyli potrzebuje kondensator około 8000uF i napięcie większe czyli np. 80V - Zakłądając ze z tego trafa będe zasilał jeden sterownik M880.

Co sie moze stać jeżeli podepnę kondensator o pojemności mniejszej niż wyliczyłem.

Z góry przepraszam ale elektronika to nie mój świat, choć widzę ze ciekawy;-)



Tagi:


MateuszZ
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 82
Rejestracja: 20 wrz 2009, 14:49
Lokalizacja: Łódź

#12

Post napisał: MateuszZ » 19 cze 2010, 12:24

Tu juz jeden z kolegow madrze Ci napisal :)

IMHO - zapnij taką jedna 200tke, daj mostek, do tego 2x10000uf (od biedy jeden, ale koniecznie nowy - znaczy zeby nie mial 10lat) i wystarczy to do zasilenia całości.

M.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika CNC”